ekran kartı sorunu

HPQ-User
11-03-2009, 14:17   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

kursadpoyraz sormuş:
kredi yurtlar kurumu sitesine girdikten sonra bilgisayar kendiliğinden kapandı.
Daha sonra açınca ekranda pembe çizgiler ve donma ortaya çıktı. .bilgisayar ve ekranı donduğu için zorlu kapamalar yapmak zorunda kaldım. NOD32 lisanslı antivirüs bişey bulamadı. Başka antivirüslerle tarattmı onlar da bulamadı (norton, f-secure).
Adaware ile taradım bişey bulamadı. Ama bilgisayar ekranı renk değiştiriyor ve bi süre sonra kendiliğinden kapanıyor. Bazen daha başlarken, oturumu açmadan bile donuyor, o zaman da ekran beyaz olarak kalıyor. Bunu sadece bir şekilde aşabildim. Güvenli kipte oturum açıp, ekran kartı sürücüsünü devre dışı bırakınca bu sorun olmuyor. Bu sefer de ekran koruyucum çalışmıyor. Ben çok sıkıldım ve format attım.
Formattan sonra da aynı sorun çıkınca bu konu beni aştı. Yardım edebilirseniz sevinirim. Selamlar.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
dell xps 1330
nvidia gs8400 m

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; en-US) AppleWebKit/525.19 (KHTML, like Gecko) Chrome/1.0.154.48 Safari/525.19

Uniques
11-03-2009, 15:58   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
23 mesaj

Formattan sonra ekran kartı sürücülerini yüklediğinizde aynı sorun devam ediyorsa, bu ekran kartınızın bozuk olduğunu gösterir. Eski kartımında da benzer renk sorunları donmalar vb. oluyordu. Garantiye gönderdim yenisiyle değiştirdiler.