Ekran Kartı Taktım Bilgisayar Donmaya Başladı

darkness018
24-03-2012, 19:30   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
21 mesaj

Arkadaşlar ekran kartım çok ısınıyordu. Çıkardım, temizledim ve taktım lakin bu sefer de bilgisayarı açtıktan atıyorum 30-40 dk sonra donma başladı her seferinde açtığında bu süre zarfı sonrası bilgisayarım donuyor ben de reset atmak zorunda kalıyorum.. Format attım düzeldi sanmıştım ama yine düzelmemiş sanki donma süresi uzadı gibi ama yine donuyor. Ne yapmam gerekir? Lütfen, yardımlarınızı bekliyorum...

Şunu da eklemeyi unutmuşum: Donmaya göre daha az olmak üzere bazen de mavi ekran çıkabiliyor..

NOT: Artık bilgisayar 2. sefer donmamaya başladı. Yani bilgisayarı açınca bekliyorum donunca reset atıyorum ve 2. sefer donmuyor..

Son Düzenleme: darkness018 ~ 31 Mart 2012 18:41
Kapalı Hesap (153334)
24-03-2012, 19:39   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj

Herşeyi çıkart iyice temizle formatı at bir daha elleme.

GodOfTheGameRs
24-03-2012, 20:24   |  #3  
GodOfTheGameRs avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
438 mesaj

ekran kartının soğutucusunu söktüğünde altında macun varmıydı eğer varsa bir yerden edin ve macunu yenile ve soğutucuyu güzel yerleştir formatlayıp ekran kartı driver ını ve desteklediği directx sürümünü yükle sorun düzelmezse donanımında  sorun var demektir

darkness018
25-03-2012, 14:38   |  #4  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
21 mesaj
Alıntı: DETROID_35  
Herşeyi çıkart iyice temizle formatı at bir daha elleme.
Yazımı tam okumadın galiba, format attığımı söyledim. Düzelme yok.
Alıntı: GodOfTheGameRs  
ekran kartının soğutucusunu söktüğünde altında macun varmıydı eğer varsa bir yerden edin ve macunu yenile ve soğutucuyu güzel yerleştir formatlayıp ekran kartı driver ını ve desteklediği directx sürümünü yükle sorun düzelmezse donanımında  sorun var
Ekran kartımda ısınma problemi yok, güncellemeleri de yaptım sorun çözülmedi..

Şunu da eklemeyi unutmuşum: Donmaya göre daha az olmak üzere bazen de mavi ekran çıkabiliyor.. 

NOT: Artık bilgisayar 2. sefer donmamaya başladı. Yani bilgisayarı açınca bekliyorum donunca reset atıyorum ve 2. sefer donmuyor..

Yardım bekliyorum hala ama ilgilenen yok malesef...

Son Düzenleme: darkness018 ~ 31 Mart 2012 18:42