Ekran kartı ve uyumluluk sorunu

polat10
18-06-2013, 21:26   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

Öncelikle iyi forumlar.

Benim önemli bir sorunum var. Windows 7 işletim sistemine sahip 2. el yeni bir kasa aldım. Aldığımda hiçbirşey yüklü değildi. İlk olarak ekran kartının driver'ini yükleyeyim dedim yüklemez olaydım. Yükledikten sonra bilgisayarımı resetleyince açılırken hoşgeldiniz yazısından sonra masaüstünü göremeden ekran görüntüsü gidiyor, siyah bi ekran geliyor ve Uyumluluk Modu 1280x1024 çalıştırınız dedi öyle kaldı. Bilgisayarı güvenli modda açıyorum dediği çözünürlüğü ordan ayarlardan ayarladıktan sonra tekrar normal windowsla açıyorum aynı sorun yine var. Neyse bilgisayarcıya götürdüm böyle böyle anlattım ekran kartını değiştirdi yeni bi 2. el ekran kartı verdi onunda driverini yükledikten sonra aynı sorun oldu kafayı yemek üzereyim sorun neyde olabilir. 2 ekran kartının bozuk olabileceğini sanmıyorum tanıdık bir bilgisayarcıdan aldığım için güveniyorum. 

ati radeon 9200 modeli ekran kartının. acaba win7 ile uyumlu değilmi. Çözünürlüğümü uymuyor monitöre ? . Birde ekran kartının modeli standart vga grafik bağdaştırıcısı olarak görünüyor. Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşşekkürler.

Son Düzenleme: polat10 ~ 18 Haziran 2013 21:49