Ekran Kartı Yardım

6668699
16-06-2013, 14:41   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Arkadaşlar merhaba ben bir ekran kartı almak istiyorum. Fakat çok bir bilgim yok hangisi ankartım ile uyumlu olur diye. Yardımlarınızı bekliyorum.

Anakart Adı Gigabyte GA-945GCM-S2L
System: Windows 7 Home Premium 32-bit
BIOS: Award Modular BIOS v6.00PG
İşlemci: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E4600 @ 2.40GHz (2 CPUs),
Ram: 2048MB RAM

Bu sisteme uygun şimdiki oyunları oynayabileceğim bir ekran kartı almak istiyorum. Aklımda HD7750 var fakat çok kararsızım. Bütçem 250 TL. ATI ve NVDİA arasında da kararsızım.

zafer.
16-06-2013, 15:08   |  #2  
zafer. avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 100
1,310 mesaj

sistemin çok ama çok kötü. 250 lira verip ekran kartı almaya değmez. paranı biriktirip yeni sistem alırsın.

6668699
16-06-2013, 17:23   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

zafer.  bilgisayarımın çok kötü olduğunu söylemişsiniz fakat ben gts650 ekran kartını taktığımda CRYSİS 3'ü oynayabiliyorum. Siz sistemden anlıyormusunuz?
cleverman rami daha sonra 4 GB 'a çıkartacağım şuan hiçbir oyun 4GB ram istemiyor o yüzden gerek görmüyorum. Beni idare edebilecek bir kart istiyorum. Çok yüksek derece de oyun oynamayacağım, kardeşim birkaç oyun oynayacak o yüzden idare edebilecek bir kart istiyorum.

Benim 8GB Ram İ7 işlemci nvdia GTX690 özelliklerinde bir bilgisayarım var. Ben diğer bilgisayara yetecek orta halli bir ekran kartı almak istiyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

zafer.
16-06-2013, 18:35   |  #4  
zafer. avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 100
1,310 mesaj
Alıntı: 6668699  
zafer.  bilgisayarımın çok kötü olduğunu söylemişsiniz fakat ben gts650 ekran kartını taktığımda CRYSİS 3'ü oynayabiliyorum. Siz sistemden anlıyormusunuz?
cleverman rami daha sonra 4 GB 'a çıkartacağım şuan hiçbir oyun 4GB ram istemiyor o yüzden gerek görmüyorum. Beni idare edebilecek bir kart istiyorum. Çok yüksek derece de oyun oynamayacağım, kardeşim birkaç oyun oynayacak o yüzden idare edebilecek bir kart istiyorum.

Benim 8GB Ram İ7 işlemci nvdia GTX690 özelliklerinde bir bilgisayarım var. Ben diğer bilgisayara yetecek orta halli bir ekran kartı almak istiyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

yok arkadaşım anlamıyorum bu işlerden kusura bakmayın yardım etmeye çalıştığım için özür dilerim. crysis 3 ü o işlemci ile herhalde en iyi ihtimalle 10-15 fps civarında oynuyorsunuzdur. sizin işlemcinizden çok daha iyi çift çekirdekli işlemciler crysis 3 ü ancak 25 fps ile oynatıyor. ben imzamdaki sistemle bile ancak orta ayarlarda takıla takıla oynadım.  hem elinde gtx 650 ekran kartı varsa niye ekran kartı alıyorsun ki? zaten sana önerilecek 200-250 liralık ekran kartı ya gtx 650 olur ya da hd 7770 olur. 

umarım bu tablodan bir şeyler anlarsınız...

Son Düzenleme: zafer. ~ 16 Haziran 2013 18:41
6668699
16-06-2013, 20:09   |  #5  
OP Taze Üye
3 mesaj

cleverman crysis 3 için tavsiye edilenden bahsetmene gerek yok. Ben minumumdan behsediyorum. Minimum sistem rami 2GB 'dır. Crysis 2'de hiçbir sorun yaşamadık ama hangi konuda bunu söylediniz bilmiyorum. Ram'i dediğim gibi bir dahaki seferde alacağım şuan ekran kartı lazım bana.

"250TL bütçem var demişsin. 124TL+60TL=184TL." 
"Peki bu parayı vermek istemiyorsan, neden 250TL bütçem var diyorsun, orasını da anlamadım."

Burada ne diyorsunuz anlamadım. Ben bu parayı veremem filan diye birşey söylemedim ! Nereden öyle bir kanıya vardın acaba?

zafer. elimdeki gtx 650  ekran kartı benim değil bir arkadaşımın. Kendisi şehir dışına çıkarken bana vermişti. Geri döndüğü için geri aldı.O yüzden ekran kartı lazım diyorum yoksa bende biliyorum.

Arkadaşlar söylediklerinizin hepsi DOĞRU fakat ben sistem tavsiyesi istemedim. Yani RAM al, İşlemci al vs. Benim sizden isteiğim tekşey bu anakarta ve sisteme  uygun olan çok lüks olmayacak EKRAN KARTI hangisidir? Ben sadece Ekran kartı hakkında bilgilenmek istiyorum. gtx 650 alırım fakat bu sisteme çok lüks. Bu sisteme hangi ekran kartı abartılı olmaz?