ekran kartı

KaRaKuL
09-03-2012, 14:46   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

casper TW7 model laptopumun ekran kartı çipi yandı. ekran kartı modeli Nvidia GeForce 8400 GS  bunun yerine Nvidia GeForce 9600M GS DirectX 10 çipi taksam uyum sağlarmı ????

Yetenek
09-03-2012, 15:21   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
508 mesaj

Laptop ekran kartları genellikle anakarta bağlıdır bu nedenle değişmesi imkansızdır yada anakartın değişmesi ile değişir. Fakat sizdeki laptopun ekran kartı harici ise değişebilir. O modeli bilmedxiğimden tam bir şey söyleyemiyorum. Ama harici bir ekran kartı varsa üzerinde onu söküp yerine başka bir tane takılabilir diye biliyorum...

KaRaKuL
09-03-2012, 15:43   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

anakart üzerinden ekran kartını degiştire biliyoruz sabit olsada değişiyo. benim sorunum takmak değil sistemin aksayım sıkıntı vermemesi...

bosluk
09-03-2012, 15:48   |  #4  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

Oluyor tabi de astarı yüzünden pahalıya gelir şu anda size. Ekran kartı değişimi ancak eldeki mevcut dizüstü çok çok harika ve 2. eli de pahalı bir modelse mantıklı gözüküyor. Şu an satsanız en fazla 400 lira edecektir dizüstünüz. Yeni bir dizüstü ekran kartının fiyatı da ortalama o seviyelerde. Yine de aklınızda kalmasın diye Casper genel merkezine telefon açıp fiyat alın kaça takabilirler diye. Olmazsa 2. el site/forumlardan kısa bir araştırma yapın. Ancak şöyle denk gelir zaten, daha üst model 9600 ekran kartlı ve aynı kasa dizaynına sahip (dizüstleri arasında zırt pırt donanım değişikliği yapmayalım diye tam da takılı ekran kartına uyacak şekilde girintili çıkıntılı dizayn ediyorlar kasaların içini) bir bozuk casper satan olur, oradan aldığınız sağlam kartı sizinkine takarsınız; ama dediğim gibi. Astar ve yüz. Sistemi yenileyin çok daha uğraşsız ve garantili.