Ekran Kartım Aygıt Yöneticisinde Yok??

HPQ-User
28-06-2008, 05:33   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

mert1234 sormuş:
İyi günler, Xp'm hata veriyordu onarmayı tercih ettim ancak onarma bitince ekran kartımı bilgisayar tanımıyordu, aygıt yöneticisinde de yok ekran karım. Sürücüyü yüklemeye çalıştığımda da olmadağına dair hata veriyor. Ekran kartımı yeniden nasıl yüklerim?? Yardımınıza çok ihtiyacım var. İyi günler

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Intel Celeron 2 ghz
Nvidia Geforce Fx 5200
768 Mb Ram

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.8.1.14) Gecko/20080404 Firefox/2.0.0.14

z_oneal
28-06-2008, 09:21   |  #2  
z_oneal avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
712 mesaj

Yeniden kaldırmaya dene bazı dosyaları kalmış olabilir tamamen sildikten sonra yükle ve güncelle sürücünü...

neverofnever
28-06-2008, 12:14   |  #3  
Yıllanmış Üye
507 mesaj

AdRaMiTi,Ekran kartı düzgün takılı olmasa anakart üzerindeki onboard ekran kartı devreye girip görüntüyü monitöre aktarmada o görevli olacak.Ekran kartını taktığında otomatik olarak takılan ekran kartı görevi alır sende biostan onboard ekran kartını devredışı bırakabilirsin.Bence ekran kartının anakarta düzgün takılı olduğundan emin ol.Emin olduktan sonra ekran kartı sürücülerini tamamen kaldırıp,takılı olduğundan emin olduktan sonra kurun.

neverofnever
28-06-2008, 12:46   |  #4  
Yıllanmış Üye
507 mesaj

Çoğu PC’de ekran kartı, ana karta monte edilmiş durumdadır. ‘On-board’ olarak da bilinen bu ekran kartları, kendi ekran hafıza kaynaklarını kullanmak yerine, bilgisayarın hafızasını kullanırlar. Hafıza RAM ile ölçülür ve ekran kartı ne kadar fazla RAM’e sahipse, proses o kadar hızlı gerçekleşir ve bilgi o kadar hızlı görüntülenir. Ayrıca, daha fazla RAM, ekran kartının, daha keskin detaylara ve zengin renklere sahip yüksek çözünürlükte görselleri görüntülemesini sağlar.Aslında bende onboard olarak düşündüm.Çünkü bu tür bir soruda mantıklı geliyor.Aygıt yöneticisinde ekran kartının bulunamadığını gösterirse ekran kartı bulunamamıştır yani takılı olduğu slota tam oturmamıştır büyük ihtimalle.Slota tam oturmamışsa görüntüyü başka ne verecek ki ? Ekran kartını taktığın anda sürücüleri yüklü olmasa bile görüntüyü monitöre aktarır.Aygıt yöneticisinde yanında sarı ünlem falanda yokmuş sadece bulunamamış.Bence dediğim gibi önce doğru takılı olduğundan emin ol.Sonra sürücülerini yükle...