Ekran kartım driveri tanımıyor !!!

HPQ-User
14-02-2010, 08:26   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

DeadLine sormuş:
Bilgisayarım yaklaşık 1aydır  mavi ekran ve bilgisayarım açılışta 6 ekran oluyor ve  mavi ekran gekliyor (nvlddmkm.sys) hatası veriyor driverlerı kaldırıp tekrar yüklüyorum olmuyor en son sürümüde yüklüyorum omuyor sonra bazen değil  her zaman bilgisayarımı  güvenli moddan açıyorum bu vaka olduğundan beri ama bir sonuç elde edemedim . Sİze başvurdum forumda bir kaç deneyimli arkadaşlerın bilgileri alıp bir şeyler yapmaya çalıştım yine olmadı biara oldu sadece VGA ekran kartı olarak büyük yazılarla çalıştı sonra güvenli moddan açtıp 1hafta önce düzeldi derken oyun açtım yine bozuldu ekran kartı tanınmıştı kendi kendine reset attı açıldı ve ekran kartını sağ tıklayınca tanıdı veoyun açayım edeim 3gün sonra açtım sonra bu hatayverdi  masaüstünün sağ alt tarafında ekran kararıp durdu ve bunu veriyorsu arada mavi ekran hatası veriyordu.  görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu. ibaresi çıktı yine altı ekrana bölündü bilgisayrımın anakrtımı arızalı yoksa ekran kartımı driverleramı hata var yardım ederseniz sevinirim kendim öğrenciyim autocad çizimleri yapıyorum dalım ve branşım bilgisayar değil ama yinde anlarım yardım ederseni sevinirim bide aygıt yöneticisinden açınca görüntü bağdaştırıcıdan ekran karında güncelleme yaprken 3 driver var ablem olarak imzalnmış 2si imzalı biri deği olmayanında ablemi kapkaranlık yani siyah küçük kare şeklinde ekrankartımı yandı acaba yoksa sorun yazılımsalmı donanımsalmı ben yazılımsal biliyorum yazılım sla olmasa fiziksel darbe olsa ekran çalışmazdı kendim notebook kulanıyorum yardım larınız için şimdiden teşekkürler kolay gelsin iyi günler !!!!!!!!! :)

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
İşletim Sistemi Adı        Microsoft® Windows Vista™ Home Basic
Sürüm        6.0.6000 Yapı 6000
Diğer İşletim Sistemi Açıklaması        Kullanılamaz
İşletim Sistemi Üreticisi        Microsoft Corporation
Sistem Adı        MEHMET-PC
Sistem Üreticisi        Intel Corporation
Sistem Modeli        Crestline+ICH8M
Sistem Türü        X86-based PC
İşlemci        Intel(R) Pentium(R) Dual  CPU  T2370  @ 1.73GHz, 1733 Mhz, 2 Çekirdek, 2 Mantıksal İşlemci
BIOS Sürümü/Tarihi        Phoenix Technologies LTD C3C31, 24.12.2007
SMBIOS Sürümü        2.4
Windows Dizini        C:\Windows
Sistem Dizini        C:\Windows\system32
Önyükleme Aygıtı        \Device\HarddiskVolume1
Yerel Ayar        Türkiye
Donanım Soyutlama Katmanı        Sürüm = "6.0.6000.16386"
Kullanıcı Adı        MEHMET-PC\MEHMET
Saat Dilimi        GTB Standart Saati
Toplam Fiziksel Bellek        2.045,81 MB'a ulaştığında
Kullanılabilir Fiziksel Bellek        1,22 GB
Toplam Sanal Bellek        4,21 GB
Kullanılabilir Sanal Bellek        3,41 GB
Disk Belleği Dosyası Alanı        2,29 GB
Disk Belleği Dosyası        C:\pagefile.sys
Ekran karım :NVIDIA GEFORCE 8400M GS

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.5.30729; .NET CLR 3.0.30618)

Süleyman.
14-02-2010, 15:07   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Cihazınız çok zayıf. Bilgisayar üreticinizin web sitesinden güncel sürücüleri indirip kurun. Cihazınız ısınıyor olabilir, yük altındaki ısılarınızı kontrol edin. Bilgisayarınızın kaldıramayacağı oyunları oynamaya çalışıyorsanız, sisteme aşırı yük bindiği veya ısındığı için grafik sürücünüz soruna neden oluyor olabilir. Windows'unuzu da güncelleyin. Ama herhangi bir sorununuz olmasa dahi, o bilgisayarla çalışmak işkencedir diye tahmin ediyorum. Ayrıca güncel bir güvenlik yazılımıyla da sisteminizi tarayın. İmzasız sürücü olmaz, belki de zararlı yazılım yüklemişsinizdir.