ekran kartımda bi sorunmu var?\

HPQ-User
15-08-2009, 23:32   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

lord eomer sormuş:
bilgisayarı çalıştırıyorum  tam 2 saniye sonra monitör kapanıyor ama pc çalışıyor monitörün açma kapama düğmesinden tekrar açıyorum yine 2 saniye sonra yine monitör kapanıyor ama pc çalışıyor lütfen yardımcı olun teşekkür ederim.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
2 gb ram
512 radeon ati 64 bit ekran kartı 1550x series
250 harddisk
2.00ghz intel dual core işlemci

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 2.0.50727)

Erhan Tiryakioğlu
16-08-2009, 16:02   |  #2  
Erhan Tiryakioğlu avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
4,716 mesaj

Monitör Hiç Bir Görüntü Veriyormu açılır Açılmadan?

Ayrıca Ekran KArtını Sabitlediğinizden Emin Olun ...

Murat.
16-08-2009, 16:41   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
948 mesaj
Alıntı: HPQ-User  
lord eomer sormuş:

bilgisayarı çalıştırıyorum  tam 2 saniye sonra monitör kapanıyor ama pc çalışıyor monitörün açma kapama düğmesinden tekrar açıyorum yine 2 saniye sonra yine monitör kapanıyor ama pc çalışıyor lütfen yardımcı olun teşekkür ederim.

Yazdığınıza göre monitör kapandıktan sonra, monitörün açma kapama düğmesine bastığınızda açılıp tekrar kapandığını belirtmişsiniz. yani monitörün açma kapama düğmesine bastığınızda görüntü geliyor öyle mi ?

O zaman iki olasılık var.
1-Monitörünüzün desteklediği çözünürlük dışı bir çözünürlük kullanıyorsunuz, eğer öyleyse monitörünüzün desteklediği çözünürlük oranını kullanma klavuzundan bakıp çözünürlüğünüzü ayarlayın.
2-Monitörünüz arızalı olabilir. Bunu anlamanın en iyi yolu kasanızı başka bir monitörde deneyin.