Ekran kartımda sorun: GeForce 8600 GT

olerhan
23-07-2009, 01:22   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Merhabalar arkadaşlar. Harici ekran kartımda bir sorun var. Sadece Windows açılınca pencerelerdeki beyaz yerlerde pembeli kareli desenler ortaya çıkıyor. Ayrıca o beyaz yerler bazen tamamende pembe olabiliyor. Monitörde sorun yok çünkü ekrankartının yazılımını sildiğimde ekran eski haline dönüyor. Bende bunun üzerine nvidianın sistesinden güncel yazılımı indirdim fakat yükleyip yeniden başlatınca yine pembeleşme oldu. Bu sorun nezaman ortaya çıktı derseniz ekran kartını tv ye bağlamaya çalıştıktan sonra. İlk başta tv'yi hiç algılayamadı. Kişiselleştir>görüntü ayarlarıyla ve nvidia denetim masasını kurcaladıktan sonra tv 'ye sonunda siyah beyazda olsa görüntü geldi. Fakat benim monitörde o anda pembe desenler oluştu. Tv'ye bağladığımda normal pal tv 'yi hdtv olarak algıladı ve tv'deki renkler siyaz beyaz olarak gözüküyordu. Bende görüntü ayarları ve nvidia denetim masasını tekrar kurcaladım. Ama sonuç olarak renkleri düzeltemedim. Sonra pes ettim ve tv kablosunu çıkarınca benim monitör ekranım eski haline döner düşüncesiyle ekran kartındaki tv çıkışı kablosunu çıkardım. Fakat monitör eski haline dönmedi sonra nvidia denetim masasında ayarları varsayılanlarına geri yükledim. Yine olmadı. Ardından yukarda anlattığım gibi sürücü yazılımını sildim yenisini yükledim sorun devam etti. Sanırım ekran kartında sorun olsaydı yazılımını sildiğim halde pembelikler devam ederdi. Fakat yeni yazılımı yüklediğimde de ilginçtir sorun devam etti. Acaba Vistanın görüntü ayarlarındamı bişey var bilmiyorum. Sizlere detaylı olarak sorunu açıklayabilmek ekran resimlerini mesajıma ekliyorum.

Nette bu problemi yaşayan bir çok arkadaş var. Hiç kimsede sorunu çözememiş görünüyor. Cevaplarınızın onlarada yardım edeceğini unutmayın. İlginiz için çok teşekkürler..Ağlıyor

Mustafa@PC
23-07-2009, 01:29   |  #2  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Sürücü kaldırıp geri yüklerken tüm ndivia yazılımını kaldırıp tekrar yüklemeyi denediniz mi ?

olerhan
23-07-2009, 01:37   |  #3  
OP Taze Üye
6 mesaj

Evet tüm nvidia yazılımını kaldırdım ve yeniden başlatıp yükledim. Aynı şeyleri güvenli moddada yaptım fakat yine olmadı.

olerhan
24-07-2009, 01:48   |  #4  
OP Taze Üye
6 mesaj

Cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar..

emre__
24-07-2009, 09:15   |  #5  
emre__ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,519 mesaj

aygıt yöneticisinden kaldır de bütün sürücüleri sil deyip götüntü küçüldümü sonra yeniden başlatıp tekrar yükle ne yapacak bende arada güncellerken kontrol panelini yüklemiyo bende öğle yepıyorum. he birde güncellerken dosyayı sağ tıklayıp winrarla buraya çıkar deme o kendisi klasöre çıkarsın o zamanda hata veriyo. Deneme yanılma yöntemiyle çözdüm :D

olerhan
25-07-2009, 01:22   |  #6  
OP Taze Üye
6 mesaj
Alıntı: emre__  
aygıt yöneticisinden kaldır de bütün sürücüleri sil deyip götüntü küçüldümü sonra yeniden başlatıp tekrar yükle ne yapacak bende arada güncellerken kontrol panelini yüklemiyo bende öğle yepıyorum. he birde güncellerken dosyayı sağ tıklayıp winrarla buraya çıkar deme o kendisi klasöre çıkarsın o zamanda hata veriyo. Deneme yanılma yöntemiyle çözdüm :
Verdiğin bilgiler için çok saol. Dediklerini uyguladım Ancak inatçı ekran düzelmiyor bi türlü.Ağlıyor

olerhan
27-07-2009, 03:11   |  #7  
OP Taze Üye
6 mesaj

help please help!!

olerhan
27-07-2009, 15:28   |  #8  
OP Taze Üye
6 mesaj

Bugün format attım ancak yine yazılımı yükleyince pembeleşme devam etti. sorun nekadar yazılımsal gibi görünsede donanımsal. Bu yüzden garantiye yolladım ve gelceği günü merakla bekliyorum. arkadaşlar ilginiz için teşekkürler.