Ekran Kartından oldugunu dusundugum bır sorun

kamuranabi
06-11-2009, 16:18   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
18 mesaj

bundan 15 gun once power supply im den garıp garıp kokulargelerekbılgısayar calıstıgı halde goruntu gıdıyordu bende acılıs tusunauzuncabasarak kapatıp bırdaha acıyordum ve bır sure sonra Powerım yandıbenımpowerım 250 W lık dı .
Daha sonra tamire götürdüğümde 350 Wlıktaktılar fakat evi getirdim kabloları taktım çalıştırdım bırtestedeyım dedım ınternete gırdım ve yıne kokular gelerek kasaçalıstıgıhalde goruntum gıdıyor monitorde NO VIDEO INPUT yazısıcıkıyordu .. Buolayın oldugu gun ve ertesı gun bılgısayarım aynısebepten sık sıkkapandı ve 2-3 gun sonra duzeldı.. Bende tamir densorna daha ıyısogutma yapması ıcın ekstra fan almıstım ve bunubaglamıstım . Kasayıbıraz ınceleyınce tamirden sonra kapanma olayındayenı aldıgım fanınkablo ucunun asırı ısındıgını kesfettım ve yenı fanıcıkardım. Şuanbilgisayarımda çalısmasını engelleyen bir sorun yok fakateskidenoyunları cok rahat oynardum ve bır sorun yasamazdım suan Oyunuactıktansonra yıne No VIdeo Input sorunu ıle karsılasıyorum ama tekfarkı busefer koku gelmıyor ... Bunun sebebını merak edıyor..Benımgorusumegore Power ın gucu artınca performansında artması lazım fakattamtersine düştü.. Sebebini bilen veya bilmeyen arkadaşlarınyardımınıbekliyroum şimdiden teşekkürler... 

(Eskiden en basitinden NFS CARBON u çok rahat oynarken sımdı daha acılısta NO VIDEO INPUT sorunu ile karsılasıyorum)

Bilgisayarımın özeillikleri :

RAM : 1.5 GB DDR

Ekran Kartı : ATI Saphirre Radeon X1650 series

İşlemci : Intel Celeron 2.4 Ghz

Power Supply : 350 W

kamuranabi
06-11-2009, 16:27   |  #2  
OP Taze Üye
18 mesaj

Yardımcı olursanız cok sevınecegım ...

kamuranabi
06-11-2009, 17:04   |  #3  
OP Taze Üye
18 mesaj

Konuyu okuyanlar fıkırlerını paylasırsa sevınırım

GameRMan
06-11-2009, 17:08   |  #4  
GameRMan avatarı
Yıllanmış Üye
3,045 mesaj

Ekran kartından olduğu anlayabilmeniz için, Eğer varsa Başka bir ekran kartı takıp gecici olarak temin ederek o ekran kartını denemelisiniz. Çünki bunu diger sistem bileşenlerinden de yapıyor olabilir. Deneme yanılma yapmadan bulamazsınız bunu.

kamuranabi
06-11-2009, 19:12   |  #5  
OP Taze Üye
18 mesaj

Sorunun nedenini çözemiyorum elımde baska bır ekran kartı da yok denemek ıcın sızce neden dolayı yapıyor olabılır ?

Süleyman.
06-11-2009, 19:21   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Sorun yine PSU olabilir. Eğer uyduruk bir ürünse, üzerinde 350 watt yazması pek birşey değiştirmiyor. Deneyerek sorunlu bileşeni tespit etmeniz gerekiyor. Ayrıca "Everest" yazılımıyla bileşenlerin ısılarını, yük altındayken kontrol edin.

Y.İ.Ğ.İ.D.O.
06-11-2009, 21:40   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 14
3,152 mesaj

Anakartınızda onboard ekran kartı var ise ona takıp birde onla deneyin X1650 yi çıkarın ama.

kamuranabi
06-11-2009, 22:52   |  #8  
OP Taze Üye
18 mesaj
Alıntı: Y.İ.Ğ.İ.D.O.  
Anakartınızda onboard ekran kartı var ise ona takıp birde onla deneyin X1650 yi çıkarın ama.
Malesef onboard ekran kartım yok sadece X1650 var hala olayı çözmüş degılım yardımlarınızı beklıyorum