Ekran kartından verim alamıyorm. Yardım lütfen...

cellomon
05-09-2011, 14:48   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

https://www.chip.com.tr/inceleme/haier-t5b_2804.html bilgisayarım bu. Fakat çok basit oyunlarda bile ciddi kasma donma sorunları yaşıyorum. sıfır halinde bir sorun yoktu. Peder bey bu işte pek ehil olmayan kişilere bir format attırdıktan sonra bir türlü randıman alamaz oldum bilgisayardan. İşlemci sorunum falan yok şükür ama ekran kartında ciddi sorunlar yaşatıyor. Bazı oyunlarda çözünürlük ayarlaması bile yapmıyor. 1366x768 ekran çözünürlüğüne kadar destekliyor. Fakat warcraft 3 ü 800x600  (En verimli çözünürlük ayarı bu olduğu için kasmadan donmadan oynayabiliyorum.) oynamak istediğimde ekranı ortalayıp alt üst sağ sol her tarafı karartıyor. Ortaya küçük bir pencere gibi oyunu bırakıyor. Tüm bunları çözmemde yardımcı olursanız çok sevinirim. En azından tavsiyelerinizi paylaşırsanız dikkate alacağımdan emin olabilirsiniz. Şimdiden teşekkürler iyi forumlar..

hakean
05-09-2011, 14:53   |  #2  
hakean avatarı
Yıllanmış Üye
1,572 mesaj

yeniden format at ve ekran kartı son sürücülerini kur yada pack prg indir

Erşah
05-09-2011, 16:02   |  #3  
Erşah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
2,183 mesaj

O bilgisayar ile o oyunu o kalitede açtığına şükret.Normalde o bilgisayarla oyun oynanmaz.Ne işlemci yeteri kadar hızlı, ne ekran kartı iyi , ne RAM yeterli... O bilgisayar iş adamları içindir.İnternete girme , günlük e-postalara bakma ve bilgisayarı zorlama olasılığı olmayan küçük çapta programları çalıştırmada işe yarar (mesela media player , word-exel-powerpoint )

cellomon
05-09-2011, 16:18   |  #4  
OP Taze Üye
2 mesaj

Ya bilgisayarın eski halini biliyorum. Yani ilk aldığımda böyle değildi. Ama şimdi iyice cozuttu. Başta da böyle olsaydı zaten bir sorun olmazdı benim için aynısı der geçerdim. Ama gözle görülür bir aksama var. Ayrıca oyunlar konusunda faalan da çok düşük sayılmaz. Daha kötülerini de gördüm yani :D

Kapalı Hesap (221311)
05-09-2011, 20:17   |  #5  
Kapalı Hesap
729 mesaj
Alıntı: cellomon  
https://www.chip.com.tr/inceleme/haier-t5b_2804.html bilgisayarım bu. Fakat çok basit oyunlarda bile ciddi kasma donma sorunları yaşıyorum. sıfır halinde bir sorun yoktu. Peder bey bu işte pek ehil olmayan kişilere bir format attırdıktan sonra bir türlü randıman alamaz oldum bilgisayardan. İşlemci sorunum falan yok şükür ama ekran kartında ciddi sorunlar yaşatıyor. Bazı oyunlarda çözünürlük ayarlaması bile yapmıyor. 1366x768 ekran çözünürlüğüne kadar destekliyor. Fakat warcraft 3 ü 800x600  (En verimli çözünürlük ayarı bu olduğu için kasmadan donmadan oynayabiliyorum.) oynamak istediğimde ekranı ortalayıp alt üst sağ sol her tarafı karartıyor. Ortaya küçük bir pencere gibi oyunu bırakıyor. Tüm bunları çözmemde yardımcı olursanız çok sevinirim. En azından tavsiyelerinizi paylaşırsanız dikkate alacağımdan emin olabilirsiniz. Şimdiden teşekkürler iyi forumlar..
O bilgisayarla oyun oynanmaz.