ekrana görüntü gelmiyor

mucit2008
04-12-2010, 10:15   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

ANAKART:intel D865PERL
işlemci:  intel pentium 4 3000 mhz
ram: 1gb pc3200(200 mhz) kinston
hardisk : seagate 250 gb

bilgisayar düğmesine bastığımda bilgisayarın hemen açılmaması. aç kapat yapıyorum  ekranın
ışığı sürekli yanıp sönüyor. sanki sinyal gelmiyor. açıldığı zaman görüntü donuyor. tekrar
açıp kapatıyorum. ekrana sinyal geliyor açılıyor. ama bu seferde video izlediğim zaman ekran
daki görüntü donuyor.
daha önceleri bilgisayarı açtığımda görüntü birbirini giriyor ve çizgi halinde çıkıyordu.
bilgisayarı açıp kapattığımda bu sorun düzeliyordu zaten bilgisayarı açarken nadiren
oluyordu. şimdi ise bilgisayarın düğmesine basyorum ekranın ışığı bekleme modunda yanıp
sönüyor. belli süre açıp kapattıktan sonra göüntü geliyor veya yeniden donuyor windows
açıldıktan sonra donduğu zaman ekranda görüntü öyle kalıyor. video izlerken ekrana görüntü
geliyor gidiyor.  geçenlerde açıldıktan sonra hata rapıru gönderimi diye sordu windows
gönder dedim. başka dillerdeki çözümüne baktığımda ekran kartı sürücülerini güncelle diye
yazıyordu. güncelledim yine aynı. zaten sürücüden olsaydı linux düzgün açılırdı ondada
açıldığında görüntü kilitlieniyor

SüRmenaJ KaOSs
04-12-2010, 11:14   |  #2  
Yıllanmış Üye
2,907 mesaj

Bios'u resetledinmi ? bios birbirine girince genelde böyle şeyler olabiliyor.
ßios pilini çıkar biraz elinde ovuştur 30sn kadar sonra tekrar tak.

mucit2008
04-12-2010, 12:41   |  #3  
OP Taze Üye
5 mesaj

pili çıkardım 6 dk bekledim bilgisayarı açtım Google Earth'ı açtım ekran dondu  ve ekranın üstündeki ışık yanıp sönmeye başladı. yine aynı değişen birşey yok