Ekrana goruntu gelmiyor

unutamam19
15-04-2016, 14:11   |  #1  
unutamam19 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5 mesaj

Yeni masaustu pc aldim 2.el .pc 2 gun kullandim 2. Elya pc kasma filan olyo diye format attim.format atarken pc sikinti cikardi 3 tane ram vardi pcde bi forumda gördum hatayi tek ram le deneyin diye pc de (512+256+256)toplam;1024 ram var.512 ile attim formati pc acildi.sonra direverleri atam dedim.yan odadan pc yi iceri aldim.pc yi actim sikinti yok 5 yada 10 dk sonra arada sirada ekranda gidip 2 sn gelmeme oldu bu boyle 2.3 kere tekrarladi.Sonra pc tıkandı.driverleri kurarken hic bi tus calismiyo fare hareket etmiyodu bende reset atam dedim.olan oldu pc nin ekranina bida goruntu gelmedi.monitorun isik yanip sönyo ama görüntü gelmiyor.Pc nin icini actim ramleri teker teker denedim yok.baskasininin pc vardi ondan parca alam dedim ama onlardada ayni sorun :(  ekran karti fan donyo power fan dönyo.islemciyi sokem dedom soktum termal macun azmis surdum yine yok pcyi onboardan accam onboard yok ;( bi forumda gordum dolasirken nette anakarti sok tekrar tak diye soktum fuull taktim ama takarken on panel isijlarinda zorlandim nese yine acilmadi.Monitoru laptoba taktim hemen geldi yani monitorde sikinti yok .ekran kartinin arkasindaki girisi soktummu ekranda no signal yazyo.ne yaptiysam olmadi en son sunlari yapmayi dusunuyom.
1.Kasanin arkasindaki girisi onboard girisine ceviren alet alcam
2.statik elektrik vardir diye dusunuyom
3.powerda sorun var.
Anakarda sikinti yok gibi gelyo olsa fanlar donmez hicbiseye eletrik gitmez yani benim bildigim.bide bios pili soktum taktim cmos reset attim yine yok.Lutfen bilen varsa bi yardim etsin.

unutamam19 bu faydalı başlığı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Badsmokin
20-04-2016, 19:42   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
368 mesaj

Belleklerinizin arasında frekans ve voltaj farkı vardır. Bios'tan onları kontrol etmelisiniz.

unutamam19
22-04-2016, 10:45   |  #3  
OP Taze Üye
5 mesaj

kardesim monitore goruntu gelmiyor biosa nasil gircem? :D

unutamam19
22-04-2016, 10:46   |  #4  
OP Taze Üye
5 mesaj

kardesim monitore goruntu gelmiyor biosa nasil gircem? :D