ekrana sinyal gelmiyor

HPQ-User
04-12-2010, 19:26   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

mucit2008 sormuş:
iyi günler benim sorunum. bilgisayar düğmesine bastığımda bilgisayarın hemen açılmaması. aç kapat yapıyorum  ekranın ışığı sürekli yanıp sönüyor. sanki sinyal gelmiyor. açıldığı zaman görüntü donuyor. tekrar açıp kapatıyorum. ekrana sinyal geliyor. ama bu seferde video izlediğim zaman ekran daki görüntü donuyor. yada ekrandaki görüntü gidip geliyor bir siyah ekran bir xp ekranı gb. bu mesajı yazarken sorun görünmüyor gibiydi. acaba bu sorun neden kaynaklı olabilir. ekran kartı olasılığı varmıdır acaba yedek ekran kartı olmadığından deneyebilme şansım olamadı.
daha önceleri bilgisayarı açtığımda görüntü birbirini giriyor ve çizgi halinde çıkıyordu. bilgisayarı açıp kapattığımda bu sorun düzeliyordu zaten bilgisayarı açarken nadiren oluyordu. şimdi ise bilgisayarın düğmesine basyorum ekranın ışığı bekleme modunda yanıp sönüyor. belli süre açıp kapattıktan sonra göüntü geliyor veya yeniden donuyor windows açıldıktan sonra donduğu zaman ekranda görüntü öyle kalıyor. video izlerken ekrana görüntü geliyor gidiyor.  geçenlerde açıldıktan sonra hata rapıru gönderimi diye sordu windows gönder dedim. başka dillerdeki çözümüne baktığımda ekran kartı sürücülerini güncelle diye yazıyordu. güncelledim yine aynı. zaten sürücüden olsaydı linux düzgün açılırdı ondada açıldığında görüntü kilitlieniyor. tek sorunum ne ram yedeğim var nede ekran kartı ikisinden biri olabilirmi?

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
intel d865perl
intel pentium 4 3.00 ghz
nvidia geforce fx 5200 (128mb)
1 gb pc3200 sdram

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 5.1; Trident/4.0; GTB6.6; AskTbFXTV5/5.9.1.14019)

TnDnmz
04-12-2010, 20:22   |  #2  
TnDnmz avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 20
2,235 mesaj

Kasayı açın ve bağlantıları kontrol edin ve temizleyin.Eğer aynen devam ediyorsa format atın en temizi.Birde windows orjinal mi?Bazen windows korsansa microsoft engelliyebiliyor.

mucit2008
05-12-2010, 19:15   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

bilgisayarımda windows xp ve windows 7 yüklü 2'side lisanslı artı linux yüklü ondada donma oluyor. büyük ihtimalle donanımsal ama ne hikmetse ekrantı gibi geliyor. yedek birtane bulmaya çalıkşıyorum. denediğim zamanda sonucunu yazarım

mancukya
05-12-2010, 22:17   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

islemci macunuda degistir ve Fanlari cok iyi sekilde temizle hem psununkini hem islemcininkini

mucit2008
06-12-2010, 22:10   |  #5  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

ekran kartını değiştirdim sorun düzeldi cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim