ekranda çizgiler

HPQ-User
19-09-2009, 11:06   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

seco sormuş:
kasayı temizlerken ekran kartının fanının bozulduğunu gördüm. yenisiyle değiştirene kadar hiç sorun yaşamadım. yeni fanı takıp bilgisayarı açtığımda mavili beyazlı çizgiler olduğunu gördüm. film izlemek istediğimde de tüm görüntüde yukarıdan aşağıya matrix yeşili çizgiler var.  acaba ekran kartına zarar mı verdim. yoksa sorun başka bir şey mi?
teşekkürler!

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
ekran kartı ati radeon 9550

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.1.3) Gecko/20090824 Firefox/3.5.3

ufuk_35
19-09-2009, 12:09   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
800 mesaj

Maalesef. Tekrar söküp takın, olmazsa bi servise götürüp danışın.

OSMAN BAĞÇEVAN
20-09-2009, 06:02   |  #3  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

zaten bu gibi sorunlar hep , kasayı temizlerken olur..
neyse sorunuza gelelim..
ekran kartı ya da  kablolarıyla ilgili bir sorun olabilir..
ekran kartının kablolarının güzelcene yerlerine oturduğunuzdan emin olun..çıkarıp , çıkarıp , takın ve gözlemleyin..
emin olduktan sonra geriye ya ekran kartı kalıyor..ekran kartınızı ufuk un dediği gibi tekrar söküp takın..yuvalarına iyi oturduğunu gözlemeyin..sorun düzelmezse de yapacak bir şey yok gibi gözüküyor..en son olarak da , başka bir bilgisayarda ekran kartınızı deneyebilirsiniz..büyük bir ihtimal de o bilgisayarda da sorunlu olduğunu göreceksinizdir..

bu arada ekran kartınızın sürücülerinin doğru yüklendiğinden de emin olur..ne olur ne olmaz..belki yanlış ekran kartı sürücüsünden bu sorun meydana geliyordur..

Pc_-_FiXeR
20-09-2009, 10:33   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
553 mesaj

öncelikle kasayı açıp ekran kartına giden kabloları tek tewk çıkaryıp takın ve girişlerini bir bez veya üfleme yöntemşiyle temizleyin.bir temassızlık olabilir.

International Affairs
20-09-2009, 20:22   |  #5  
International Affairs avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
4,659 mesaj

Ekran kartını yenileyin zarar verme ihtimali bir hayli yüksek.