Ekranda çizgiler

Mahir Mertcan Kızı
10-01-2016, 21:09   |  #1  
Mahir Mertcan Kızı avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Windows 8 işletim sistemi kurulu casper bilgisayarıma günde 2 3 kez ekranda çizgiler oluyor ve mause klavyeyi falan kullanamıyorum bilgisayarı yeniden başlatınca sorun kalmıyor ama zamanla sıkıntı yaratmaya başladı formatta attım hard diskide değiştim ama halen sorun devam ediyor ekran aşşağıdakı resim gibi oluyor

Selim_C
10-01-2016, 22:59   |  #2  
Selim_C avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
157 mesaj

#Markan Casper ondan baştan geçmiş olsun diyorum Kahkaha

#Yakında linkteki gibi olmaya başlayacak. Gereken yeni bir ekran kablosu..

#Ekran kablosu zamanla ezilmeye bağlı olarak görüntüyü düzgün iletemez. (Benimki sadece belli açılarda -kısa sürede olsa- görüntü veriyordu..) Tek çözümü kabloyu değiştirmek..

İyi forumlar..

Mahir Mertcan Kızı
11-01-2016, 15:26   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

Benimki daha farklı kalıcı değil ve çizgiler dikey değil yatay ekran kablasuyla ilgili olduğunu sanmıyorum ama yinede deniycem teşekkürler

Mahir Mertcan Kızı
11-01-2016, 15:26   |  #4  
OP Taze Üye
3 mesaj

Benimki daha farklı kalıcı değil ve çizgiler dikey değil yatay ekran kablasuyla ilgili olduğunu sanmıyorum ama yinede deniycem teşekkürler

Selim_C
13-01-2016, 23:48   |  #5  
Selim_C avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
157 mesaj

Eğer ekran darbe yemediyse (-ki yeniden başlatınca düzeliyormuş) kesin kablodandır.

Boşuna Pc tamircisine verme, biraz araştırmayla kendin başına gayet kolayca yapabilirsin. (İlk defa ekranı açarken insan korkuyor ama bir ekran açma videosu izlemen içine su serpcektir..)

İyi forumlar :)

Son Düzenleme: Selim_C ~ 13 Ocak 2016 23:50