Ekranı açılmayan bilgisayarın harddiski ..

helpme1
06-03-2011, 13:01   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

geçenlerde laptopun ekran bilmemnesi bozuldu diye tamire gönderdik, bilmemkaç lira para verdik halloldu gibi duruyordu. ama son zamanlarda internette dolaşırken ya da ne bileyim öyle boş boş laptopa bakarken cıyk cıyk diye sesler gelmeye başlamıştı. bilgisayar ısındı ondandır diyerek önemsemedim bu sesleri, sonra bir gece bilgisayarı kapadım diğer gün açmaya çalıştığımda ekran açılmıyordu.

neyse şimdi bilgisayar nasıl düzeli diye sormıcam, teknik servise gönder, ekran şeysi yine bozulmuştur ver parasını düzelsin diyecebilirsiniz muhtemelen, benim sorum daha basit

şimdi bu laptopun harddiskini hiçbir vidayı açmadan kurcalamadan herhangi bi kabloyla falan masaüstü bilgisayarda görme imkanım var mı? varsa nasıl? bu arada laptopun marka modeli: packard bell t8100

mancukya
06-03-2011, 14:05   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Sana ilk bir kazik atmislar haram olsun makinenden hdmi yada vga cikisi vardir hangisi varsa onun kablosuyla monitor yada uyumlu bir tvye bagliyabilirsin
Ayrica laptoplarda ekran kartid egistirilemez cok ama cok az modelde grafik karti ana kartdan ayri slota takilmis olarak gelir.