Elcomsoft Wireless Seurity Auditor Kulanımı Türkçe

çapsızçakır
23-02-2012, 18:08   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Ewet arkadaşlar bir çok kişinin kullanımda sıkıntı çektiği EWSA programının kullanımı anlatan bi video çektim.. Şifresi bilinen paketlerle ayrıntılı olarak şifrenin nasıl kırılacağını anlattım.. EWSA ile paket toplanaileceğini kabaca anlattım.. Bir çok kişinin bilmediği bir özelliğin üzerinde ayrıntılı olarak saldırı düzenledim.. Peki nedir bu biinmeyen şey?

WPA ları kırarken wordlist olmasa da olur.. wordlistssiz saldırı düzenlenebiliyor bunu anlattım..
Eğer ki şifre hakkında birazcık bilgi sahibiyseniz wordliste gerek yok dedim.. Ve daha da önemlisi bilinen şifreleme yöntemlerinin kullanabilmeyi anlattım.. Yani çoğu kişinin şifresi plaka+isimveyaşehir+dogumyılı şeklindedir.. bunu baz alarak anlattım..

Hani diyorlar ya wordlisttin içinde şifre olmaz sa olmaz... Hayır kesinlikle öyle birşey yok..
Wordlistimizde bulunmayan şifreyi de kırabiliriz.. Bunun örneğini de anlattım.. Birden fazla wordlisst ile taratma özelliğini kullanarak hemde..

Yani elimizde ki iki wordlistin tüm şifrelerini birbiriyle kullanarak kırmaya çalışıyor..
Örnek vereyim şifremiz 02Kahta1905 ise, birinci wordlistte 02Kahta,
ikincisinde ise 1905 varsa bu şifre kırılır.. veya birinicisinde 02, ikincisinde Kahta1905 olsa yine kırılır..
Birinci wordliste bulunduğunuz ilin plakasını, ikincisine ise isim+yıl ollan bi wordlist seçerseniz, birçok şifreyi kırabilirsiniz.. bunun da örneğini verdim.. 14 basamaklı, içerisinde kçk harf+byk harf+rakam olan bi şifre 14 saniyede kırıldı.. Şaşıranlar veya inanamayanlar hazırladığım videoyu izlesin.. ok....
Teşekkür etmeyi unutmayın..

çapsızçakır
23-02-2012, 18:09   |  #2  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Video linkini unutmuşum pardon.. :))

Link: http://www.youtube.com/watch?v=t ... 1zmEs2vohaTeMJkKRdr