Ele geçen eBay hesapları satışta!

CHIP Online
03-06-2014, 10:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Geçtiğmiz günlerde hack'lenen ve kullanıcı hesaplarını kaptıran dev siteye bir kötü haber daha!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/ele ... -satista_47493.html

Resimlerle: Galaxy S5 tanıtım öncesinde internete sızdı!

eBay'in hack'lenerek 233 milyon müşterisinin detaylarının çalınmasının ardından yeni bir rapor, oturum açma detaylarının internette satıldığını ileri sürdü.


İngiltere'nin The Sun gazetesinin yaptığı incelemeye göre çevrimiçi dolandırıcılar, hack'lenen kullanıcıların oturum açma bilgilerini internette satmaya başladılar. Bu bilgilerin başkalarının eline geçmesi, çok ciddi bir durum. Örneğin yüksek puana sahip bir satıcının hesabı, kötü niyetli bir başkası tarafından kullanıcıları dolandırmak için kullanılabilir. Bu durumda dolandırıcı, hiç dikkat çekmeden amacına ulaşabilir.


Araştırmaya göre İngiltere'deki yüksek geri bildirim puanına sahip 1.000 eBay hesabı, 24.93 sterlin'e satışa sunuluyor. Bir başka dolandırıcı ise "sınırsız" sayıda kullanıcı adı ve parolayı 2.100 sterlin karşılığında satışa sunmuş. Rapor, bu tekliflerin hangi web sitesinde yapıldığını açıklamıyor.


eBay hesabınız varsa ve parolanızı değiştirmeniz konusundaki öneriye şimdiye kadar kulak asmadıysanız, hesabınız yanlış ellere geçmeden önce parolanızı hemen değiştirmenizde fayda var.

Tüm Konu: Ele geçen eBay hesapları satışta!

Resimlerle: Galaxy S5 tanıtım öncesinde internete sızdı!

Kaynak: www.chip.com.tr