Elektrikli otomobillerde Think devri

CHIP Online
25-06-2008, 02:14   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Norveçli bir şirket, her zevke uygun elektrikli otomobil modelleri ile otomotiv dünyasını sarsacak.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Elek ... ink-devri_7482.html

Resimlerle: Elektrikli otomobillerde Think devri

Petrol maliyetlerinin tavan yaptığı bu günümüzde, üreticiler hibrit ve elektrikli otomobillerle kullanıcıları kendilerine çekmeye çalışıyor. İşte, sadece elektrik ile çalışan Think karşınızda.

Norveçli bir şirket olan Think Technology tarafından geliştirilen bu yeni modelin adı Think ve sadece elektrik ile çalışıyor. Hiç sarj edilmeden 200 kilometre yol gidebilen Think, benzin kullanmadığı için sizi benzin masrafından kurtarıyor. Ayrıca karbondioksit salınımını sıfıra indirdiği için tamamen çevreci olan Think, ilk aşamada İskandinav ülkelerinde satışa çıkacak.

Think'in diğer bir güzel yanı Think City, Think Ox, Think Open adında 3 model şeklinde tasarlanmış olması. Şirket, bu sayede farklı profillerdeki kullanıcılara ulaşarak daha fazla insanın ilgisini çekmeyi amaçlamış.

Think City saatte maksimum 100 km hıza ulaşabiliyor ve çok yakında, 25.000 Dolar'lık fiyatıyla piyasaya sürülmesi bekleniyor. Think Ox ise henüz konsept aşamasından çıkabilmiş değil. Ox'un saatte maksimum 135 km hıza ulaşması bekleniyor.

Son model olan Think Open ile ilgili çok fazla bir bilgi yok. Konsept aşamasında olan Open, muhtemelen daha yüksek bir hız sunacak.       


Tüm konu: Elektrikli otomobillerde Think devri

Resimlerle: Elektrikli otomobillerde Think devri

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Elektrikli otomobillerin yaygınlaşması ancak...

DreaMeat
25-06-2008, 13:47   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
19 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Mar 2006

Elektrikli otomobiller sürekli gelişiyor ama bir türlü yaygınlaşamadı. Petrol şirketlerinin pazar payını kaptırmak istemedikleri belli.

Bence elektrikli arabaların gelişmesi ancak benzinli arabalara karşı ciddi anlamda ekonomik avantaj kazandığında yaygınlaşabilir. Diğer türlü insanların alışkanlıklarından vazgeçmeleri zor.

Berat Kaçar
25-06-2008, 16:26   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
157 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Haz 2008

ancak bi 40-50 yil sonra normal bi hal almis olur.onun disinda imkansiz