EMC, XtremIO'yu satışa sundu!

CHIP Online
14-12-2013, 17:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

EMC, tamamen flash teknolojisini kullanan yeni sistemi XtremIO'yu satışa sundu!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/emc ... sa-sundu_44234.html

EMC, dikkat çeken bir mimariye sahip, tek özel üretim tamamı flash teknolojili sistemi EMC XtremIO'yu satışa sundu. Yeni sistemin mimarisi gerçek hayatta kullanılan uygulamalar için tutarlı ve öngörülebilir performansın yanı sıra, daha az gecikme süresi sunuyor. XtremIO diğer tamamı flash teknolojili sistemlere göre gelişmiş üstün sistem özellikleri içeriyor.


EMC Gelişmekte Olan Teknoloji Ürünleri Bölümü Başkanı CJ Desai konuyla ilgili açıklamasında; "Flash teknolojisi kendinden önce gelen teknolojilerin yerini hızla alan önemli bir teknoloji olarak kabul edilmeye devam ediyor. Bu da veri depolama pazarında inanılmaz fırsatlar doğuruyor. Hem fiziksel hem de sanal ortamlarda, gelecek nesil veri merkezi iş yüklerinden doğan performans için büyük talep var. EMC'nin stratejisi tüm veri depolama altyapısı içinde müşterilerinin tercihlerine karşılık verebilen, türünün en iyisi ürünlerden oluşan portföyüyle flash teknolojisinden faydalanmak. XtremIO ile bu hızlı büyüyen pazara daha fazla tutarlı ve öngörülebilir performans, daha fazla ölçeklenirlik, daha fazla entegrasyon özelliği ve daha fazla veri hizmeti sağlayan özel bir çözüm sunuyoruz. Daha da önemlisi bunu temeli çok daha sağlam olan bir mimari üzerinde sunuyoruz. Bu da zaman içinde EMC olarak daha fazla katma değere sahip özellikler sunmamıza olanak sağlayacak."


Bu özellikler arasında, SSD arızalarına karşı koruma için flash'a özel veri koruma algoritması, sürekli çalışır olma özelliği, global veri miktarı azaltma stratejisine uyumluluk ve performans ve kapasitede doğrusal artışlar sunan, ölçeği genişletilebilir çoklu kontrol birimi yer alıyor. XtremIO'nun mimarisinin tüm bu özellikleri sağlamasının sebebi uyum içinde çalışan dört farklı teknoloji: içerik tabanlı veri yerleştirme; iki aşamalı meta veri motoru; XtremIO Veri Koruma (XDP) ve paylaşımlı meta veri belleği. Ayrıca, XtremIO gelecekte geliştirilecek olan özellik ve işlevlerin zaman içinde kolayca dizilime eklenmesini mümkün kılan bir temel üzerine kurulu. Bu da XtremIO'yu diğer tamamı flash teknolojili sistemlerden oldukça farklı kılıyor.


EMC, XtremIO'nun tamamı flash teknolojili sistemler pazarında öncü çözümlerden biri olacağını tahmin ediyor. IDC 2015 senesine kadar söz konusu pazarın 1.2 milyar USD değere ulaşacağını öngörüyor. EMC'nin doğrudan satış kanalı yoluyla Mart ayında satışına başlanan yeni sistemi, 10 Petabaytlık tekilleştirilmiş etkin veri alanı ile satıldı ve büyük talep gördü.


Tüm Konu: EMC, XtremIO'yu satışa sundu!

Kaynak: www.chip.com.tr