Emniyet genel müdürlüğü virüsü temizlenebiliyor

black_flood
21-05-2013, 14:30   |  #1  
black_flood avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

Zararlı bu gün itibari ile birçok yazılım tarafından algılanabilecek şekilde gerekli güncellemeleri yapıldı. sabah saatlerinde virüs total üzerinden upload edip güvenlik firmalarının database içeriğine eklenmesi sağlandı. kaspersky bu sefer ne olduysa eklemedi halen zararlıyı.

https://www.virustotal.com/tr/fi ... nalysis/1369135751/

murat5038
21-05-2013, 15:54   |  #2  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Dosyayı siz mi 7z lediniz. Eğer öyle ise Orj. dosyayı taratın Virüstotal sadece Database de kimlik kontrolü yapar asıl Virüsü Bilgisayara grimye çalışınca uyarı verecektir. Viürs girmeden önce Kaspersky açık olması ve güncel olması gerekli.

Dosyaları Siz 7z yaptı iseniz YA vrüstotale içindekileri tek tek yada (Zip)leyip Şifreleyip bana gönderin.

black_flood
21-05-2013, 16:54   |  #3  
black_flood avatarı
OP Yıllanmış Üye
5,190 mesaj

ben yaptım arkadaşım ve dosyayı sana özelden link olarak atacağım her ne kadar rakip rakibi ezer mantığı güdülsede piyasada bende bu mantık yok güvenlik konusu herşeyden önemli.

black_flood
21-05-2013, 19:05   |  #4  
black_flood avatarı
OP Yıllanmış Üye
5,190 mesaj
Alıntı: cleverman  
Başkaları göndermiş izlenimi verip kendilerinin gönderdiği bir trojan olma ihtimali yüksek. Türk Polisi katiyen böyle şeyler yapmaz değil mi, çocuklar! Gelecekte eğer bazı şartlar gerçekleşirse, EGM diye bir şey kalmayacak diye düşünüyorum. Duydun mu, Tayfun? Böyle olmak işinize mi geliyor? E, böyle ol sen de, Tayfun! Birileri bıraksın saçların dağınık kalsın! Kasımpaşa, Tayfun, Kasımpaşa! Aslında benim de böyle işime geliyor, Tayfun!

Saçların tarumar, gözlerinde nem. Ateşe benzerdin, küle dönmüşsün. Elden ele gezen güle dönmüşsün. Eee, etme bulma dünyası!...

şiir yarışmalarına katıl istersen 3 aydır var menet ve bu güne kadar kaspersky firmasının database' ine ekleyememiş olması enteresan. pandanın tru prevent özelliği ile bulunmadı virüs bunuda belirteyim eski usül platinium 7.0 ile sensivity maksimuma çekilince çıktı meydana.

antivirüs firmaları yok şu yok bu özellik derken yiyip duruyor tüm sektörü baştan aşağıya.

murat5038
21-05-2013, 19:37   |  #5  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Ö.m olarak Sonuçları gönderim. Gördün heralde.