En büyük açık: Facebook uygulamaları

CHIP Online
25-02-2009, 20:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Facebook'un en popüler parçası olan özel uygulamalar aslında patlamayı bekleyen birer bomba mı?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/En-b ... lamalari_11120.html

Facebook kullanıcılarının en sevdiği özelliklerinden biri de Facebook için özel olarak geliştirilmiş uygulamalar. Oyunlardan iletişime pek çok konuda geliştirilen bu uygulamalar kısa sürede popüler olup, bir anda yüz binlerce kullanıcının gözdesi haline gelebiliyor. Fakat bunların hepsi güvenli mi? Uzmanlar art niyetli Facebook uygulamaları geliştirip, yaymanın mümkün olduğunu söylüyorlar.

Facebook'ta pek çok kullanıcı için arkadaşlarının yüklediği bir uygulamayı göz ardı etmek oldukça zor. Uygulamaların çoğu arkadaşları ile karşılaştırmalar ve benzeri özellikler sunduğu için sosyal ağ sitesinin üyeleri çoğu kez uygulamanın güvenliğini hesaba katmadan yükleyebiliyorlar. Fakat güvenlik uzmanları, Facebook'un bu geliştirilen uygulamaları kontrol etmediği için hacker'ların kolaylıkla bilgi sızdıracak kodlar yazabileceğini ve aslında Facebook kullanıcılarının düşündükleri kadar güvende olmadıkları konusunda uyarıyorlar.

Tüm konu: En büyük açık: Facebook uygulamaları

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce Facebook güvenliği yetersiz mi?

frozen
25-02-2009, 20:28   |  #2  
frozen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
776 mesaj

Güvenlik & Facebook..?

komik..

onlineTR
25-02-2009, 20:40   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,947 mesaj
frozen
Güvenlik & Facebook..?

komik..

aynenn katılıyorum banada katılan varsa arkadaştan alıntı yaparakk devam edelımmKahkaha

Fattur
25-02-2009, 20:58   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj
onlineTR
aynenn katılıyorum banada katılan varsa arkadaştan alıntı yaparakk devam edelımmKahkaha
Hehe Bende Katılıyorum BeğendimAlkışKahkahaKahkaha
Güvenli olmadığını çoğu kişi biliyor.Alıntı akımı devam edesin bencede Kahkaha

Kapalı Hesap (105749)
25-02-2009, 21:15   |  #5  
Kapalı Hesap
280 mesaj
onlineTR
Aynen bende katılıyorum KahkahaKahkahaKahkahaKahkahaKahkahaKahkaha

Polat Alemdar
26-02-2009, 00:15   |  #6  
Üye
57 mesaj

Güvensizde laf mı :)