En Güvenli İşletim Windows Sistemi

PC-Canavarı
16-09-2010, 14:10   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
97 mesaj

Arkadaşlar Şimditye kadar çıkmış EN GÜVENLİ işletim sistemi hangisidir En rahat kullanışlı deil En GÜVENLİ

-MHG-
16-09-2010, 14:18   |  #2  
Yıllanmış Üye
641 mesaj

Windows için:
-XP SP 2 ve öncesine güncelleme desteği verilmiyor.Bundan dolayı güvenli değiller.
-Vista ve Windows 7 ile gelen güvenlik duvarı XP'den daha iyi.
-Sonuç:Windows 7

Genel:Linux dağıtımları

Kapalı Hesap (154666)
16-09-2010, 14:43   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj

Windows NT server

Kapalı Hesap (169524)
16-09-2010, 15:03   |  #4  
Kapalı Hesap
41 mesaj

Windows7 Home Premium Bence istediklerini rahatça karşılar

Kapalı Hesap (153334)
16-09-2010, 15:40   |  #5  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj

Kullanıcı kitlesi fazla olan yazılımların güvenligide az vürüsü bol olur istersen windows 9 çıksın.Çünkü hackerlerin amacı kredi kartı bilgilerinim falanı filanı çalmaktır böyle bir müşteri cenneti tabikide windows serisinde vardır.Her nekadar windows 7 tam güvenlidir densede windows 7 + üstüne birde 10 tane anti vürüs kur yine senin bilgisayarına giren girer çünkü internet denen alet zaten bunun için var ha şimdi linux ve mac çok mu güvenli onlar da güvenli değil ama şuan için en iyisi 1:)windows 7,2:)mac, 3:)linux, dur.Güvenlik istiyorsan sanal pc kurucaksın yada ms dos altından cd ve dvd den çalışan işletim sistemleri var ordan işini görüp çıkıcaksın.Yoksa ne yaparsan yap güvenli değil.Alttaki arkadaş ne güzel yazmış korsan kullanma korsan sitelerde gezme yok perfect xp yok temiz sp3 lü xp yok 2080 kadar lisanslı antivürüs bunların kendisi zaten vürüs.Dikkat edin örnegin nod 32 cragini yapıcanız kasper vürüslü diyor kasperin cragini yapacanız esed vürüsülü diyor.Anlamadıgınız nokta şu bu hazır xplerde vürüs windows un dosyalarına gömülü geldigi için istedigin kadar taratsanda vürüsü bulamaz çünkü anti vürüs windows dosyalarını silemez silse çöker bak kombo fix e tüm vürüslü dosyaları siliyor windows birdaha açılmıyor.Siz siz olun kesinlikle crakli, paket, kendi kendine kurulan,2010 updateli falan filana kanıp korsan kullanmayın bir sürü bedava antivürüs var Örnek AVG Free, Microsoft es. Avira Antivir free, Korsan kullanıcagınıza gidip linux kullanının daha az zarar görürsünüz.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (185756) ~ 17 Eylül 2010 09:32
PC.Kopat
16-09-2010, 16:11   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
750 mesaj

Bence Windows'lardan en güvenlisi Windows XP'dir. Gülen gülsün. Yapılacaklar:
1) Güvenlik bölümüne açtığım XP'deki ajanları silme işlemini yap. Link: https://www.chip.com.tr/forum/mic ... venlik_t176943.html
2) Administrator hesabına katmerli bir şifre koy. Şöyle konuluyor:
Başlat--->Çalıştır'ı açıp cmd yaz. Şu komutu gir:
net user Administrator *
Sonra da şifre isteyecek. Tuşlara bastığında ekranda bir şey belirmeyecek. Bilgisayar gizli tutuyor işte :) O yüzden dikkatli gir. Sonra enter'a bas ve tekrar şifreni yazıp enter'a bas. Tamamdır.
3) Sınırlı bir hesap aç.
4) C hariç diğer bölümlerin izinlerini açtığın sınırlı hesap için ayarla ve hiçbir işleme izin verdirtme.
5) Farklı çalıştır özelliğini devre dışı bırak.Nasıl mı? Şöyle:
        - Başlat--->Çalıştır'a tıkla ve services.msc yaz. Enterla.
        - İkincil Oturum diye bir hizmet var. Onu bul, sağ tıkla, sonra Özellikler'e tıkla. Başlangıç türünü Devre Dışı yapıp tamama bas.
6) Otomatik aç (CD, Flash bellek vs. için olan) özelliğini devre dışı bırak.
7) Bir antiphishing programı ve McAfee Siteadvisor'u kur. Firefox kur ve çerezleri kabul etmemesi için seçeneklerden ayarla. NoScript kur.
8) İnternete falan hep sınırlı hesabınla gir.
9) Ayda bir sınırlı hesabını silip yeni bir sınırlı hesap aç.
10) Oyun oynamak için yönetici olmak gerekebiliyor. Öyle durumlarda yönetici haklarına sahip hesabını(sınırlı olmayan) açıp oyna ama interneti kes.
11) Korsan program sitelerinde dolaşma ve korsan program kullanma.
12) Ücretsiz bir antivirüs kullan.
***)Firefox'a sınırlı hesap için NoScript yükleyince ve kapayıp açınca silinir. O yüzden farklı çalıştırı kapatmadan önce yönetici şeklinde çalışmasını sağlayıp bunu yükle.
***)Anlatım üstünkörü oldu. Anlamadığın bir yer varsa ayrıntılı anlatabilirim.

Son Düzenleme: PC.Kopat ~ 02 Ekim 2010 18:22
Kapalı Hesap (169524)
17-09-2010, 12:40   |  #7  
Kapalı Hesap
41 mesaj

Abi Kendi İşletim Sisteminide Çıkarırsın, XP'yi baya bi çözmüşsün Yanlışmı :D

AyPrensii
17-09-2010, 16:28   |  #8  
AyPrensii avatarı
Yıllanmış Üye
747 mesaj

PC.Kobat KesinLikLe HakLı.. 10 Yıllık XP KuLLanıcısıyım,Windows 7 ye 2 Hafta Önce gectim. Windows XP Professional Sp3 te Sorunsuz ÇaLışan Laptopum. Windows 7 Kurup Bazı Güncellemeler Yaptıktan Sonra 2.5 Saatlik Bataryamı 1 saatte Bitiriyo + Xp ye Gçre açılışı ve Kapanışı Çok Yavaş Windows XP ye Devam

PC.Kopat
17-09-2010, 20:36   |  #9  
Yıllanmış Üye
750 mesaj
Alıntı: NoquitgamE  
PC.Kobat KesinLikLe HakLı.. 10 Yıllık XP KuLLanıcısıyım,Windows 7 ye 2 Hafta Önce gectim. Windows XP Professional Sp3 te Sorunsuz ÇaLışan Laptopum. Windows 7 Kurup Bazı Güncellemeler Yaptıktan Sonra 2.5 Saatlik Bataryamı 1 saatte Bitiriyo + Xp ye Gçre açılışı ve Kapanışı Çok Yavaş Windows XP ye
Aynen . İçini dışını bildiğin bir işletim sistemini kullanmak her zaman daha iyi ve daha güvenlidir.

düzeltme: (Bir de güvenlik bölümüne PC Koruma Arşivi diye başlık açmıştım -iki ay geçmiştir- bazı yanlış tedaviler koymuşum onları takmayın.)
düzeltme2: Güvenlik denemelerim belirsiz bir süreliğine iptaldir bir şey beklemeyin. Zaten çok bir şey yaptığım da yok :)

Son Düzenleme: PC.Kopat ~ 02 Ekim 2010 18:18
mancukya
02-10-2010, 13:40   |  #10  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Fazla gurur duyma bence salamis biliyorum diye arkadas hic kusura bakmasinda hikaye okumus saksaka hazir millet bir sey biliyor diye hemen aferim ayaklari.
Adamlarin Nükleer santrali hacklenmis bir ton bu isi komutla cözebilen elamanlari varken dünya kadar adminler bile göRememis arkadas careyi bulmus.
Windows isletim sistemi ve güvenlik derseniz sadece Win ce 5 6 var baska hic bir sistemindede güvenlik vs vs yok.
Win 7 icin bile XP destegi koyalim derkene Xp üzerinde calisan ayni zararli yazilimlari Win7 integre etmeyi becerebilmis bir firma.
Linux kullandim hoslanmadim, Mac elimi sürmem 5 para etmez gene en iyi Microsoft ama yok güvenlik yok sunu yap falan bunlar hikaye.
Tek tiklamayla web sayfasi acilmasiyla sisteme virus bulastiran ve buna engel olamayan bir firmada güvenlik olmaz olmadigi gibi spyware ve bazi zararlilari kendileri kontrol etmek icin zamaninda sisteme ekleyip sonrasinda bunlardan daha degisik zararli yazilim üretilmesini saglamayi akil edebilmis bir firma.

PC.Kopat
02-10-2010, 18:37   |  #11  
Yıllanmış Üye
750 mesaj
Alıntı: mancukya  
Fazla gurur duyma bence salamis biliyorum diye arkadas hic kusura bakmasinda hikaye okumus saksaka hazir millet bir sey biliyor diye hemen aferim ayaklari.
Adamlarin Nükleer santrali hacklenmis bir ton bu isi komutla cözebilen elamanlari varken dünya kadar adminler bile göRememis arkadas careyi bulmus.
Windows isletim sistemi ve güvenlik derseniz sadece Win ce 5 6 var baska hic bir sistemindede güvenlik vs vs yok.
Win 7 icin bile XP destegi koyalim derkene Xp üzerinde calisan ayni zararli yazilimlari Win7 integre etmeyi becerebilmis bir firma.
Linux kullandim hoslanmadim, Mac elimi sürmem 5 para etmez gene en iyi Microsoft ama yok güvenlik yok sunu yap falan bunlar hikaye.
Tek tiklamayla web sayfasi acilmasiyla sisteme virus bulastiran ve buna engel olamayan bir firmada güvenlik olmaz olmadigi gibi spyware ve bazi zararlilari kendileri kontrol etmek icin zamaninda sisteme ekleyip sonrasinda bunlardan daha degisik zararli yazilim üretilmesini saglamayi akil edebilmis bir firma.
2000 küsür mesaj yazmışsın ama hâlâ önüne gelene artistlenemeyeceğini veya bilmeden konuşmaman gerektiğini öğrenememişsin.

Ben kesinlikle kendimle gurur duymuyorum. Kesinlikle bilgisayar bilgim süperdir de demiyorum. Ben sadece bildiklerimi ve bulduklarımı paylaşmak, bilgi alışverişinde bulunmak için buradayım. Senin de amacın bu olmalı.

Bu yorumunda katıldığım tek şey Microsoft'un güvensiz oluşudur ki sana bu konuda %100 hak veriyorum. Ayrıca zaten önerilerimin "tam güvenlik" sağlamayacağını da zaten biliyorum.

Not: Sanırım Almanca klavye kullanıyorsun dikkat ediyorum da ö ve ü'ler var ama ğ'ler yok. Lütfen en azından noktalama falan kullan kelimeleri düzgün kullan, Türkçemiz hepimizin ve düzgün kullanmak için çaba sarf etmeliyiz.

murat_6790
03-10-2010, 22:58   |  #12  
Yeni Üye
36 mesaj

linux