En Hızlı, Kullanışlı İnternet Tarayıcısı

Yetenek
16-09-2010, 18:56   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
508 mesaj

Arkadaşlar Bu konuya Kesin bir cevap bulmak zor ama sizce hangisi daha hızlı...
ben Opera kullanıyorum hızından memnunum arayüzde hoş ama Chrome nasıl sizcedahamı hızlıdır bide bu arada İE9 bana neden aşırı yavaş geldi sizcede biraz fazla yavaş değilmi ama görünüş açısından daha güzle olamazdı...

perfect life
16-09-2010, 19:08   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
799 mesaj

Dediğin gibi bu sorunun cevabını vermek zor , göreceli.
Herkes memnun olduğu tarayıcıyı kullanır.Bazen hız herşey değildir çünkü.
Ben Opera kullanıyorum memnunum.

forever_gzm
16-09-2010, 19:42   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Ben de Opera kullanıyorum,görünümü çok güzel ve de hızlı,memnunum.
Ama Chrome da çok tatlı,Opera ara sıra kasar,Chromun bu zamana kadar kaztığını hiç görmedim...

Atilla Sarıtaş
16-09-2010, 19:53   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
5,871 mesaj

Bende de Opera var şuanda memnunum.
Oyuncak gibi bi tarayıcı olsun ben kurcalarım dersen Firefox. (Eklentiler için)
Hızlıca girerim işimi halleder çıkarım diyorsan Chrome. (Hızlı açılıp-kapanıyor)
Tüm sayfalar düzgün görüntülensin dersen Internet Explorer. (Başka bi işe yaramıyor ondan :)) )
Kendimi size bıraktım dersen Opera :))

viking20
16-09-2010, 22:39   |  #5  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

opera,chrome,safari,comodo dragon,epic,
hızlı olanlardır.

infoman
16-09-2010, 23:40   |  #6  
infoman avatarı
Yıllanmış Üye
2,884 mesaj

Birde ben yorum yapayım:)
*Her açtığın sayfa sorunsuz gözüksün istiyorsan, tarayıcıyla uğraşmayayım, bütün web siteleri uyumlu olsun istiyorsan Internet Explorer kullanın

*Internette gezmek yerine eklenti ve özelleştirmelerle çocukluk çağına dönüp oyun oynamak istiyorsan, hergün bir yığın eklenti kurup aynı eklentilerin bir işe yaramayıp kaldırmak hoşuna gidiyorsa, körü körüne fanatiklik yapmak istiyorsan Firefox kullanın

*Bu ikisinden uzak durup tarayıcının bizzat kendisiyle ve gereksiz özellikleriyle uğraşmak istiyorsan Opera kullanın

*İnternette tık gireyim tık çıkayım, sadece kullanım kolaylığı olsun, basit arayüz olsun, sistemi yormasın arada bir hata yapsın katlanırım diyorsan Chrome kullanın

*Hız istiyorsan internet bağlantı hızını arttır. Bütün tarayıcıların birbirinden farklı olan hız farkı sadece mili saniyelerle veya saniyelerle ölçülebilir. Java, Flash, Silverlight vs vs gibi eklentilerin performans farkı göreceli olarak sürekli değişecektir.

viking20
17-09-2010, 03:56   |  #7  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

sizin tilki nal topluyor:
https://www.chip.com.tr/konu/inte ... ne-karsi_22467.html
[Elbette sonuncu olan Firefox 3.6 ile arasında dağlar kadar hız farkı olduğu dikkati çekiyor](Alıntı)

Son Düzenleme: viking20 ~ 17 Eylül 2010 03:57
MertBJK1903
17-09-2010, 11:30   |  #8  
MertBJK1903 avatarı
Yıllanmış Üye
1,020 mesaj

ben opera 10.62 kullanıyorum sade kullanışlı ve hızlı internet hızım yavaş olduğu için turboyu açıyorum sanki hızım 8 Mbit oluyor gerçekten iyi mozilla çok ağır

infoman
17-09-2010, 12:07   |  #9  
infoman avatarı
Yıllanmış Üye
2,884 mesaj

AdRaMiTi, nerede bir FF kullanıcısına rastlasam FF un kodlarını sanki Cebrail getirmiş gibi yorum yapıyor. Ayrıca önde gelen eklentilerin bir çok benzeri Chrome içinde mevcut. Benim kızdığım o kadar çok eklenti olmasına rağmen sadece toplasanız 10 eklenti kullanılacak cinsten olması. Birde bazı eklentilerin FF un arayüzüyle alakasız menülerinin olması  ve vaat edileni vermemesi. Mesela FF için metin tahmini yok, o kadar FF fanatiği var da ama bir Allah'ın kulu çıkıp metin tahmini eklentisi üretmiyor. (var da çok eski). Hep bana cuk bana. Çocuk gibi eklenti yükle eklenti kaldır tema yükle tema kaldır, tarayıcıyla mı uğraşacam web sitesine mi girecem.

firaristt
17-09-2010, 13:11   |  #10  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,194 mesaj

rahatlık istiyorsan Firefox, hız istersen opera ve chrome, sayfalar düzgün görünsün dersen ie...

ama 8Mbps internet bağlantınız varsa normal sitelerde aradaki farkı hissetmiyorsunuz... ama ağıt flash olan sitelerde fark açılır ve çok rahat anlaşılır tartışmasız bir gerçek... bnm sistemde de hepsi yüklü ama çeviri gerekmediği sürece firefox kullanıyorum... ha sayfa 1 saniye erken tamamlanmış ha 1 saniye geç benim için pek bi farkı yok ama acelem varsa chrome kullanıyorum o ayrı :D tık açılıyor tık kapanıyor :D ama firefoxtaki eklentiler resmen bağımlılık yapıyor çok büyük kolaylık... eğer bağlantı hızınız 2Mbps'ten daha fazla ise firefox yok 2Mbps veya daha az ise chrome veya opera öneririm....

fanatikliğim yok onu da bilesiniz :D ama bi kere kuruyorum eklentileri zaten çok eklenti yok 5-6tane bişey var... imacros mesela tekrar tekrar aynı şeyleri yapmanıza gerek bırakmıyor, omnibar ile chrome daki araba ve adres satırının birleşmiş halini aynen firefox a taşıyor birde internet bağlantınız iyi ise çok rahat oluyor ama 1-2Mbps hatta 3Mbps bile bazı sayfalarda ytersiz kalıyor... ama rahatlığa diyecek yk...

özkan_oktay
17-09-2010, 16:33   |  #11  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,354 mesaj

tilki eskiden güzeldi :)) şimdi taklitcinin teki ie ise tasarımına ne yapmış öyle hiç beğenmedim inş.  final sürümünde düzeltirler opera ise kendi halinde bir tarayıcı ne eklenti destekliyo ne başak bişey yapıyo ama hızı fena değil en kötü tarayıcı ise safari hem yavaş hem ingilizce hem eklenti desteklemiyor hemde tasarımı berbat. ben chrome kullanıyorum hem artık elenti de destekliyor güvenlik açısından belki çok iyi değil ama en hızlısı google chrome.. wot eklentisini yükleyince hem güvenli sörf hem hızlı sörf ;)

TcTuRkTc
17-09-2010, 16:51   |  #12  
TcTuRkTc avatarı
Yıllanmış Üye
247 mesaj

ben FF ciyim.ama öle eklentilerle filan oynamıyorum.Alışkanlıkdan mı neden desek  kullanımı bana çok kolay geliyor.Hız diyosanız.Acelem yok.2-3 sn hızlı açılıp hızlı yüklücek diye bildiğim kullandığım tarayıcıyı değiştirmek saçma geliyor bana. :) ama dediğiniz gibi herkesin kullandığı tarayıcı kendine :D

MertBJK1903
18-09-2010, 12:39   |  #13  
MertBJK1903 avatarı
Yıllanmış Üye
1,020 mesaj

opera kendi halinde doğru eklenti yok fakat hızlı olmasıda bundan kaynaklanıyo internette sörf yapacaksanız en iyisi o bir firefoxa bakıyorum birde operaya opera daha sade ve daha hafif eklentiler firefoxu ağırlaştırıyor!!!