en iyi antivirüs programı

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
75umut
25-05-2011, 21:24   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

herkez ankete oy versin

Kapalı Hesap (153334)
25-05-2011, 21:43   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj

MS Esential.Sonra avg.

yvzhn
25-05-2011, 22:02   |  #3  
Yıllanmış Üye
205 mesaj

avast ı ekle bence.

Kapalı Hesap (200174)
26-05-2011, 00:11   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj

ben karpersky kullanıyorum 5 yıldır bana göre karpersky :D

07alanyali
26-05-2011, 06:15   |  #5  
Taze Üye
14 mesaj

avast neden yok merak ettım avg nin oldugu yerde avast kesinlikle es gecilmemeli
bence avast

Tuti Urmeylander
26-05-2011, 11:46   |  #6  
Yıllanmış Üye
469 mesaj

Yazım kurallarına özen gösterilmeden hazırlanmış bir ankete aslında bunları da yazmamam gerek ama...

alpagun
26-05-2011, 12:26   |  #7  
alpagun avatarı
Yıllanmış Üye
492 mesaj

Benim gibi sıradan bir ev kullanıcısı için en iyi antivirus; altı aylık veya bir yıllık promosyonlar ile beleş kullanım imkânı sağlayan antiviruslardır. Yaklaşık yedi yıldır bilgisayara hemen her marka güvenlik programını kurdum. Hiç birisinde de koruma zayıflığı yüzünden bilgisayarımın çöktüğüne şahit olmadım. Banka hesâbım başkalarının eline de geçmedi.

Sıradan bir ev kullanıcısının antiviruslar husûsunda bu kadar hassas olmasını bir türlü anlayamamışımdır.

aysedundarr
26-05-2011, 15:46   |  #8  
Yıllanmış Üye
2,076 mesaj

ben eset nod32 kullanıyorum.abim yüklemişti, şimdiye kadar hiçbir sorun yaşamadım.

_Orion_
26-05-2011, 17:59   |  #9  
_Orion_ avatarı
Üye
87 mesaj

Avast ı göremedim :(

lord_yildirim
26-05-2011, 18:00   |  #10  
lord_yildirim avatarı
Üye
82 mesaj

ŞİMDİ DİĞER TÜR ANTİVİRÜSLER DAİMA SRUN YARATIR BİLGİSAYARI YAVAŞLATIR.SANA ÖNERİM ESET SERİSİNDEN YENİ YAPIM OLANLARINDAN BİRİNİ SEÇ...

MertBJK1903
26-05-2011, 18:12   |  #11  
MertBJK1903 avatarı
Yıllanmış Üye
1,020 mesaj

Bu anketi açan 1.567.768.546.234.245.789.357.325. kişisisiniz forumda arama yapsaydınızz istediğiniz cevapları çok net bir şekilde arabilirsiniz.

alpagun
26-05-2011, 19:03   |  #12  
alpagun avatarı
Yıllanmış Üye
492 mesaj
Alıntı: ScienceNET  
"Ev kullanıcısı" kavramı gerçeği yansıtmamaktadır. Bu kavram bir cümleyle açıklanamaz ve bir gruba ayrılamaz. Her zaman dediğim gibi, bilgisayarı nasıl ve hangi amaçla kullandığınıza göre değişir.
Bence mesajımda vermek istediğim anlamı zorlayarak, kendine "Eleştiri malzemesi" çıkarmaya gayret etmişsin. "Ev kullanıcısı" derken, bilgisayarını, bilgilenme/öğrenme/düşüncelerini başkalarıyla paylaşma; ya da ahlâki sınırları zorlamayacak biçimde, oyun/eğlence amacıyla kullanma kasdedilmiştir.. Bunda pek anlaşılamayacak bir durum yok. Kaldı ki;  ücretli güvenlik yazılımlarını promosyan keyleri ile legâl olarak kullananların, kolay kolay başına bir iş gelmez.
Bu kavramdan artık ciddi bir şekilde rahatsız olmaya başladım. Bu kavram artık eskidi veya en azından eksik bilgilere sahibiz...
Bu rahatsızlığınızın sebebini, başkasının mesajlarında değil, kendinde arayacaksın muhterem.
"Eksik bilgi" diyerek, aba altından sopa misâli; kendini "Bilgili" başkasını "Câhil" görmek; daha büyük rahatsızlık verir.

Son Düzenleme: alpagun ~ 26 Mayıs 2011 19:13
özkan_oktay
26-05-2011, 20:10   |  #13  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,356 mesaj

En iyi antivirüs mü? :D Bilen varsa bana da söylesin ...

turbocat
26-05-2011, 20:48   |  #14  
Yıllanmış Üye
269 mesaj

bilen var ; adıda dandikus  antivirüs  Kahkaha  isteyene yollayabilirim  .......  pcnize  1 gün içerinde  1000 den fazla virüs gireceğine  garanti veririmKahkaha 
eğer girmezse  ödenen para geri iade edilir Kahkaha 
(birde biri dandikus adını  telif hakkı diye alıyormuş Kahkaha)

şaka bir yana ne kullanırsanız kullanın  kapıdan kovulan virüs  bacadan giriyor.... virüslerde evrim geçiriyor.... hackerlar sağolsun Zonk

alpagun
26-05-2011, 21:52   |  #15  
alpagun avatarı
Yıllanmış Üye
492 mesaj
Ev kullanıcısı sizin yazdığınız yorumların çok ötesinde artık! 10 yıl önce söyleseydiniz OK derdim ancak geldiğimiz noktada "ev kullanıcı" diye ABSÜRD bir terim yok artık. Onun yerine; başlangıç, orta seviye veya profesyonel kullanıcı, kurumsal profesyonel kullanıcı vs. terimleri artık modern bilgisayar terimleri arasında daha çok belirgin hale geldi.
Yok yahu !
Bak sen !

On yıl evvel kurumsal kullanıcı/profesyonel kullanıcı yok muydu ?
Burada bilgisayar kullanıcılarını katagorize eden mi oldu ?
Ben "Fasulye" diyorum, sen, "baklagilleri neden saymadın" diyorsun

"Ev kullanıcısı" denince genellikle, ya  yeni bilgisayar almış acemiler, ya da orta seviye  kullanıcılar anlaşılır.  Kurumsal ya da profesyonel kullanıcılardan kaçı, "Hangi antivirus daha iyidir" diye çocukça başlıklarla vakit harcıyor ? Üstelik bu forumda aynı adla yüzlerce konu açılmışken...

Profesyonel kullanıcılar genellikle bu konuda ciddi araştırma yapan şirketlerin test sonuçlarını inceler. Bilgisine birikimine güvenen kendi testini kendisi yapar.Bahsettiğin ileri düzey kullanıcılar, Forumlarda açılan anketlerin sonuçlarına göre hareket etmezler.

Hani içini boşaltacaksan boşalt, sıkma canını.

Ben eleştirim, sen de eleştir! Eleştiriyi bile hazmedemeyen geri kafalı insanlar olmaktan daha iyi...

Evvelâ eleştiri ile polemik arasındaki farkı fark edeceksin.
Ne olursa olsun, muhatabına karşı saygılı olmayı öğreneceksin.
Edindiğin üç beş kıytırık bilgi ile başkalarına "Ders" verir mahiyette yazı yazmayacaksın.
Eleştirini adam gibi yapacaksın.
O zaman, bizden de adam gibi cevap beklemeye hakkın olacak.
Ne ekersen onu biçersin.

Son Düzenleme: alpagun ~ 26 Mayıs 2011 21:59
özkan_oktay
26-05-2011, 22:44   |  #16  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,356 mesaj
Alıntı: turbocat  
bilen var ; adıda dandikus  antivirüs  Kahkaha  isteyene yollayabilirim  .......  pcnize  1 gün içerinde  1000 den fazla virüs gireceğine  garanti veririmKahkaha 
eğer girmezse  ödenen para geri iade edilir Kahkaha 
(birde biri dandikus adını  telif hakkı diye alıyormuş Kahkaha)

şaka bir yana ne kullanırsanız kullanın  kapıdan kovulan virüs  bacadan giriyor.... virüslerde evrim geçiriyor.... hackerlar sağolsun Zonk
Alem adamsın :D

alpagun
26-05-2011, 23:24   |  #17  
alpagun avatarı
Yıllanmış Üye
492 mesaj

Bir önceki mesajında "On yıl önce olsa normal karşılardırm" diyor, profesyonellikten dem vuruyorsun. "On yıl önce bu dediklerin yok muyudu" diyorum. Ben öyle mi dedim diyorsun.

Ya ne yazduğından haberin yok.
Ya da "Karizma"yı çizdirmeme telaşı içerisindesin.
Hangi saçmalığını kaale alıp de cevaplayayım.
Baştan sona kendin çalıp kendin oynamışsın.
Devam et sen.

alpagun
27-05-2011, 12:16   |  #18  
alpagun avatarı
Yıllanmış Üye
492 mesaj
Diyorum diyorsun, ama ben demedim diyorum. Diyorum demek veya demiyorum demek farklı şeyler. Anlayan anladı. Yazdığın kem-küm şeylerden sonra ancak "Hahaha" demek olur. 

Ev kullanıcısı sizin yazdığınız yorumların çok ötesinde artık! 10 yıl önce söyleseydiniz OK derdim.
Bunu yazan sen değil misin ?
Ben mi senin yazını editledim ?
Benim yazdıklarım da senin yazdıkların da yerinde duruyor.
Kim kıvırıyor ?
Söyleyip de 'Söylemdim' diyen, Tükürdüğünü yalayan sen mi ? 
Ben mi ?

Yesinler senin karizma anlayışını. Karizma dediğin tek dişi kalmış canavar. :D Adam olayı çeviremiyor. nasıl cevaplasam, "aman altta kalmayım" düşüncesiyle olayı "karizmaya" çevirdi. Yok be..! Ben çaldım sen oynadın... İyi kıvırıyorsun ama... Hahaha :
Reelde bir * olamayıp, sanalda 'adamlık' taslayan senin gibileri "karizma" peşinde olur; ben değil. Burada yazdıkları üç beş satır saçmalık ile insanları etkileyecklerini/korkutacaklarını sanırlar. 

Ben oynamam.
Önce bir şeyler yazıp, sonra yazdıklarını inkar edip dansöz gibi kıvıranları oynatırım.
Yazacaksan edebinle yaz.
Bundan sonra her mesajına misliyle kaşılık alacaksın.

Son Düzenleme: TuncaBozkurt ~ 28 Mayıs 2011 21:18
TuncaBozkurt
28-05-2011, 21:17   |  #19  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

Başkalarına saldıran ya da hakaret eden ifadeler ve küfür, müstehcenlik, kaba ve cinsel imalar içeren mesajlar bulunması sebebiyle Forum Kuralları gereğince konu kilitlenmiştir. Forum içerisinde tehditler, hakaretler, küfürler savuramazsınız.

Konunun çok sayıda emsali bulunduğu için tekrar açmıyorum.

Son Düzenleme: TuncaBozkurt ~ 28 Mayıs 2011 21:20