En iyi "bridge" kameralar!

CHIP Online
21-07-2013, 01:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Ne DSLR kadar profesyonel, ne de kompakt kamera kadar basit. İşte piyasanın en iyi bridge kameraları

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/en-iyi-bridge-kameralar_39520.html

Resimlerle: En iyi "bridge" kameralar!

DSLR kameraların sahip olduğu zengin seçeneklerle kompakt kameraların taşınabilirliğini tek bir cihazda bir araya getiren bridge kameralar, işini bilen fotoğrafçılar tarafından tercih ediliyorlar. Bu kameraların kimilerinde çok güçlü lensler bulunuyor. Nispeten hafif bir kamerada hem geniş açılı bir lens hem de tele foto lens kullanabilme rahatlığı bu kameraları oldukça çekici kılıyor.


DSLR kameraların lensleri çok pahalılar. Ortalama 200 avroya mal olan Bridge kameralarda da gayet iyi odak uzaklığına sahip lensler bulunabiliyor. Ne DSLR kameralar kadar büyük ne de kompakt kameralar kadar ufak olan bu kameraları kullanmak, yanınızda taşımak nispeten daha kolay. Ayrıca bu kameralarda hem fotoğrafçılıkla ilgilenmeyen kullanıcıların işini kolaylaştıracak otomatik özellikler hem de fotoğrafa müdahale etmek isteyen daha usta kullanıcıları memnun edecek manuel seçenekler bulunuyor. Ama bu bridge kameraların görüntü kalitesi açısından DSLR kameralarla yarışabilecekleri anlamına gelmiyor. Ancak üst düzey DSLR kameraların çok pahalı oldukları da bir gerçek.


&lt;span style="text-decoration: underline;">En iyi bridge kameralar... Tıklayın...</span>


Bridge kameralar, tam da DSLR kameraları fazla büyük, kompakt kameraları da fazla küçük bulan kullanıcıların aradığı cihazlar. Bazı iyi modellerde elektronik vizör ve yüksek çözünürlüklü ekran da bulunuyor. Piyasadaki pek çok kamerada yakınlaştırma yapabilen lensler mevcut. Bu kategoride değerlendirilebilecek kameraları eskiden anlık çekimlerde kullanmak mümkün değildi çünkü otomatik odaklanma çok yavaş tepki veriyordu. Modern kameralardaysa çoğu zaman sadece 0,5 saniye deklanşör gecikmesi olduğundan anlık çekim için de kullanılabiliyorlar.


İyi bridge kameralar, fotoğraf konusundaki başarılarını video çekimi sırasında da sergiliyorlar. 1.080p çözünürlüğün, bu kategorinin standart video çözünürlüğü olduğunu söyleyebiliriz. Sadece birkaç düşük fiyatlı modelde halen 720p çözünürlük bulunuyor. Full HD video çekim özelliği sayesinde bridge kameralar, kompakt kameraya ayrı, video kameraya ayrı para verme zahmetinden kurtarıyorlar.


&lt;span style="text-decoration: underline;">Sizler için hazırladığımız galeride, bridge kamera kategorisinde yer alan en iyi kameraları, temel teknik özellikleri ile birlikte bulacaksınız. Tıklayın...</span>

Tüm Konu: En iyi "bridge" kameralar!

Resimlerle: En iyi &quot;bridge" kameralar!

Kaynak: www.chip.com.tr