En İyi Firewall Hangisi ?

MY_KIL
23-04-2009, 03:55   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
351 mesaj

neti yavaşlatmayan çok soru sormayan akıllı işini bilen açtığım portlara tam izin veren kurban olam port ver geçem dedirtmeyen yani emulemi bittorrentimi kötü etkilemeyen izin verince tamamen rahat bırakan en iyi firewall hangisidir??? birde çok fazla şakacı arkadaşlarım var her dakika biri bizi pingliyor:)) uzaktan girmek isteyen kim olursa olsun yöntemi ne olursa olsun izin vermeyen beni de deny etmeyen bir firewall tavsiye eder misiniz

Aykut_26
23-04-2009, 11:36   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
258 mesaj

Şu an için en iyisi comodo gözüküyor ama içinde hips özelliği olduğu için çok uyarı verir onun yerine pc tools deneyebilirsiniz buda matousec testleri http://www.matousec.com/projects/firewall-challenge/results.php

s_V_s
23-04-2009, 12:42   |  #3  
Yıllanmış Üye
317 mesaj

Şakacıya denk geldik beni deny etmiyen haa güzeldi ÇGH veriyorum    Gözünü devirmiş

Mustafa@PC
23-04-2009, 13:04   |  #4  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Firewall kullanmıyorum windowsun zaten var ama illa yüklicem dersen comodo derim rahatsız etmez güvenilir...

mancukya
23-04-2009, 13:37   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

commodo cok uyari falan vermez sadece 1 2 gün zorlar oda dogal ayni programi 30 kere sormaz program kurarkende secenek sunuyor ayrica onu secersen zirt pirt uyari gelmeyip kurulum moduna geciyor.

Banned
23-04-2009, 13:42   |  #6  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj
Mustafa@PC
Firewall kullanmıyorum windowsun zaten var ama illa yüklicem dersen comodo derim rahatsız etmez güvenilir...
İyi ediyorsun,

windowsun kendinden hayır var mı ki firewallinden olsun bence kullan fena olmaz.

MY_KIL sanada zone alarmı öneririm bende şimdi onu kullanıyorum comodo'yu da denedim bir süre ama zone bana işini daha iyi yapıyor gibi geldi ayrıca torrent programlarınıda etkilemiyor.

Mustafa@PC
23-04-2009, 14:00   |  #7  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
13,125 mesaj
Kylie
İyi ediyorsun,

windowsun kendinden hayır var mı ki firewallinden olsun bence kullan fena olmaz.

MY_KIL sanada zone alarmı öneririm bende şimdi onu kullanıyorum comodo'yu da denedim bir süre ama zone bana işini daha iyi yapıyor gibi geldi ayrıca torrent programlarınıda etkilemiyor.

Doğru söylüyorsun,

Fakat girip çıktığım site belliyse güçlü,çok yönlü bir anti-malware yazılımım varsa+windows defender varsa+windows güvenlik duvarı varsa,

Gerek var mı kullanmaya...

Banned
23-04-2009, 14:18   |  #8  
Banlandı
5,024 mesaj

Tabiki de var bazen girdiğin en masum siteler bile arka planda trojen gizleyebiliyor bunun garantisi yok ki iyi bir firewall daha bu zararlılar bilgisayarına girmeden durdururlar anti malware programları bunları bu aşamada durdurma özelliğine sahip değildir.

Windowsun kendi güvenlik duvarına güvenme bence bir halta yaradığı yok onu söyliyeyim ayrıca Windows defender'dansa comodo ya da zone alarm gibi bir firewalli kullaman daha iyi olur.

Mustafa@PC
23-04-2009, 14:45   |  #9  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
13,125 mesaj
Kylie
Tabiki de var bazen girdiğin en masum siteler bile arka planda trojen gizleyebiliyor bunun garantisi yok ki iyi bir firewall daha bu zararlılar bilgisayarına girmeden durdururlar anti malware programları bunları bu aşamada durdurma özelliğine sahip değildir.

Windowsun kendi güvenlik duvarına güvenme bence bir halta yaradığı yok onu söyliyeyim ayrıca Windows defender'dansa comodo ya da zone alarm gibi bir firewalli kullaman daha iyi olur.

Anti-Malware ler proaktif koruma yapmaz mı diyorsun ?

Banned
23-04-2009, 14:56   |  #10  
Banlandı
5,024 mesaj

Malwarebytes' anti-malware anlık koruma sağlıyor onun dışında bir iki anti malware programında da gene böyle anlık koruma var ama iyi bir firewall kadar koruma sağlayamıyorlar Zone Alarm v.s. gibi portları koruyamazlar.

Mustafa@PC
23-04-2009, 14:58   |  #11  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
13,125 mesaj

Avira da proaktif koruyor...

Ayrıca bitdefender...

Son Düzenleme: Mustafa@PC ~ 23 Nisan 2009 14:58
Banned
23-04-2009, 15:06   |  #12  
Banlandı
5,024 mesaj
Mustafa@PC
Avira da proaktif koruyor...
Ayrıca bitdefender...
Karar senin...

Mustafa@PC
23-04-2009, 15:09   |  #13  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
13,125 mesaj
Kylie
Karar senin...
Saol önerilerin için...

Boracalin
23-04-2009, 22:06   |  #14  
Boracalin avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
1,592 mesaj

Arkadaşım ben yıllardır comodo kullanıyorum. şu an c.i.s. var comodo internet security... içinde entegre antivürüste var... ve av olarak nod'dan falan daha hızlı ve etkili.... firewall olarak süper ve free. çok soru sorar diyen arkadaşlar comododa hips var... kayıt defterine her erişimi inceler ve sorar.. bu bazen can sıkıcı olabilir ama seceneklerden kapatmak mümkün. Ayrıca comodo bir sorduğunu bir daha sormaz. bu nedenle iyidir. yalnız her av'de olduğu gibi program kurup kaldırırken kaparsanız daha iyi olur ve canınızı sıkmaz... tek eksi yönü türkçe değil neden bilinmez... ama çok sağlam bir kalkandır pc'niz için...

H@ckerCesur
23-04-2009, 22:29   |  #15  
Yıllanmış Üye
1,881 mesaj

Kullanmam öyle şeyler ama zone alarm öneririm.

dextercan
23-04-2009, 23:32   |  #16  
Yıllanmış Üye
1,624 mesaj

win deffender yetiyor bana:)

MY_KIL
23-04-2009, 23:39   |  #17  
OP Yıllanmış Üye
351 mesaj

arkadaşlar bazılarınız HİPS KORUMASINDAN bahsetmiş hips ne ben anlamadım ilk defa duyuyorum hips koruması diye birşeyi. hip demek ingilizcede kalça demek diye biliyorum hips de onun çoğulu değilmi? :s bide nette araştırdım böyle birşey çıktı http://www.hips.org/ inceledim sokaklardaki seks çalışanlarının kötü davranışa maruz kalmasını önlemeye çalışan bir organizasyonmuş hips koruması=)

MY_KIL
24-04-2009, 05:35   |  #18  
OP Yıllanmış Üye
351 mesaj

arkadaşlar comodo firewall ın çok kapsamlı bir rehberini buldum

Banned
28-04-2009, 15:35   |  #19  
Banlandı
5,024 mesaj
MY_KIL
arkadaşlar bazılarınız HİPS KORUMASINDAN bahsetmiş hips ne ben anlamadım ilk defa duyuyorum hips koruması diye birşeyi. hip demek ingilizcede kalça demek diye biliyorum hips de onun çoğulu değilmi? :s bide nette araştırdım böyle birşey çıktı http://www.hips.org/ inceledim sokaklardaki seks çalışanlarının kötü davranışa maruz kalmasını önlemeye çalışan bir organizasyonmuş hips koruması=)
HIPS:Host Intrusion Prevention System yani açılımı "Host Tabanlı İzinsiz Giriş Saptama Sistemi" olan ve sıfır gün prensibi ile çalışan yeni nesil bir güvenlik teknolosidir.
Güncellemeye ihtiyaç duyulmaksızın herhangi bir güvenlik açığının tespit edildiği anda sistemi koruma altına alan bir yazılımdır.Özellikle güvenlik duvarı ya da Antivrüsleri geçen veya bloklayan zararlıları tesbit eden,tüm giriş çıkışları kontrol altında tutan,aynı zamanda kaynak korumasınada sahip olan bir gerçek zamanlı korumadır.
HIPS konusunda ise Comodo Firewall daha başarılıdır hatta bu alanda şimdilik en iyi firewall diyebiliriz ben her ne kadar Zone Alarmı daha çok beğensemde firewallde iyi bir HIPS korumasıda isteyenler bence Comodoyu tercih etmeliler.

ibrahim19
28-04-2009, 15:49   |  #20  
Yıllanmış Üye
635 mesaj

Zemana Antiloger

Daha chip üçretsiz proğramlarda vermişti indirmiştim iyiki indirmişim

pc yormaz proğramı öğrenir senin izin verdiğin bir işlemi bidaha sana sormaz, tel desteği var,güncellemesi var

avira ile birlikte kullanıyorum

man on the moon
28-04-2009, 16:27   |  #21  
man on the moon avatarı
Yıllanmış Üye
2,151 mesaj

bence kis yükle yeter de artar bile. ince ince uğraşmaya gerek yok. indir kur kaldır boş yere vakit kaybı. Kaspersky nin bile bende servisleerinin yarısı kapalı..

man on the moon
28-04-2009, 20:18   |  #22  
man on the moon avatarı
Yıllanmış Üye
2,151 mesaj

ben herşeyi kaspersky e bırakıyorum az da dikkat ettiğim de pekte sorun çekmiyorum. o kadar işim arasında bir de güvenlik duvaru ayarlarıyla nasıl uğraşayım..

MY_KIL
01-05-2010, 04:20   |  #23  
OP Yıllanmış Üye
351 mesaj

firewall testleri :
http://www.matousec.com/projects ... allenge/results.php
http://www.matousec.com/projects ... nge/level.php?num=1
kaspersky öyle sanıldığı kadar iyi değil galiba..

alpagun
01-05-2010, 11:32   |  #24  
alpagun avatarı
Yıllanmış Üye
492 mesaj

Çok fazla teknik detaya girecek kadar bilgim yok. Düz mantık yürüterek; iyi bir İnternet Security yazılımının, iyi bir firewall'i de olacağını düşünüyorum. Şu an GData İnternet Security kullanmaktayım. Herhangi bir sorunla da karşılaşmadım. Sadece bilgisayara yeni kurulan bazı programların imzasından şüphelenirse, benden izin istiyor. Bunun dışında zırt-pırt uyarı verdiğini hiç görmedim.

black_flood
01-05-2010, 14:26   |  #25  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

mantıken tüm firewalların yaptığı iş aynıdır filtreleme. elek gibi bir güvenlik duvarı elbetteki hiç varlığını bile hissettirmez. çok abartılı katı kurallar uygulanırsada % 90 ' ı kasacaktır. ev kullanıcıları için ve ufak büro ofis şirketlerde windows 7 nin firewalı yeterli isa server tarzı bir yapıya sahip zaten ama yapılandırmakta zorlanıyorum dersen zone alarmda iş görür gayet iyi.

büyük şirketler için ise terdütsüz olarak söylüyorum cisco donanımsal olarak yazılımsam microsoft forent security 2. planda panda fortigate gibi cinslikler ile dolu donanımsal firewal yada hem antivirüs yazılımı hemde firewal özelliğine sahip panda gate defender.