en iyi internet security hangisi

nevrans
08-07-2009, 00:46   |  #26  
nevrans avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
390 mesaj

cok zahmet oldu sanada pcmaker zor ıstı cok tesekkurler sanırım g-datayı normal ayarda vıruslu dosyayı dırek bloklamasını beyenmıstın

black_flood
08-07-2009, 09:29   |  #27  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

acaba sizdemi zeka gerilemesi var bendemi anlayamadım. bire kör gözlü artık tepemin tasını attırdın live cd kurtarma cdsini diyorum güncelleyemessin sen gitmişsin kurulu iken 5 dakkada bir güncelliyor onu bizde biliyoruz dalkavuk kurtarma cdsini nereye her dakka güncelleyebiliyorsun nerede orjinal kurtarma cdsini norton kurulu bir makina olmadan neylen güncelleyeceksin katolg dosyaları kilitli ne tip bir komutla açabileceğini sanıyorsın güncelleme dosyasındaki netten manuel indirdiğini. birde yazmayı unutmuşum f-prot yazılımının kurtarma cdsi ve dos  versiyonu güncel işlem yapabiliyor.

pc'ye kurlmuş halini demiyorum virüslü makinaya kurulmasından taaa dedesinin hayat hikayesi budura kadar çekmek maharetmi sanıyorsun iyi oku.

_AFD_
08-07-2009, 13:03   |  #28  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
596 mesaj

Kaspersky 2010 kesinlikle

emre__
08-07-2009, 16:34   |  #29  
emre__ avatarı
Yıllanmış Üye
1,519 mesaj
Alıntı: black_flood  
acaba sizdemi zeka gerilemesi var bendemi anlayamadım. bire kör gözlü artık tepemin tasını attırdın live cd kurtarma cdsini diyorum güncelleyemessin sen gitmişsin kurulu iken 5 dakkada bir güncelliyor onu bizde biliyoruz dalkavuk kurtarma cdsini nereye her dakka güncelleyebiliyorsun nerede orjinal kurtarma cdsini norton kurulu bir makina olmadan neylen güncelleyeceksin katolg dosyaları kilitli ne tip bir komutla açabileceğini sanıyorsın güncelleme dosyasındaki netten manuel indirdiğini. birde yazmayı unutmuşum f-prot yazılımının kurtarma cdsi ve dos  versiyonu güncel işlem yapabiliyor.

pc'ye kurlmuş halini demiyorum virüslü makinaya kurulmasından taaa dedesinin hayat hikayesi budura kadar çekmek maharetmi sanıyorsun iyi oku.
burada haklısın :D ama internet üzerinden indirince gücel olabilir bakıp kurcalamadım gerek kalmadı :D herşeyimin yedeği harici diskte olduğu için direk f disk atıyorum :D

black_flood
08-07-2009, 16:48   |  #30  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
5,190 mesaj

malesef vermiyorlar güncel halini nettende indirsen en az bir ay geriden takip eder. ama f-prot ve panda antivirüs yazılımlarında istediğin her an her dakka güncellemesini adinip hiç uğraşmadan güncel kurtarma cd'si yapmak mümkündür. diğerleri akılları sıra kodları gizli tutarak kendilerine bir bağımlılık ve tek çözüm sunduklarını sanmaya devam ede dursunlar bakalım. sadece dünyanın en büyüğü yada en küçüğü olmak değil iş anlatmak istediğim konu başka bende biliyorum norton 2009 p3 1100 işlemci 512 ram ve xp kullanan her pcde çalışır sorunsuzca ama sadece çalışması yada her 3 dakkada bir güncellemesi değil sorun ve ayrıca o güncellemelerin virüs veritabanı güncellemesi olduğunu kanıtlayabilecek bir kişi varmı varsa şunuda açıklasın o zaman her 5 yada 2 dakkada bir yeni virüsmü çıkıyor eğer çıkıyorsa vay haline diğer antivirüs üreticilerinin çünkü günlük çıkartıyorlar çok özel durumlarda sadece anlık güncelleme sunuyorlar.
norton virüs güncellemesi yapmıyor o 5 dk da bir aldığı şeyler farklı bu chip firmasında bunu açıklayan bir yönetici olmuştu ama neyi güncellediğini hatırlamıyorum. eğer online sitesini takip ederseniz nortonun kaç günde bir çıkarttığını yeni güncellemeleri göreceksiniz. gerçek güncellemeler bazen haftada bir bazende 15 günde bir çıkıyor eğer anlık güncelleme olsa idi web sitesindede yayına çıkardı. anlık güncelleme gerçekten yapan firmaların sitelerinde zaten günlük en az  1 kere veri tabanı güncel sürümü yayına sunuluyor oda en az normalde günde 3 kez değiştiriyorlar güncellemeyi sitedeki indirilebilir. pandada bu güncelleme konusundaki sıklığın başlatılmasındaki ilk firma. daha sonra kaspersky denedi ardından bit defender ve şimdide görüntüde yapıp milleti kandıran norton antivirüs.

Son Düzenleme: black_flood ~ 08 Temmuz 2009 16:49
Süleyman.
08-07-2009, 17:47   |  #31  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Siz günlük hayatta amuda kalkıp mı yürüyorsunuz? Ya da güvenlik yazılımını nasıl kullanıyorsunuz? Virüs bulaşmış sistemlere Norton kurulamadığını nereden çıkardınız, ya da sistemi çökerttiğini? Virüsüne göre değişir o. Siz sistem dosyalarını esir almış bir virüsü hangi güvenlik yazılımı sistemi çökertmeden temizler onu izah ediniz. Zaten sistem çökmüyorsa o virüs temizliğinde problem vardır büyük ihtimalle.

Norton'un beş para etmediğini nereden çıkarıyorsunuz? Live Cd ile neyi temizleyeceksiniz? Bir güvenlik yazılımının öncelikli işi, Live CD dahil herhangi bir yöntemle virüs kaynayan sistemi temizlemek midir? Yoksa sisteme virüs sokmamak mı? Kaç kişi güvenlik yazılımını sisteme virüs bulaştıktan sonra kullanır? Mesele zaten onu temiz sisteme kurup güvene almaktır.

Ben sizin baştan sona yazdıklarınızı okudum. Sallıyorsunuz. Bir de güvenlik uzmanı kesilmiş, şu iyi, bu kötü ahkam kesiyor, şunu kullanma yazık olur gibi hezeyanlarınızı ifade edebiliyorsunuz.

Bire, arkadaşım...

Son Düzenleme: Süleyman. ~ 08 Temmuz 2009 17:49
ismet35
08-07-2009, 17:54   |  #32  
ismet35 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,037 mesaj

eset smart security...

PcMaKeR
08-07-2009, 18:48   |  #33  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

Norton 2006 dan bu yana bildiğim kadarıyla kuruluma başlamadan önce bir sistem taraması yapıyor ön tarama bilgisayarda bozukluk varmı diye.
İkincisi Nortonun çökerttiğini hiç görmedim. Bilakis nortonun özel botable diskleri var onla sistemi başlattığında 2 - 5 dk arası daha işlemlere başlamadan önce genel bir tarama yapıp sonra kendini belleğe yazıyor. Symantec gibi bir firma hiçbir zaman böyle hatalara düşmedi.
black_flood saydığım bir kişisin Nortonu kötüleme lütfen ;)

black_flood
08-07-2009, 19:07   |  #34  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
5,190 mesaj

senin gibi hiper zeki ve illada dediğim dedik elma şekerimi istiyorum vermesseniz susmayacağım diyenide forumda tek ve benzersiz uniq yapıdasın sanırım. hayat elbetteki günlüktür sende bir sıkıntı var güvenlik işi günlük değil anlık bir anda bakmışsın bütün herşeyi kaybedersin tüm verilerde dahil buna ama sürekli tetik saatlik kontrolu elden bırakmassan bu tip bir facia yaşayamassın. live cd ile neyi temizleyeceksin diyorsun neler yapılıyor neler raw hddleri bile tamamen açabilirsin kullanmayı bilirsen.virüslerde problem var veya yok şu bir gerçekki ve bu virüs türevlerini bulup bir sanal pc yap sonrada sisteme bulaştır önereceğim 4 yazılımı dene sadece norton sistemi tamamen kullanılmaz yapacak. diğerlerinde açılışta ufak tefek uyarılar verecek sistem ve çalışmasına devam edecektir.
sality y, sality nar,sality Q, dupatorv w97 sınıfı virüstür, bugbear AQ, gabot worm,gaobot I, opaserv a- y, skull worm bu tip virüslerin var olduğu bir sisteme kur nortonuda gör dünya kaç bucak. bu tip bir sisteme kur trend micro, panda antivirüs 2010, f-prot, arcavir ( mks 2009 ) bu antivirüsleri birde kur dene budediğim 4 lüde sistemde hiçbir sıkıntı olmadan temizleme sonrası çalışır öyle yada böyle sistem açılabilir.ama nortonda değil açmak bulaştığı bilgi içerikli dosyaları kurtarabilirsen sen ona dua et.

ayrıca ne dersen norton hakkında çok az bilgi çok basit şeylerlen aynısını tekrarlıyor norton 1 numara dünyanın en iyileri kasmaz falan filan geç bunları gerçekler ile yüzleş. bu saydığım virüsler en bela en hızlı çoğalan önündeki güvenlik duvarlarını tanımayan eset firmasının antivirüsünü bile tek lokmada yutabilen türler. kaldıki norton zaten bu virüslerden açılamayan sistemdeki virüsleri güncel veri tabanı ile taratma cd'si yapılamadığı için tanıyamaz ve yanlış yönlendirme yapacaktır.

ayrıca daha meşhur macro virüslerinin nortona yapabildiklerini bile görmemiş olduğuna eminim. bir ayrı lafımda asla öyle virüsü temizledim deyipte karantinada backup olarak tutma ile asla bir çözüm üretilemez. netsky wormunun varyantlarını hep backup yapıyor ne alaka ise bunlar çıkalı çok uzun zaman oldu avast bile silebilirken norton backup yapıyor. sil desek sistem doyasına bulaşmışsa yine sistem duman oluyor ben bu işten hiçbirşey anlamadım. yukarı bıyık aşağı sakal nortonda. güncellemeleri tutturamadın kurulumuda  şimdide dandikmi diyorsun nortana demişsin dandik değil tamamen aldığı paranın hakkını vermeyen dolandırıcıların en başta gidenlerinden birisidir eğer bu karantina ve virüsleri silme yeteneğini diğer kaspersky,arcavir,trend micro,f-secure gibi değiştirmesse sadece fiyasko veri tabanında bilmem kaç milyon virüs tanımlaması ile bu işler olmuyor efendi veri tabanında 955000 adet tanımlama yazanlardanda gördük ama norton kadar aptalca  salak salak karantina yaparak yetinmiyordu.

PcMaKeR
08-07-2009, 20:58   |  #35  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj
senin gibi hiper zeki ve illada dediğim dedik elma şekerimi istiyorum vermesseniz susmayacağım diyenide forumda tek ve benzersiz uniq yapıdasın sanırım.
1. bunu kime yazdın.
2. Senin o yukarda önerdiğin panda gözünün önündeki virüsü silmiyor.
3. Nortonun 2007 versiyon öncesi sistemi aşırı kastığı doğru sonraki sürümlerde bellek kullanımı 50 - 60 mb.
4. Makrovirusleri gayet iyi bilirim. Özellikle melissadan dilim iyi yandı. MCP yim diye böyle konuşma. 7 Sınavlık sonra alınabilecek ünvan. Meslek değil ünvandır o.

Şimdi gelelim bu atışmalara eğer o yukarıdakini bana yazdıysan; evet unique bir kişiyim. burda tanıdığım herkes unique bir kişilik. kaç kişi gördün kendinden birden fazla üretip te bunlar benim diyen. Saygılı ol karşındakine olmayacaksan özelden mesaj yaz karşındakine. Burdaki mesajları normal üyelerin dışındakilerde okuyor.

Yukarıda kasersky falan demişsin. Bellekte çalışan virusu durduramıyor. At gibi kişniyor ama birşey yapamıyor. Bir programı durduramıyor. Şimdi çıkar dersin ordan ya program sistem dosyasıysa ya önemli bir dosyaya bulaştıysa. Yeniden başlattırsın zorla temizlesin ama yok.
Sobig.f yi durduramadı kaspersky be tek başına çalıştırdım durduramadı. hiçbir dosyaya bulaşmadan netten bulduğum bir virustü. onu geçtim şu ünlü patron virüsü: activexdebugger32.exe flashdiskle yayılan. onu çalışırken durduramadı.
Ativirusler çalışırken System yetkisi altında çalışır sistem yetkisi ile hertürlü programa çalışırken müdahale edebilir. O Virüsü bellekte görüyor ama durduramıyor. KillProcess yapamıyor. Bu mu Kaspersky... Asıl buna verilen paraya yazık.

Yukarda dediğiklerimi hiçbir antivirus yapamıyor. Bir Mcafee VirusScan Enterprise da gördüm ben bu durdurmayı. başkada hiçbir antiviruste görmedim. Sen şimdi güvenlik uzmanıyım bilgiliyim diye geçinip antivirus te kullanıyorsundur. Antivirus ü kim koruyor.
Sistemi bilen adam Programcı adam antivirus kullanmaz!

Antivirusler boş şeylerdir bana göre(ama normal kullanıcının güvenlik temelidir). Benimle atışma kime bulaşırsan bulaş ama benimle atışma forumda. Düne kadar saygı duyuyordum. Sıfırladın saygıyı. Efendi biri sanıyordum bir antivirus için kavga çıkartacaksın helal olsun başka birşey demiyorum sana.

Süleyman.
08-07-2009, 21:41   |  #36  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj

Onu bana demiş arkadaş. Fakat fanatizm sebebiyle derin bir yanılgı içinde...

nevrans
08-07-2009, 22:53   |  #37  
nevrans avatarı
Yıllanmış Üye
390 mesaj

su 3 gunluk dunyada bırbırımızı kırmayalım arkadaslar

Süleyman.
08-07-2009, 23:01   |  #38  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj
Alıntı: nevrans  
su 3 gunluk dunyada bırbırımızı kırmayalım
Doğru söylüyorsunuz. Ben üslubum sebebiyle özür diliyorum.

Sallıyorsunuz şeklinde kullandığım tüm kelimeleri "bence çok yanılıyorsunuz" şeklinde değiştirilmiş farz ediniz.

black_flood
08-07-2009, 23:37   |  #39  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
5,190 mesaj

pcmarker lafım sana değildi yanlış anlaşılma olmuş ama fark edilmiş zaten belirtmişler. bencede fazla uçtuk bartılı davrandık bende dalkavuk vs. gibi lafları kullanmam gerekliydi çok aşıya kaçmış durumdayım.

PcMaKeR
09-07-2009, 10:03   |  #40  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj
pcmarker lafım sana değildi yanlış anlaşılma olmuş ama fark edilmiş zaten belirtmişler. bencede fazla uçtuk bartılı davrandık bende dalkavuk vs. gibi lafları kullanmam gerekliydi çok aşıya kaçmış durumdayım.
black_flood ben belirtmiştim sana saygım var.
Süleyman Abiye Saygım var.
Adramitiye saygım var Mustafa@Pc ye saygım var.
Bilgili insanların yapmayalım böyle.
Gül gibi geçinip gidiyoruz.

En önemlisi CHIP e saygım var. Ve Tüm CHIP okurlarına saygım var. Bırakın şu antiviruslerin hangisi iyi.
Şu konuyu açanlara deli oluyorum orası doğru yalan söylemiyeceğim.

[ Tüm kodu seç ] [ Yeni Pencerede Göster ]
http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=site%3Achip.com.tr+%22en+iyi+antivirus%22&btnG=Google%27da+Ara&meta=&aq=f&oq=
Şu linki tarayıcı yapıştırın bi kaç tane sonuç çıkıyor. Bizde hazırcılık çok zaten. Zor değil ki 2600 sonuç çıktı yazıktır ya.

_AFD_
09-07-2009, 17:13   |  #41  
Yıllanmış Üye
596 mesaj

Kaspersky İnternet Sec. 2010 ' u öneririm.<

Tolstoy
09-07-2009, 23:15   |  #42  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
381 mesaj
Alıntı: Süleyman.  
Doğru söylüyorsunuz. Ben üslubum sebebiyle özür diliyorum.

Sallıyorsunuz şeklinde kullandığım tüm kelimeleri "bence çok yanılıyorsunuz" şeklinde değiştirilmiş farz ediniz.
 Sessiz çoğunluk adına teşekkürler.Sevgiler,iyi çalışmalar.

nevrans
11-07-2009, 19:38   |  #43  
nevrans avatarı
Yıllanmış Üye
390 mesaj

herkesın barısması cok guzeldı tesekkurler arkadaslar

burak ozdemir
13-07-2009, 18:04   |  #44  
Taze Üye
13 mesaj

Evet konu oldukça çok açıldı :) Öncelikle trojan var diyelim eğer o çalışıyorsa asla ve asla düzgün bir siliş olmaz öncelikle internet bağlantını kopar güvenli modda çalışan bir anti virüs - internet sevurity indir d ve c ye sağ tıkla özelliklerde en sağdaki şeyi aktif et ve PC ni güvenli modda açıp tarattır bu sayede TAM olarak kurtulabilirsin..