en iyi internet security hangisi

aristos
06-07-2009, 12:16   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

öncelikle merhabalar
bilgisayarımı virüsten korumaya çalışıyorum.ama bütün virüsler bilgisayarıma girdi.tabii ki siz de virüslerin bilgisayar için kötü olduğunu biliyorsunuz.bilgisayarınıza virüs girdi mi kurtulması zor olduğu için yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.(mesaj atabiliriseniz sevinirim)

Son Düzenleme: aristos ~ 06 Temmuz 2009 17:24
İtacHi_
06-07-2009, 12:22   |  #2  
İtacHi_ avatarı
Yıllanmış Üye
1,894 mesaj

Hemen internetten NOD32 veya Norton anti-virüslerinden birini indir ve kur.Ondan sonrada HDD ni güzel bir şekide tara ve bulunan virüsleri temizle.Ondan sonrada İnternete Anti-keylogger yaz çıkan programı indir kur ve pc birkez daha tara ve bulunanları temizle.Artık pc in virüslerden ve keyloggerlerden temizlendi Beğendim

zrgnlr04
06-07-2009, 12:40   |  #3  
Yıllanmış Üye
977 mesaj

NOD önerisi :)

myduroc
06-07-2009, 12:56   |  #4  
Yıllanmış Üye
150 mesaj

Arkadaşlar bu konu formda sayısız kez verildi konu acmadan bir bakarsak yararlı olur.Çünkü forumda kirlilik yaratıyor.

https://www.chip.com.tr/forum/ant ... kaldim_t114920.html
https://www.chip.com.tr/forum/ese ... kim-mi_t112106.html
https://www.chip.com.tr/forum/kim ... yazzin_t113693.html
https://www.chip.com.tr/forum/one ... rusler_t114181.html
https://www.chip.com.tr/forum/Siz ... r-ANKET_t82225.html
https://www.chip.com.tr/forum/ucr ... ivirus_t113710.html

Bunlar sadece bir kaçı;
Lütfen önce arama yapalım sonra konu açalım...

errdix
06-07-2009, 13:05   |  #5  
Yıllanmış Üye
148 mesaj

NIS 2009 - KIS 2009

black_flood
06-07-2009, 13:10   |  #6  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

tek diyebileceğim norton olmasın adamın hayatını karartır başka hiçbir haltada yaramaz geri ne kurarsan kur evido bile kursan lafım yok ama norton kurupta yok yere başını ağrıtma.

gokhan38
06-07-2009, 13:18   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
1,097 mesaj

avira antivir kur en ıy  yonu hem ıgerlerı kaadar ıyı hem de ucretsız

eolos
06-07-2009, 13:27   |  #8  
Yıllanmış Üye
2,036 mesaj

norton 360 kesinlikle

prodigy
06-07-2009, 13:39   |  #9  
prodigy avatarı
Yıllanmış Üye
576 mesaj

vallahi sıkıldım hep aynı konu sitede birsürü konu var böyle araştır istersen yada googledan yeter artık kimse cevap vermesin

Son Düzenleme: prodigy ~ 06 Temmuz 2009 13:39
dctor
06-07-2009, 13:40   |  #10  
dctor avatarı
Yıllanmış Üye
104 mesaj
Alıntı: aristos  
öncelikle merhabalar
bilgisayarımı virüsten korumaya çalışıyorum.ama bütün virüsler bilgisayarıma girdi.tabii ki siz de virüslerin bilgisayar için kötü olduğunu biliyorsunuz.bilgisayarınıza virüs girdi mi kurtulması zor olduğu için yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.
Kis 2010 sistem iyiyse tabi şu an bunu kullanmaktayım ve başarılı buluyorum
Sistemide düşünürsek bunun yerine avira cok başarılı bir program nod32 de olabilir

myduroc
06-07-2009, 17:19   |  #11  
Yıllanmış Üye
150 mesaj

Yani bu konunun uzamaması için arkadasımıza gerekli bilgilere ulasması için daha oncede tartısılan antıvırüs karsılastırmalarını yolladım.Ama konu halen devam edıyor güvenlik bolumunde hergun aynı konunun tartısılması ve hep bilenen cvpların alınması artık sıkıyor.

zrgnlr04
06-07-2009, 18:10   |  #12  
Yıllanmış Üye
977 mesaj

(*)genel kabül görmüşler+test sonuçlarına bakarak değerlendirme yapın.
(*)yabacı forumlar dahil.

Son Düzenleme: zrgnlr04 ~ 06 Temmuz 2009 18:13
black_flood
06-07-2009, 19:46   |  #13  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
5,190 mesaj

seni kayle bile almıyorum bunu başta belirteyim norton ürünleri virüs bulaşmış sistemlere kurulamıyor kurulduğunda ya bir sistem hatası yada dosyası kayboluyor ve sistemi çökertiyor.norton haricine birşey demiyorum diyede belirttim boşuna kasma kendini kasım kasım kasılmakta kilitlenip kalacaksın neden bu kadar kastığını anlamadım gerçekleri duyunca.

nevrans
07-07-2009, 00:28   |  #14  
nevrans avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
390 mesaj

suan en ıyı securıty vırus programı kaspersky ınternet securıty 2010 fırawall testte ıkıncı olmus komple bır yazılım

Boracalin
07-07-2009, 03:39   |  #15  
Boracalin avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
1,592 mesaj

ya gözden kaçırdığınız belkide sallamadığınız bir program daha var arkadaşlar... Comodo İnternet Security... İçinde firewall ve antivürüs var... üstelik ücretsiz ve güzel çalışıyor... ama tabi tekbaşına kullanırken dikkat etmek gerekir... Firewall'ı çok güzel ama antivürüsü biraz zayıf gibi bu nedenle ben c.i.s. + nod32 kullanıyorum şimdilik başım ağrımadı bakalım....

Kapalı Hesap (101323)
07-07-2009, 03:56   |  #16  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj

en iyi  kaspersky ınternet securıty 2010

prodigy
07-07-2009, 09:43   |  #17  
prodigy avatarı
Yıllanmış Üye
576 mesaj

en iyisi arcavir 2008 dir.

emre__
07-07-2009, 10:02   |  #18  
emre__ avatarı
Yıllanmış Üye
1,519 mesaj
Alıntı: black_flood  
seni kayle bile almıyorum bunu başta belirteyim norton ürünleri virüs bulaşmış sistemlere kurulamıyor kurulduğunda ya bir sistem hatası yada dosyası kayboluyor ve sistemi çökertiyor.norton haricine birşey demiyorum diyede belirttim boşuna kasma kendini kasım kasım kasılmakta kilitlenip kalacaksın neden bu kadar kastığını anlamadım gerçekleri duyunca.
para verip aldıysan norton internet security gelen cd nin içinde kurtarma bölümü var sistem açılmasa bile yükleyebiliyorsun yada internetten indirip cd ye yazdırarak yükleye biliyosun amcamları bukadar kötüleme ben nis 2009 kullanıyorum var mı yok mu belli diil arkadaşlarda var yeni sürümleri kullanmamışlar neymiş hızlı makinaya yüklemek lazım bunlae. aynı tas aynı hamam :D tın bunlar adları çıkmış 9 a inmez 8 e :D biraz patladım mı ne :D

tayartekin
07-07-2009, 10:24   |  #19  
Yıllanmış Üye
802 mesaj

kis

tolter
07-07-2009, 12:19   |  #20  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,603 mesaj
Alıntı: prodigy  
vallahi sıkıldım hep aynı konu sitede birsürü konu var böyle araştır istersen yada googledan yeter artık kimse cevap
katılıyorum arkadaş .En iyi tarayıcı en iyi antivirüs bu konulardan artık foruma girmek istemiyorum.Adamların zevk ve becerisi yokki kurupta kendi yorum yapamıyorki.ona bile aciz.Forumda konu yazabilecek kapasitedeyse çok rahat googleden 1 tane antivirüs indirip kurabilir

black_flood
07-07-2009, 16:55   |  #21  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
5,190 mesaj

emre  söylediklerinde sonuna kadar haklı değilsin ama anlattıkların güzel yanları. fakat senin bakış açın basit bir pc kullanıcısı mantığı vardığım kanı bu. nedenine gelince norton cdsi içeriğindeki virüs tanımlamasının tarihi eskidir. güncel halinide herzaman yapman yada bulundurman imkansızdır. ancak başka güncel norton 2009 kullanan bir pc olacak onda norton olanak sunuyorsa kurtarma cdsi yapabilirsin güncel. başka türlü yapamassın. bu durumda demek oluyorki eğer makinada çok güncel ve tehdit seviyesi 1 yada 2 olan virüsleri tanımayacak ve temiz gösterecektir bu durumda ne yapmayı düşünüyorsun çok merak ediyorum. piyasadaki bütün antivirüs yazılımlarının kurtarma cdleri var elimde ve sadece panda antivirüs yazılımında güncel cd oluşturmadan yada en son güncellemesi yapılmış bir antivirüs üzerinden kurtarma cdsi yapmadan tüm güncel virüsleri temizlemek mümkün. nasılmı ?? tabiki çok basit pandanın güncelleme dosyası pav.sig diye geçiyor netten güncel halini indirip bir harici disk yada flash diske aktarmak. orjinal panda antivirüs cdsinden boot edince tara dendiğinde ilk önce güncel pav.sig dosyasını arar bulduğu andada tüm güncel virüsleri tamizleyebilmektedir. ayrıca en günceli değil ama 2005 panda antivirüs orjinal cdsi son güncelleme ile spylar ve adware tipi tehditleride algılıyor. 2009 sürümünün orjinali sadece virüsleri buluyor nedense.

şu kasıp kasmama olayına gelincede 2009 kasmıyor evet ama dediğim gibi çok yüksek risk içeren antivirüs sınıfındadır norton. virüs bulaşan sistemlerdeki virüsleri basit sınıf değilde yüksek ve çok yüksek sınıfı ise sistemin kaçınılmaz son olan mavi ekran ve çökme  olayları ile karşılaşılacaktır. yanisen patlamadın bildiklerini söyledin ama eksik yanları var ve bu eksik yanları sayesinde yazılım ve antivirüslerdeki hackerların istediğini elde etme başarısı yüksektir.

Süleyman.
07-07-2009, 23:04   |  #22  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj
Alıntı: black_flood  
emre  söylediklerinde sonuna kadar haklı değilsin ama anlattıkların güzel yanları. fakat senin bakış açın basit bir pc kullanıcısı mantığı vardığım kanı bu. nedenine gelince norton cdsi içeriğindeki virüs tanımlamasının tarihi eskidir. güncel halinide herzaman yapman yada bulundurman imkansızdır. ancak başka güncel norton 2009 kullanan bir pc olacak onda norton olanak sunuyorsa kurtarma cdsi yapabilirsin güncel. başka türlü yapamassın. bu durumda demek oluyorki eğer makinada çok güncel ve tehdit seviyesi 1 yada 2 olan virüsleri tanımayacak ve temiz gösterecektir bu durumda ne yapmayı düşünüyorsun çok merak ediyorum. piyasadaki bütün antivirüs yazılımlarının kurtarma cdleri var elimde ve sadece panda antivirüs yazılımında güncel cd oluşturmadan yada en son güncellemesi yapılmış bir antivirüs üzerinden kurtarma cdsi yapmadan tüm güncel virüsleri temizlemek mümkün. nasılmı ?? tabiki çok basit pandanın güncelleme dosyası pav.sig diye geçiyor netten güncel halini indirip bir harici disk yada flash diske aktarmak. orjinal panda antivirüs cdsinden boot edince tara dendiğinde ilk önce güncel pav.sig dosyasını arar bulduğu andada tüm güncel virüsleri tamizleyebilmektedir. ayrıca en günceli değil ama 2005 panda antivirüs orjinal cdsi son güncelleme ile spylar ve adware tipi tehditleride algılıyor. 2009 sürümünün orjinali sadece virüsleri buluyor nedense.

şu kasıp kasmama olayına gelincede 2009 kasmıyor evet ama dediğim gibi çok yüksek risk içeren antivirüs sınıfındadır norton. virüs bulaşan sistemlerdeki virüsleri basit sınıf değilde yüksek ve çok yüksek sınıfı ise sistemin kaçınılmaz son olan mavi ekran ve çökme  olayları ile karşılaşılacaktır. yanisen patlamadın bildiklerini söyledin ama eksik yanları var ve bu eksik yanları sayesinde yazılım ve antivirüslerdeki hackerların istediğini elde etme başarısı yüksektir.
O kadar sallamışsınız ki, bu kadar olur yani. Ben Norton kadar kendini sık güncelleyen bir güvenlik yazılımı görmedim. 5-10 dakikada bir güncelleme yapıyor; sayacı var, en son ne kadar zaman önce güncellediğini takip edebiliyorsunuz. Kasma mı? Sıfır. Son derece hızlı. Virüs tanımama kısmı ise hiç mi hiç alakası yok. Sırf fanatizm uğruna gerçekleri çarpıtmayın lütfen...

Ofiste Intel Centrino 1.6 işlemcili, 512 MB ram ve tümleşik ekran kartı olanı tarihi dizüstü bilgisayara da kurdum. Sıfır kasma. Onda da son derece hızlı. Atmayın arkadaşlar, bizzat kullanmadan da fanatizm yapmayın.

Esasen böyle lastik gibi uzayan saçma konulara bakmıyorum ama görüverdim işte bu sefer...

Norton Ghost ise mükemmel bir imaj alma yazılımı. Bir kere güncel ve temiz haliyle bilgisayarınızı yedekleyin, isterse kökten çöksün Windows, isterse Serdar (PcMaker) gelsin çökertsin (:P), yirmi dakikada bilgisayarınız çalışır vaziyette hazır.

Fanatizmin nasıl da kör ediyor insanları!!!

Son Düzenleme: Süleyman. ~ 07 Temmuz 2009 23:17
PcMaKeR
07-07-2009, 23:33   |  #23  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

Şu videoları bir atamadım millet ne düşündü arkamdan Allah bilir :D
Süleyman abi onuda çökertirim :D imaj alınan diskin boyutunu değiştiririm (hadi lan sesleri duyuyorum :D, kasar ama yapılmayacak şey değil :D)

Şu Antivirusleri kıyaslarken biribirinize girmeniz çok hoş oluyor normal bir ortamda olsa kesin kavga çıkar.
"Bu iyi"
"Bu daha iyi"
"Su lan bu daha iyi"
"hadi lan benim tuttuğum antivirus daha iyi"
Birisi çıkar gelir ordan
"Lan siz mi yazdınız da konuşuyorsunuz böyle." dedimi susarsınız.
Hiçbir antivirus programı süper değildir arkadaşlar zorlamı kafanıza sokulacak bu bilgi.
her antivirus tarayıcısı ilk önce kendini günceller hiç dikkat ettiniz mi!
Symantec, Eset, Bitdefender, F-Secure,Avast, Kaspersky bunlar ilk kendi dosyalarını kontrol eder.
Değişiklik var mı benim programımda diye.

Şimdiki çoğu virus ilk önce sistemde antivirus varsa servislerini durdurmaya çalışıyor.
sobig.f gibi solucanlar ilk önce sistemin en önemli bileşenlerini devre dışı bırakıp sonra çoğalıyor.

En iyi antivirus programı kendini adam gibi koruyan virus programıdır. Bunuda nasıl anlarsınız:
Task manager açılır. Antivirus programının asıl arkaplanda çalışan dosyası bulunur ve çökertilir o programcık.
 Eğer kendiliğinden uyarı veripte yeniden o programı başlatmıyorsa o antivirus 5 para etmez.

Şuana kadar bunu yapanlar: Symantec ile McAfee de gördüm ben diğerlerinde aklıma gelirse test etmişimdir. MEsela symantec in cpsrv mi csrv mi tam hatırlamıyorum bir tane host dosyası vardır onu çökertirin uyarıyı verir tekrar çalışır.
KAspersky ın avp.exe dir mesela
mcafeenin ise vsframework gibi dosyaları var tam hatırlamıyorum dediğim gibi bunları çökertin tekrar çalışıyorsa en azından kendini koruyordur.

Avast korumuyor illa pc yi yeniden başlatın diyor. yada yanıt vermiyor. eset te öyle pc yi yeniden başlatın yada kendiniz elinizle başlatın diyor.

nevrans
07-07-2009, 23:37   |  #24  
nevrans avatarı
Yıllanmış Üye
390 mesaj

pcmaker test ettıklerını ve beyendıgın yazılımları bırncı ıkncı dıye sıralasan sahsen ben senın testıne guvenıyorum

PcMaKeR
07-07-2009, 23:48   |  #25  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

Norton 2009 sürümleri Windows 7 ile uyumlu değildi.
Bu yüzden Firewalllarında sorun çıktı ama ben firewall denemedim.
En iyi ram kullanımı Norton 360 v3 ile Norton Internet Security 2009 daydı
En hızlı tarama yanlış hatırlamıyorsam Gdata daydı.
En fazla ram kullanımı gdata da idi.
firewall tam çalışmadığı için büyük olasılık nortonların ikiside internetten inen virisu algılamadı.

Avira ram ile tarama ve internet konusunda iyiydi(paralı internet securty sürümü)

Panda windows 7 uyumlu olan beta sürümü yine iyiydi ama ram kullanımı fazlaydı gdata kadar olmasada etkiliyor.
Bitdefender dosya tarama ve internet korumada oldukça başarılı.
Trendmicro zaten internet alanında iyi ama ram kullanımı ile virus tarama hızı yavaş. önündeki virusu görmeyebiliyor.

bunları hatırlıyorum.