En iyi medya oynatıcı yazılımlar!

CHIP Online
28-10-2010, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Windows Media Player'dan sıkıldınız mı? İşte en iyi ücretsiz alternatif medya oynatıcılar...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/en-i ... zilimlar_23209.html

Resimlerle: TOP 20: En iyi medya oynatıcı yazılımlar...

Windows ile birlikte varsayılan medya oynatıcı olarak gelen Windows Media Player en çok bilinen ve kullanılan uygulamaların başında geliyor.

Ancak WMP'nin de doğal kısıtlamaları var, ücretsiz ve çok güçlü alternatifleri gözden kaçırmamak gerekiyor. Bu alternatifler oldukça zengin tecrübeler sunabiliyorlar.

VLC
Bütün medyaları oynatan bu sihirli uygulamayı bilgisayarınızda mutlaka bulundurmanız gerekiyor.

DVD'leri, (s)VCD'leri, müzik CD'lerini, web stream'leri, TV kartından gelen görüntüleri ve daha fazlasını açan VLC'nin codec paketleriyle güncellenmesine gerek yok. Bütün codecleri içinde barındıran bu oynatıcı medya dosyası bozuk da olsa açıp oynatmaya devam ediyor.

Download: VLC

Tüm konu: En iyi medya oynatıcı yazılımlar!

Resimlerle: TOP 20: En iyi medya oynatıcı yazılımlar...

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce en iyi medya oynatıcı hangisi?

jupiter65
28-10-2010, 07:42   |  #2  
jupiter65 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 23
1,170 mesaj

İlk başta vazgeçilmezim BSplayer idi. Sürekli verdiği hatalar sonunda alternatif oynatıcılara yöneldim. Sabit fikirli olmamak gerekiyor bu konuda. Alışkanlık yüzünden her sorununa katlanmak zorunda değilsiniz. Vazgeçemem sanıyordum ama şimdi Kmplayer kullanıyorum ve şimdi de BS player'in adını bile unuttum. Kmplayer de en sevdiğim özellik, videoyu durdurduğunuz yerden başlama özelliğine sahip olması. Tabi bu özelliğini active etmezseniz başlamıyor. İkincisi Caps alma. (Çoklu - Tek) Video yakalama bile var. Alt yazı senkron gibi uygulalmalar anlaşılır şekilde. Tavsiye ediyorum.

huhuq
28-10-2010, 11:23   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
567 mesaj

çoğu formatı açıyor olması ve avi indekse bakmadan açması işime yarıyor