En iyi oyun yapma programı !

Ozgesan
04-03-2009, 18:48   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

Arkadaşlar crysis,gta IV,fallout 3,assasian creed gibi oyunlar hangi programlarla yapılıyor??Ayrıca ben kendime ait online bir oyun yapmaya kalksam bana hangi programlar lazım olur???

Kırık Kılıç
04-03-2009, 19:00   |  #2  
Yıllanmış Üye
165 mesaj

Büyük firmalar Ea sports gibi firmalar kendi programlarını kullanıyorlar.Ve bu tek bi programlada olmaz.Oyunlar yapılırken yapan kişiler gruba ayrılır bir grup oyunun grafiklerini görsselliğini diğer grup ise kodlar kısmını yapar yani bu gibi oyunlar yapmak tek kişi işi değil ayrıca yapacak kişilerinde kendini bayağı geliştirmesi gerek.

YasarS
04-03-2009, 19:43   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,238 mesaj

Crysis için crytek firması kendi motoru olan cry engine motorunu kullanır genelde her oyun firması kendi motorunu kullanır ama sen onlarla yarışma ve şimdilik 3D Game studio ile başlayabilirsin

Son Düzenleme: YasarS ~ 04 Mart 2009 19:44
Yunus. Emre
25-03-2009, 20:06   |  #4  
Yunus. Emre avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,148 mesaj

ayrıca o harketleri yapabilmek için bir oyun sütüdiosuna ihticın var
yani tek başına yapılacak bişe diil öle oyunlar 100-150 hatta daha fazla kişiden oluşan bi kadroya ihtiyacın war

3000N100
12-04-2009, 19:46   |  #5  
Üye
60 mesaj

o zmn bi kaç seneyi alir sanirim

CoolStayle
13-05-2012, 13:31   |  #6  
Taze Üye
2 mesaj

Heyer bu oyunları yapmak istiyorsan benim gibi pc uzmanına ihtiyacın var ben seni eyitirim
  [email]Shadowrun_berkan@hotmail.com[/email] 
bunu  msn ne ekle seni eğitip gerekli progamları sana vericem site açıcam ama Bu oyunların benzerini 
kesinlikle yapamasın! Ama senin elinde heyer yapçaksan Benim eskiden yaptığım gibi küçük oyunlarla başlaman lazım Ve ne olursa olsun sakın gerçek ismini verme
 indirmen gereken program Game Maker 6.1 sonra seni FPS cenarötör le eğiticem
sonra ise Unitiy 3dsonrada kendi programını yazacaksın programını yazmak için ise ilk önce samp de kendine server aç pawno kodlamayı öğren sonra ise C++ felan öğreticem
 Bu programlarla para kazandıktan sonra sana .com açaz he olurda program yazmakla uğraşmam diyorsan satın alacaz ve çok güçlü siztem kurcaz sonrada yoluna devam edip oyunlar yapçaksın
         email i eklemiceksen game makeri unitiyi FPS yi indirim ne kadar zor olduğunu öğrene bilirsin ama eklersen işin kolaylaşır benden sölemesi :D şanslısın oyun yapan birini buldın :)

CoolStayle
13-05-2012, 13:34   |  #7  
Taze Üye
2 mesaj

Bende tek başıma çalışırdım şimdi ise Grafikçi, Editleyici, Arka pilancı, Montajcı ,Düzenliyici, Vidocu
Efektçi, Modelsçi, Görevci, Reklamcı Çok güzel bi oyun yapmak istiyorsan kendine adam bul benim gibi 
benden sölemesi maaş vermesen güzel çalışmazlar :D oyun yapmanın kazançlarıda vardır tam olarak
neden yapmak istediğini öğrene bilirmiyim ?

Son Düzenleme: CoolStayle ~ 13 Mayıs 2012 13:39