En tehlikeli ülkelerden biri de Türkiye!

CHIP Online
01-09-2010, 20:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Türkiye'yi "en tehlikeli ülkeler" kategorisine sokan bu liste sizi de çok şaşırtacak...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/en-t ... -turkiye_22151.html

Resimlerle: 1990'ların internetinin gariplikleri!

AVG güvenlik yazılımı firmasının yaptığı araştırma internette gezinmek için en güvenli 10 ülkeyi sıraladı. Bu listeye göre, Afrika'daki Sierra Leone internette gezinmek için en güvenli yer.

144 ülkedeki 127 milyon bilgisayarın katıldığı araştırmalara göre, Sierra Leone'de her 692 internet kullanıcısı için bir saldırı oranı bulunuyor. Bu oran ise diğer ülkelerde daha da fazla. Ancak Sierra Leone'nin en güvenli bölge seçilmesinde, Afrika ülkelerindeki düşük internet kullanımı da büyük bir etken olmuş olabilir. AVG araştırma departmanı şefi Roger Thompson ise araştırmanın, başka ülkelere seyahat edecek olan internet kullanıcılarına hizmet etmek için olduğunu söyledi.

Bu arada en tehlikeli ülkelerin içinde tabii ki Türkiye'nin de olduğunu söylememiz gerekiyor. Virüs ve diğer saldırıların bol olduğu ülkeler arasında Rusya, Ermenistan ve Azerbeycan da üst sıralarda bulunuyor.

Tüm konu: En tehlikeli ülkelerden biri de Türkiye!

Resimlerle: 1990'ların internetinin gariplikleri!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Türkiye neden en tehlikeli ülkelerden biri olmuş olabilir?

Kapalı Hesap (172709)
01-09-2010, 21:36   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 48
2,757 mesaj

https://www.chip.com.tr/forum/dikkat-rusya-ve-turkiye_t175891.html
27 Agustost bu baslikta vermistim.

brnonat
01-09-2010, 22:50   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
223 mesaj

Hiç şaşırmadım... Türkiyede en güvenilir sitelerde bir sekilde virüs furyası oluyor...

Nicoll
01-09-2010, 23:13   |  #4  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,352 mesaj

Eğitim seviyesi düşük olduğu için... Medya okur yazarlığı olmadığı için...

Linux kurup; bunda msn yok, antivirüs yok, exe çalışmıyor deyip kaldıran ve korsan windows kuran adamdan ne beklersiniz...

Bu forumda birisi "güvenliğim nasıl, yeterli mi" gibi bir başlık açmıştı... Kendisine "Windows güncellemelerini yapıyor musunuz" diye sorduğumda "sistemim Windows 7 gerek görmüyorum" şeklinde şok edici bir cevap almıştık...

Bu durum yerli yabancı tüm hekırların iştahını kabartıyor... Kahkaha

brnonat
02-09-2010, 01:46   |  #5  
Yıllanmış Üye
223 mesaj
Alıntı: Nicoll  
Eğitim seviyesi düşük olduğu için... Medya okur yazarlığı olmadığı için...

Linux kurup; bunda msn yok, antivirüs yok, exe çalışmıyor deyip kaldıran ve korsan windows kuran adamdan ne beklersiniz...

Bu forumda birisi "güvenliğim nasıl, yeterli mi" gibi bir başlık açmıştı... Kendisine "Windows güncellemelerini yapıyor musunuz" diye sorduğumda "sistemim Windows 7 gerek görmüyorum" şeklinde şok edici bir cevap almıştık...

Bu durum yerli yabancı tüm hekırların iştahını kabartıyor... Kahkaha

Katılıyorum...

Banned
02-09-2010, 17:45   |  #6  
Banlandı
558 mesaj

eğitim seviyesi düşük liseyi yarıda bırakmış liseli çakallar kafelerde "kantır" ile başlayan pc macerlarına heykır dizisi ile devam etmekte pc kafelerin %90 ı güvensiz ortak ağların çoğu güvensiz çoğu "antivırus  ne ayol pc demi hastalanıyor" kıvamında. çoğunun derdi nette koca ve hatun bulmak o yüzden pcsine kimin girip çıktığı çokta umurlarında değil. linux kuran vatandaş destek konusunda endişeli destek alsa bile nasıl yapacağım diyor bir teknoloji kültürü zaten yok cep telefonunu kapatmayı unutup dinleniyorum diyen çok blacberry dağıtıyorlar hemde bedava diye koşup alan "sonrada ulan beni kim dinliyor" diyenlerde malum yerde iken halkın pekte olmasa olur hani teknoloji okur yazarlaığı hindistan kadar bile olamadık.