erecovery

m.tunga
30-01-2008, 20:50   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
12 mesaj

mrb chip forumun üyeleri.benim sizlere bir sorum var.Bilgisi olanlardan yardım istiyorum.Acer aspire 5630 kullanıyorum.Bilgisayarımı ilk aldığımda bir kurtarma DVD si verdiler.Acer erecovery adlı programla bu imaj CD sini yükleyip bilgisayarı formatlaya biliyordum.Fakat bilgisayarım bikere çöktü ve ben onu kullanamadım.Servise götürdüm onlarda bunu yüklememiş heralde.Bilgisayarı kurup dünya kadar paramı aldılar ama  şimdi o DVD yi hala kullanamıyorum.Acer erecovery programını kurmaya çalıştığımda "Do not D2D system" diyo ve kurulumu engelliyo.Bu nedir ne diyo ve benim bu DVD yi kullanmam için ne yapmam gerek.Acer erecovery olmayınca bunu kuramıyorum.O DVD den başlatınca da kurulmuyo.ne yapmam gerekiyo.kütfen görüşlerinizi eksik etmeyin.Tüm ilgililere teşekkürler...

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 30 Ocak 2008 22:12
Banned
30-01-2008, 22:23   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

ecer den hiç anlamam lakin bende hp recovery dvd (xphome) kullanmaktayım..

1. si dvd ile kurtarma yapabilmem için çalışıyor olması yada dvd ile yüklenmiş olması önemli değil hdd de xp kurulu  olması yeterli olmaktadır
2. sizinde aynı şekilde kurtarma yapabileceğiniz yalnız xp ise xp vista ise (aynı sürümden) vista yüklü olması yeterli olacağını düşünüyorum
3. sistem tamamen çöküp hdd işletim sistemi yüklü olmasa dahi dvd ile tam sistem kurtarma seçeneğini kullanarak hdd yi tümüyle biçimlendirip orjinal kurulum yapabilmeniz gerekir ki bunu yapmıyorsa ya dvd boot olmuyordur yada dvd de sorun vardır . servisle görüşmenizi öneririm.

Son Düzenleme: khramn ~ 31 Ocak 2008 00:23
soscomputer
30-01-2008, 23:38   |  #3  
Taze Üye
13 mesaj

HDD RECOVERY BÖLÜMÜ VAR EĞER SERVİS DİSKİN O BÖLÜMÜNÜ SİLMİŞSE VE SİLMİŞ ÖNCE ACER DAN GÜNCEL OTOMATİK KURULUMU İNDİR ARDINDAN BOOT İMAGE CD YAZ ORDAN BOOT YAPARAK YAPABİLRSİN.. BU TÜR SERVİSLER VAR

toozme
30-01-2008, 23:48   |  #4  
Yıllanmış Üye
106 mesaj
soscomputer
HDD RECOVERY BÖLÜMÜ VAR EĞER SERVİS DİSKİN O BÖLÜMÜNÜ SİLMİŞSE VE SİLMİŞ ÖNCE ACER DAN GÜNCEL OTOMATİK KURULUMU İNDİR ARDINDAN BOOT İMAGE CD YAZ ORDAN BOOT YAPARAK YAPABİLRSİN.. BU TÜR SERVİSLER
Bir kaç mesajında gördüm burada söylemek istedim hep büyük harf kullanıyorsun fakat forumda bu yasak...

""" Değerli forum kullanıcıları,

Daha önce bir çok defa uyarılar yapmamıza rağmen hala bazı kurallara uymadığınızı görüyoruz. Özellikle inatla bazı arkadaşlar BÜYÜK HARFLERLE KONU AÇIYOR VE/VEYA MESAJ GİRİYORLAR.

Yapabildiğimiz kadarını küçültmeye çalıştık ama sizde takdir edersiniz ki daha önemli konularla uğraşmak varken bunları düzeltmek hem çok zaman alıyor hem de diğer işlerden bizi alıkoyuyor. O yüzden belirli bi seviyeyi yakalayana kadar, tamamı/çoğunluğu büyük harflarle girilmiş, yani gereksiz büyük harf kullanılmış mesajlar/konular SİLİNECEKTİR.

Lütfen karşılıklı birbirimize yardımcı olalım. İyi paylaşımlar."""

Alıntı GRaNZaT