Erkeklerin gözyaşlarına boğulduğu anlar

Banned
02-12-2008, 11:57   |  #1  
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
374 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Kas 2008

Kadınlar kadar kolay olmasa da erkeklerin de üzüntülerine yenik düştüğü bir kırılma noktası var. Ve işte o noktada en maço geçinenin bile kendine hakim olması söz konusu değil

Onun ağladığını rüyamda görsem inanmam” mı diyorsunuz? Bu ka­dar iddialı konuşmayın çünkü biz kadınlar görmesek de duyma­sak da erkekler ara sıra ağlarlar. Fakat on­ların ağlama sebepleri bizimkilerden olduk­ça farklıdır. Biz üzüldüğümüz kırıldığımız ya da duygulandığımızda gözyaşlarımıza hakim olamazken onlar öfke hırs ve aşırı heyecan yüzünden ağlarlar. Bir de çözüm ellerinde olmadığında.

Tuttukları takım kaybettiğinde: Erkekler takımları yenildiğinde hele de şampiyon­luğu burun farkıyla kaçırdıklarında ağlama­yı bırakın ağıt bile yakabilirler. Çünkü fut­bol onlar için hayati bir önem taşır ve işin kötüsü yapabilecekleri hiçbir şey yoktur. Bu da onların korkunç bir hırsa kapılmalarına dişlerini ve yumruklarını sıkmalarına hatta gözlerinden yaşlar boşanmasına neden olur. Söylediğime inanmıyorsanız onunla bir maça gidin ve takımının kaybetmesini dileyin. Eğer kaybederlerse sadece sevdiğiniz erke­ğin değil bütün bir erkek güruhunun nasıl toplu halde ağlayıp dövündüğünü göreceksiniz.

Baba olduklarında: İstediği kadar soğukkanlı görünsün hiçbir erkek küçücük bir be­beği olduğunu öğrendiğinde kendini tutamaz. O artık bir babadır çocuğuyla yapacaklarının hayalini şimdiden kuran bir baba. Bebeğini kendisinin bir parçası olan bu mi­nicik varlığı gördüğü zaman sevinçten göz­yaşlarına boğulur. Ayrıca size küçük bir sır vereyim; bilinçaltında da olsa her erkekte bir çocuğun soyunu devam ettirecek olmasının yarattığı gizli bir mutluluk vardır. Ya­ni sevinç gözyaşlarında bu mutluluğun pa­yı da büyük.

Terk edildiklerinde: Kendi deneyimlerinizden yola çıkarak terk edilme acısının sade­ce kadınlara mahsus bir şey olduğunu düşünüyorsanız emin olun çok yanılıyorsu­nuz. Erkeklerle aramızdaki tek fark şu: Biz acımızı daha uluorta yaşıyoruz. Terk edildikten sonra dostlarımızın yanında da çekinmeden gözyaşı dökebiliyor üzüntümüzü yakınlarımızla paylaşabiliyor böylelikle aslında acımızı çok daha kolay ve çabuk at­latmış oluyoruz. Fakat erkekler bu konu­yu kimseyle doğru dürüst konuşamıyor. Ko­nuşamadıkça da yüreklerindeki sıkıntı bü­yüyüp bir taş kadar ağırlaşıyor ve onların yalnız kaldıklarında ağlayıp rahatlamaya ihtiyaç duymalarına neden oluyor.

Köpekleri öldüğünde: O güçlü ve sadık hay­vanın hayatta onları kayıtsız şartsız seven tek varlığın ölmesi erkekleri perişan edebiliyor. Çünkü erkekler hayvanlarını kaybettiklerinde kendilerini çok yalnız hisse­der en yakın ve vefalı arkadaşlarım kay­bettiklerini düşünür ve özellikle gecenin karanlığında sevgili köpekleri gelip ayak uçlarına yatmadığı zaman acı gerçeği bir kez daha idrak edip ağlarlar.

İşlerini kaybettiklerinde: Erkeklerin işlerini kaybetmeleri hayatlarında çok ciddi sarsıntılara yol açar. Kariyer yapmak için gecesini gündüzüne katan tamamen ken­di azmiyle yükselen bir erkek çok sevdiği işinden olduğunda rahatlıkla ağlayabilir. Üstelik bu gözyaşlarının içinde geleceğe yönelik kaygılar bir evin ve ailenin sorum­luluğu yeni bir iş bulmanın zorluğu başla­nan yere geri dönmenin ve verilen emek­lerin boşa gitmesinin üzüntüsü de vardır. Dolayısıyla herhangi bir sorun karşısında kendilerini tutmayı başarsalar da erkekler işten kovuldukları zaman uzun bir süre bunalıma girerler.

ee başka ne kaldı eklemek ıstedıklerınız ????