Error 1920 sorunu

senkop
19-06-2007, 16:00   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Arkadaşlar merhaba.McAfee antivirüs programını yüklerken
--Error 1920.Service Mcafee McSheiled failed to stsrt.Verify tahat you have sufficient privileges to start system servicies-- şeklinde hata alıyorum.Programı kuramadım.Bu hatayı nasıl önleyebilirim yardımcı olursanız sevinirim.

viking20
19-06-2007, 16:43   |  #2  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

FAQ: Why does the VirusScan installer report "Error 1920: Service mcshield (mcshield) failed to start.'"

üzgünüm ama türkçe değil,ingilizceniz varsa çözüm gösteriliyor.

senkop
19-06-2007, 16:54   |  #3  
OP Taze Üye
7 mesaj

Yardımın için teşekkür ederim.İngilizcesi iyi olan bir arkadaşımız çevirebilir belki bizim için.

müge
19-06-2007, 17:51   |  #4  
Yıllanmış Üye
193 mesaj

arkadaşım ingilizce yazdıklarından anladığım kadarı ile şunu diyor:
sistem servisinin başlatılabilmesi için sahip olduğunuz yeterli  ayrıcalıkların doğruluğunu kanıtlayın.

müge
19-06-2007, 18:04   |  #5  
Yıllanmış Üye
193 mesaj

viking 20 arkadaşımızın gösterdiği adreste de şunlar yazıyor.
önce kurulum açıklanmış
*setubı başlatın.
*windows için custom,typical seçenekleri ile karşılaştığınızda custom ı seçin.
*next butonuna tıklayınız.
*"Enable On-Access Scanner at the end of installation" seçeneğini kapatın(turn off)
*ve kurulumu bitirin.
*daha sonra bilgisayarı yeniden başlatmayın.ctrl+alt+del tuşlarına basın.işlemler kısmından taskmgr.exe nin işlemini durdurun.
*bilgisayarımı açın."Network Associates" dosyasını bulun ve çift tıklayın.
*"adslokuu.dll" bu dosyayı bulun ve adını "adslokuu.old" şeklinde değiştirin.ve bilgisayarı yeniden başlatın.
arkadaşım kurulum bu şekildeydi.sitede şunu da diyor.eğer daha önce  McAfee VirusScan  kurmuş ve kaldırmışsan yanlış kaldırmış ta olabilirsin.bunun için başlar\çalıştır\regedit.exe yi aç HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWARENetwork Associates bunu bul ve sil.ve bilgisayarı yeniden başlat
arkadaşım elimden geldiği kadarı ile çevirmeye çalıştım.umarım işine yarar.sana kolay gelsin :)

viking20
19-06-2007, 22:32   |  #6  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

müge ,sana bende teşekkür ediyorum yardım/çabaların için.Bilgisayarınızda CCleaner ,Uninstaller gibi prog.lar bulunsun ki bir programı sistemden kaldırırken kalıntı/izleri/artıkları geriye kalmasın/olmasın,sonradan sorun çıkabiliyor.

Son Düzenleme: viking20 ~ 19 Haziran 2007 22:39