eset nod32 uyarısı

hope78
17-09-2009, 19:55   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
16 mesaj

iyi günler ekrana sürekli nod32 antivirüsten söyle mesaj geliyor
bundan nasıl kurtulabilirim

Umut_Pardus
17-09-2009, 20:05   |  #2  
Yıllanmış Üye
184 mesaj

ondan kurtuluş yolu benim bildiğim eset'i yeniden kurmak ama bağlantı zaten sonandırılmış bi tehlikesi yok sadece sinir bozar o kadar

hope78
17-09-2009, 20:10   |  #3  
OP Taze Üye
16 mesaj

evet benimde sadece sinirimi bozuyo
eseti yeniden kurayım o zaman
tesekkur ederim

O_uzHaN
17-09-2009, 20:12   |  #4  
O_uzHaN avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,061 mesaj

neden yeniden kuruyosun ne alakası var o sadece o an girmek istediğin sitede virüs tehlikesi olduğunu söylüyo

history83
17-09-2009, 20:24   |  #5  
Yıllanmış Üye
758 mesaj

aynı hatayı bende alıyorum gta4 indirmiştim kurdum ondan oluyor sanıyordum.aynı gün oldu çünkü yani 2-3 gündür.biraz oynayıp silcektim büyük ihtimalle gta4 le alakasız bişey.

Ahmet Ertuğrul
17-09-2009, 21:36   |  #6  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

Yeniden kurmaya ne gerek var. Sitenin adresini engellemelerde hariç tutmaya ayarlayacaksın, hepsi o. Siteyi ben bilmiyorum ama gerçekten virüslü olabilir. Güvediğin  ya da bildiğin bir site değilse girme.

history83
18-09-2009, 00:28   |  #7  
Yıllanmış Üye
758 mesaj

arkadaşda nasıl bilmiyorum ama bu bende açılışta geliyor.kapatıyorum bi daha geliyor.sonra yok.yani açılışta 2 kere geliyor.daha tarayıcı falan çalıştırmadan geliyor ki zaten bu ben siteye hiç girmedim.

hope78
18-09-2009, 00:38   |  #8  
OP Taze Üye
16 mesaj

bende sürekli ekrana geliyor ve o siteye girmeye calıstıgımda yok
eset taraması ve counterspy taraması yapıp 2 tane trojan buldu onları sildim
ama yine ekrana geliyor bu mesaj  kafayı yicem artık

_eFeKenTLi_
18-09-2009, 00:52   |  #9  
_eFeKenTLi_ avatarı
Yıllanmış Üye
716 mesaj

eset smartı hıc begenmedım  verı tabanını wındows guncellemesı ıle yenılıyor . wındows dakı guncellemelerı dayanarak vırus verı tabanını yenılıyor . o yuzden hosuma gıtmedı eset smart ve cok sorun cıkarttı bende . devamlı pasıf oluyordu wındowsu guncellemedıgım ıcın . wındowsu gencellesem bu seferde lısanssız oldugu cıkacak . vede wındowsda bır suru guvenlık acıgı var    sırtını wındows guncellemesıne dayayan yazılım benımde sınırımı bozdum suan kaspersky 2010 kullanıyorum harıka 2009 dakı eksıklıkler tamamen gıderılmıs . eset smart hıc hosuma gıtmedı .nedense .

hope78
18-09-2009, 00:53   |  #10  
OP Taze Üye
16 mesaj

bu mesaj nereden ve neden geliyor nasıl bulabilirim

_eFeKenTLi_
18-09-2009, 01:05   |  #11  
_eFeKenTLi_ avatarı
Yıllanmış Üye
716 mesaj

ıstersen eset smart  kaldır kaspersky 2010 kur ve ayarlar sekmesınde yuksek koruma sec . sana gereklı uyarıyı verırı eset smart wındowa guncellemelerınden alıyor gereklı guvenlık ıle guncellemelerı ... kaspersky 2010 kur kurtul bu ızdıraptan . kaspersky 2010 kur al karantınaya herhangıbı tehlıkede yada degısıklıkte sana uyarı verıyor ne yapman gerektıgı konusunda .

hope78
18-09-2009, 01:13   |  #12  
OP Taze Üye
16 mesaj

kaspersky makinayı kasıyo olmazsa format atcam  yardım için cok tesekkur

hope78
18-09-2009, 01:15   |  #13  
OP Taze Üye
16 mesaj

+18 oldugunu bilmiyordum ben bu siteye hiç girmedim şimdi farkettim

_eFeKenTLi_
18-09-2009, 01:19   |  #14  
_eFeKenTLi_ avatarı
Yıllanmış Üye
716 mesaj

kasperskyde ıslemcının yukunu azalt dıye secenek var onu ısaretle . daha once kaspersky 2009 kurulu ıdı  o bıraz yoruyordu . vede eksıklıklerı vardı .  2010  varlıgını bıle hısetmıyorum . vede yaptıgı koruma hosuma gıttı . ayarlar sekmesı gelıstırılmıs . programları guvenlı kıpte calıstırmak ıcın safe run ozellıgı de guzel bır ozellık ... eset samart onermem .eser smart sırtını wındows guncellemerıne dayamıs bır yazılım . karar senın zamanında bende cok konu actım guvenlık yazılımı ıcın omu bumu derken . son noktayı koydum . suan kaspersky ınternet securıty 2010 kullanıyorum ve suan memnunum . tek dezavantajı var fıre fox bıraz yavaslattı . ie 8 jet gıbı suan  fıre fox gore . sen pc ye formatı cek 2010 kur fazlada dusunme gerısını artık .bırazda gırdıgın sıtelere dıkkat et tamam . bence hıc kararsız kalma .    avira da ıyı ama keylerını bulmak zor denem surumu olarak kuruncada tarama yapacagında hep deneme surumu dıye rahatsız edıcı uyarı cıkıyor.

hope78
18-09-2009, 01:31   |  #15  
OP Taze Üye
16 mesaj

cok tesekkur ederim 
kasperksyi kurcam şimdi eseti sildikten sonra kasperksyi kurana kadar bilgisayara sızabilirmi
eger kurtulamassam o mesajdan format atarım 
kolay gelsin

_eFeKenTLi_
18-09-2009, 01:35   |  #16  
_eFeKenTLi_ avatarı
Yıllanmış Üye
716 mesaj

ıngılızcen ıyı ıse korumayı yuksege al gereklı uyarıyı verır sana . turkceye cevırebılırsınde turkce yamayı ındırebılecegın sıteyı om dan atarım . ıngılızce bılıyorsan ıngılızce daha ıyı olur yamasız

_eFeKenTLi_
18-09-2009, 02:15   |  #17  
_eFeKenTLi_ avatarı
Yıllanmış Üye
716 mesaj

bence ılk yapacagı ıs format cekmek vede o sıteyı wındowstan yasaklaması ...
C: \WINDOWS\system32\drivers\etc klasörüne gidip "host "klasorunu not defterınde acıp
127.0.0.1    www . xxxx . com  
127.0.0.1    xxx . com 
olacak sekılde yazıp kaydetsın hıcbır sekılde o sıteye kazaylada olsa gıremezsın . tum taraytıcılar ıcın gecerlı .bende bır suru sıte yasaklı basım rahat artık kaspersky 2010 da kurulu . basımda odun kurmak lazım sorun yok sımdılık ...    2 kombınasyonlu yazmamın nedını sıteye her ıkı turlude baglanılabıldıgı ıcın  w yazmadanda baglandıgın ıcın 2 kombınasyonlu olarak yazsan ıyı olur ...

_eFeKenTLi_
18-09-2009, 02:28   |  #18  
_eFeKenTLi_ avatarı
Yıllanmış Üye
716 mesaj

yapacagın bırsey daha var . gıt savcılıga o sıteyı sıkayet et . savcılıga sıkayet dılekcenı ver . gereklı ınceleme yapılır o sıte hakkında . herhangıbır ucret odeme soz konusu degıl sıkayet amaclı bır dılekce cunku . mesela bayramdan sonra sıkayet edecegım 2 tane sıte var . bırkac kısı daha ayarladım . onlarda ayrı gunlerde dılekce yazıp verecek . baska turlu nasıl engellenecek bu tur sıteler anlamıyorum . tamamen kontrol dısı oldu artık sanal alem dunyası ...

hope78
18-09-2009, 03:38   |  #19  
OP Taze Üye
16 mesaj

yardımlarınız için cok tesekkurler eseti kaldırıp kasperskyi kurdum ve tarama yaptırdım bişi bulamadı artık o mesaj gelmiyor ama yazdıklarınızdan sonra acaba format atsammı diye düşünmeye basladım içim rahat degil

_eFeKenTLi_
18-09-2009, 05:30   |  #20  
_eFeKenTLi_ avatarı
Yıllanmış Üye
716 mesaj
Alıntı: AdRaMiTi  
Sana tavsiyem Zemana Antilogger'da kurman .
Loggerlara karşı etkili bir yazılımdır ve Kuş gibidir =) Sistemini hiç kastırmaz.
Ha oyunlara filan girdiğinde klavyeye basılan tuşları kaydetmeyi deniyor vs tipi uyarıları sık alabilirsin doğal bir alerttır ancak hepside masum olucak diye bir kaide yok bu yüzden uyarıda çıkan Üretici firma ve ayrıntılara tıkladığında ilgili uyarıyı veren bileşen hakkında fikir sahibide olabilirsin.
Eğer içine sindiyse izin ver diyorsun sinmedise engelle diyerek bileşenin çalışmasını engelliyorsun.

Extra olarak Keyscrambler Kurabilirsin.
Free versiyonu mevcut ama sadece 2 tarayıcıda çalışıyor  yanılmıyorsam.
Ben ücretli versiyonu kullanıyorum her tarafta aktif ondan keylogger girsede bastığım hiç bir karakteri doğru olarak loglayamaz =)

oda guzelmıs . herkes bu derece anlasa pc den zaten sorun kalmaz . programı kullanmak onemlı olan . . .aslında oyle bır yazılım yapılacakkı . senın pcne gırdıgı an botlar onu tespıt edıp o pc ye sayısız virus atması . aslında boyle bısı duymustum varmı bılmıyorum botlarla bır arkadasım soyle yapıyorum fılan demıstı .

Ahmet Ertuğrul
18-09-2009, 14:15   |  #21  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj
Alıntı: _eFeKenTLi_  
eset smartı hıc begenmedım  verı tabanını wındows guncellemesı ıle yenılıyor . wındows dakı guncellemelerı dayanarak vırus verı tabanını yenılıyor . o yuzden hosuma gıtmedı eset smart ve cok sorun cıkarttı bende . devamlı pasıf oluyordu wındowsu guncellemedıgım ıcın . wındowsu gencellesem bu seferde lısanssız oldugu cıkacak . vede wındowsda bır suru guvenlık acıgı var    sırtını wındows guncellemesıne dayayan yazılım benımde sınırımı bozdum suan kaspersky 2010 kullanıyorum harıka 2009 dakı eksıklıkler tamamen gıderılmıs . eset smart hıc hosuma gıtmedı .nedense .
Bilmiyorum farkında mısınız, ama saçma sapan konuşuyorsunuz. ESS güncelleştirmeleriyle Windows güncelleştirmelerinin hiçbir alakası yoktur. ESS'nin yaptığı sadece size Windows güncelleştirmelerini yüklemediğinizi hatırlatmak. Size böylelikle sisteminizin daha güvenli olacağını haber veriyor. ESS günde iki bazen üç defa otomatik güncelleştirmeyle virüs veritabanını yeniler. Windows'u güncellemeyince de pasif olmaz sadece simgesini sarıya çevirir, ve yine söylüyorum bunlar size hatırlatma amaçlıdır.

Bu arada istediğiniz programı kullanın, işletim sistemi açıklarını ve bilgisayarınızdaki diğer herhangi bir programın açıklarını kapatmadıktan, güncelleştirmelerini yapmadıktan sonra güvende değilsiniz.

Ha ben hatırlatma istemiyorum kardeşim, bu bana niye karışıyor, bana niye iyilik ediyor derseniz, o zaman kendiniz bilirsiniz.

_eFeKenTLi_
18-09-2009, 14:19   |  #22  
_eFeKenTLi_ avatarı
Yıllanmış Üye
716 mesaj

wındowstakı acıklar nedır . ben tellnet . uzaktan kayıt defterıdır  uzak masa ustudur  bunları devre dısı bıraktım . baska bır acık varmı wındowsun . ben sadece kendı yasadıgım sorunu yazdım .  wındowsun acıklarını yazarsan sevınırım . . .

Ahmet Ertuğrul
18-09-2009, 14:22   |  #23  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

Ben Windows'un açığını bilmem, güvenlik güncelleştirmelerini bilirim. Senin için Windows güncelleştirmeleri sorun olmuyorsa beni ilgilendirmez. Sen diyorsun ki Eset güncelleştirmelerini Windows güncelleştirmelerinin içinden alıyor. Ne alakası var? Dediğim gibi günde iki, üç sefer güncelleme yapar Eset.

Son Düzenleme: Ahmet Ertuğrul ~ 18 Eylül 2009 17:21
_eFeKenTLi_
18-09-2009, 14:26   |  #24  
_eFeKenTLi_ avatarı
Yıllanmış Üye
716 mesaj

ben esetı sevmedım . acıksacası kaspersky kadar ayar secenegı yok . guncellemeye taktın kafayı hatalı olabılırım . sıze soru sordum sızın kafanız halen guncelleme konusunda neyse  bılgın uye . . .  eset kullananlar dusunsun ben kaspersky de karar kıldım ....

ismet35
18-09-2009, 14:31   |  #25  
ismet35 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,037 mesaj
Alıntı: _eFeKenTLi_  
ben esetı sevmedım . acıksacası kaspersky kadar ayar secenegı yok . guncellemeye taktın kafayı hatalı olabılırım . sıze soru sordum sızın kafanız halen guncelleme konusunda neyse  bılgın uye . . .  eset kullananlar dusunsun ben kaspersky de karar kıldım ....
Tamam böyle deyin...
ESET'i karalamanın bir anlamı yok.    
Ve ESET ile Windows Update'in alakası nedir ? Yalan yanlış konuşmayın lütfen..
Ahmet Ertuğrul'a katılıyorum..Günde en az 2 defa güncellemeyi yapıyor..
Ve her gün Avrupa sitesinde yer alıyor neleri içerdiği...
Bu bugününki..