Eski F1 başkanının seks hayatı mahkemede...

CHIP Online
12-11-2013, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

2008'de çekilen ve ünlü bir isme ait olan "seks partisi" fotoğrafları, Google'ın başına bela oldu!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/esk ... ahkemede_43628.html

Resimlerle: PC'lerin ilk zamanlarından "seksi" reklamlar!

Bir Fransız mahkemesi Google'dan, eski Formula 1 başkanı Max Mosley'nin, beş kadınla yaptığı seks partisine ait fotoğraflarını arama sonuçlarından çıkarması isteğinde bulundu. Google'ın avukatları ise, halen bu emri nasıl karşılamaları gerektiğini düşünüyorlar. Söylediklerine göre, Paris Yüksek Mahkemesi, firmanın bir sansür makinesi inşa etmesini istiyor.


Fotoğraflar, aslında 30 Mart 2008 tarihinde yayınlanmıştı ve artık çalışmayan İngiliz gazetesi News of the World tarafından, söz konusu yayındaki kadınlardan birine olayı gizli kamera ile kaydetmesi için para verilmesi sonucu ele geçirilmişti.


Olayın devamında açılan dava sonucunda ise, katılımcıların Almanca konuşuyor olmalarına ve modern Alman askeri üniformalarını giymelerine veya esir rolü oynamalarına rağmen, her hangi bir Nazi teması bulunmadığı kararına varılmıştı. Aynı hükmün devamında ise İngiltere ve Galler Yüksek Mahkemesi, gazeteyi, Mosley'in mahremiyetine tecavüz suçundan suçlu bulmuş ve Mosley'ye önce 60.000 pound sonrasında ise 120.000 pound ödenmesi kararına varmıştı. Mosley, ayrıca, fotoğrafların Fransa ve Almanya'da yayınlanmasını kanun dışı kılan kararların alınmasını da sağlamıştı.


Mosley, bildiriminde "Bu güzel bir karar. Dava, İngiltere ve Fransa mahkemeleri tarafından yıllar önce kanun dışı olarak belirlenen az sayıda ve belirli fotoğraf sonucu ortaya çıktı. (fotoğrafların) Kanun dışı olmaları ve (benim) tekrar eden bildirimlerine rağmen, Google görselleri kendi internet sitelerinde ulaşılabilir kılmaya devam etti." cümlelerini kullandı.


Ancak, firma, Mosley'nin bildirimlerine, fotoğraflara ulaşılan linkleri kaldırarak cevap verdiği iddiasını sürdürüyor. Şu anki davada ise, Mosley, Paris Yüksek Mahkemesi'nin kararı bir ileri seviyeye taşıyarak, Google'ın, belirli dokuz fotoğrafı göstermesinin veya bu fotoğraflara ulaşan linklere sahip olmasının, bildirim beklemeden, yasaklamasını istiyor.


Devamı, haberimizin ikinci sayfasında...


Tüm Konu: Eski F1 başkanının seks hayatı mahkemede...

Resimlerle: PC'lerin ilk zamanlarından "seksi" reklamlar!

Kaynak: www.chip.com.tr