Eski iPhone ve iPad'lere ithalat yasağı!

CHIP Online
06-06-2013, 12:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Samsung, kazandığı bu "küçük" zafer ile Apple'ın iPhone'ları için yasak kararı çıkarttırmayı başardı

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/esk ... t-yasagi_40795.html

Resimlerle: iPhone 5S böyle olur mu?

Son senelerde patent konusunda birbiriyle durmadan çekişen Samsung ve Apple arasındaki savaş, bu kez Samsung'un kazandığı küçük bir hukuki zaferle gündeme geldi.

Bloomberg'in raporuna göre ABD Uluslararası Ticaret Komisyonu (ITC), iPhone 4S'ten önce üretilen iPad'lerin ve iPhone'ların ülkeye artık ithal edilemeyeceğine hükmetti. Bunun nedeni ise ITC'nin eski iOS cihazlarının Samsung'un bir patentini çiğnediği konusunda ikna olmuş olması.

Sözkonusu patent, veri aktarımıyla ilgili bir konuyu ele alıyor. Apple, patentin bir endüstri standardı olduğunu ve Samsung'un bu patent için "fair terms" adı verilen koşullar gereğince lisans ücreti talep etmesi gerektiğini savunuyor. Samsung ise yaklaşık 1.5 senedir Apple'a sözkonusu patenti lisanslaması için bir yol sunduğunu, ancak Apple'ın hiçbir şartı kabul etmek istemediğini söylüyor.

İthalat yasağı, iPhone 4, iPhone 4GS, iPhone 3, iPad 3G, iPad 2 3G ve iPad 3'ün AT&T sürümlerini kapsayacak. Ancak bu modeller en son iPhone 5 ve 4. nesil iPad'den eski olduklarından, uzun dönemde Apple'ın karar dolayısıyla çok fazla etkileneceği düşünülmüyor.

Tüm Konu: Eski iPhone ve iPad'lere ithalat yasağı!

Resimlerle: iPhone 5S böyle olur mu?

Kaynak: www.chip.com.tr