Ethernet driwer problemi

neyzen64
31-10-2007, 14:43   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
84 mesaj

sistem:xp professional sp2
anakart:asus a7v8x-x
ethernet kartı:
Aygıt tanımı:VIA VT6102 Rhine 2 fast ethernet adapter
yol türü:pcı
arkadaşlar bilgisayarım kapanıp açıldı birden, elektrik kesintisinden veya voltaj düşüşünden olmuş olabilir veya başka bir sebebten olmuş olabilir sonra pc tekrar açıldı fakat siyah bir ekran geldibir kaç kere restart yaptım olmadı sonra xp cd si ile başlatıp onarma yaptım sonrasında pc açıldı fakat sistem geri yükleme noktaları silinmiş ve ethernet kartını tanımıyor değişik sitelerden driverlerini indirdim fakat yinede ethernet kartını tanımıyor bende d sürücüsüne yeni bir xp yükledim ve pc yi oradan çalıştırıyorum.C sürücüsündeki xp den çalıştırınca ethernet kartını tanımıyor ve nete giremiyorum fakat d sürücüsünde ki xp den başlatınca ethernet kartını tanıyor nasıl düzeltebilirim?

Borga-x
31-10-2007, 14:51   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

FOrmattan başka çözümün kalmamış

neyzen64
31-10-2007, 15:13   |  #3  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
84 mesaj
Borga-x
FOrmattan başka çözümün kalmamış
2 yıldır format atabiliyorum pek çok pc de format attım(98 ve vista arası işletim sistemleri ile)fakat ethernet kartını tanımamazlık olayını hiç görmemiştim.Acaba buna bir hacker saldırı sebep olmuş olabilirmi.Mesela pcme gizlice yerleşmiş ve benden habersiz çalışan bir kod veya başka birşey gibi kaspersky ve nod 32 ile tarama yapıp sistemi temizledim.Format konusundada çekincelerim var pek çok orjinal programın yasal keyleri ile tam sürümlerini kullanıyorum ancak keyler başkası tarafından bir defaya mahsus olmak üzere girildi bir daha temin etmem zor olacak.Bunun için ne yapabilirm sistem dosyalarını alıp bazı programları çalıştırabiliyorum ama hepsi çalışmıyo

cicin_61
02-11-2007, 18:48   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
275 mesaj

olayda herhangi bir key ve serial şifre problemi olacağını zannetmiyorum evet bencede formattan başka bir çaren kalmamış ama öncelikle anakartına jumber reset at sonra formata başla önce reset at sonra baktın düzelme olmadı format at formattan sonra sorun büyük bir ihtimalle çözülecektir ha bu arada da drever yüklemelerine de dikkat et bazı