Ethernet Kartı

ozhanyasar
12-08-2009, 10:21   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
24 mesaj

arkadaslar pc ye format attım yeni eternet kartı haldım hala girmiyor nete.ip adresi alınıyor diyor bekliyor.

buna elle ip mi girmem grekiyor ne tafsiye ediyorsunuz ?

OnlyMann
12-08-2009, 10:36   |  #2  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

makinanıza yeni taktığınız ethernet kartının tanımlarının doğru yapılıp yapılmadığına bakmalısınız. sürücüleri doğru yüklenmemişse bağlanamaz. sürücülerinin tanımları ve muhtemelen makinada çift ethernet portu var  kabloyu doğru karta taktığınızdan emin olunuz.

tanımlar normal yapılmışsa ki (2 kablonun takılması) çift etherneti de modeme bağlamayınız. döngü (loop) oluşturulacağı için bağlantıda sorun yazarsınız. buna göre ethernet kartları farklı ipler almalı aynı blok dışında olmalı ipler. tek tek kartları deneyerek bulabilirsiniz.

Delio
12-08-2009, 11:56   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
233 mesaj

Ağ kartının sürücüsünü yükledğinizi ve düz kablo ile modeme bağladığınızı varsayarak yardımcı olmaya çalışayım.

Ip yapılandırmanız otomatik olarak ayarlanmış ise normalde bir ayar yapmanıza gerek yoktur. Eğer ip adresi alma işlemi uzuyor ve sonunda 169.254.xxx.xxx ile başlayan bir ip adresi alıyorsanız ya modeme ulaşılamıyor ( kabloda sorun olabilir ) ya da modem otomatik ip dağıtmıyor ( DHCP kapalı ) olabilir. Ama 2. duruma hiç ihtimal vermiyorum. Varsayılan olarak tüm modemler dhcp açık olarak gelir.

Anakart üzerinde tümleşik ağ kartı var mı? Neden yeni bir ağ kartı aldınız? Hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz? Ağ bağlantılarında yeni kartınıza ait ağın durumu ne görünüyor? Biraz daha detay bilgi verirseniz iyi olur.