Ethernet Sorunu

mertgulugen
24-07-2010, 09:54   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
24 mesaj

Arkadaşlar Bilgisayarımda win7 işletim sistemi vardı ve Bilgisayarımın özelliklerinin bu işletim sistemini kaldıramadığını farkettim XP ye dönmeye karar verdim. Format attım XP yi kurdum TÜM Driverları eksiksiz yükledim fakat modemin Ethernet ışığı yanmıyor. Kabloların hepsi takılı. Formattan önce giriyordu internete sorunsuz. Her Format atışımda aynı sorunla karşılaşıyorum. Ethernet yok!

Ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim..

Bu arada bilgisayarımdan uyarı sesleri hariç ses çıkmıyor. Win 7 kuruluykende aynıydı. Realtek Audio Driveri yüklerken gelen programdan sesi deniyorum ses çıkıyo fakat müzik dinlemek isterken ses aygıtında sorun var diyo " Media player " diğer programlarda açmıyo oyunlardan ses gelmiyo internetten video izlerken ses gelmiyor..  BU sorunumu da araya kaynatmak istedim

Teşekkürler cevaplarınızı bekliyorum...

Fiberadam
28-07-2010, 12:03   |  #2  
Taze Üye
5 mesaj

Ethernet bagdastiricinin enable oldugundan emin ol . Ethernet driver`i kaldir tekrar yukle ;

Katakomp
20-08-2010, 01:35   |  #3  
Taze Üye
4 mesaj

ethernet bağlaştırıcılarının enable disable seçeneği modemin içine girildiğindemi görebilioruz yoksa işletim sistemiylemi alakalı

mcafee23 ayrılmıştır
20-08-2010, 01:52   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj

ethernet kartının enable disable olduğu bios ile alakalı;ayrıca devre dışı bırakılmış da olabilir.Ağ bağlantılarına gir orada bağdaştırıcını görebiliyor musun ve üzerinde ne yazıyor.Bir resim de koyabilirsin.