ev kullanımı için çok yazıcı arıyorum

spider90
21-07-2009, 23:44   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
275 mesaj

evde kullanmak için iyi çok fonksiyonlu yazıcılardan arıyorum daha önce hiç almadığım için bilgim yok faks özelliği olması gerekli değil   yazıcı  tarayıcı fotokobi bir arada olanlardan arıyorum

ev için lazer yazıcılarmı daha iyi yoksa mürekkep püskürtmelilermi bide ikisinin arasındaki farklar ne mesela birinde toner varmış

300 ytl nin üzeri olmasın  bana  hp yada lexmark diyenler oldu sizin önerileriniz nelerdir

Banned
22-07-2009, 00:00   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Mürekkep püskürtmeli bir çift kartuşa (1 renkli bir siyah) ortalama 150-180 sayfa yazdırır. Kartuş fiyatları bir çift (1 renkli bir siyah) 80-100 lira arasıdır. Bunun yanında 4-5 defa kartuşları doldurtup kullanabilirsiniz. Lazer yazıcı birçift  tonerle (1 renkli bir siyah) ortalama 1500-1800 sayfa arası yazar. Toneri defalarca doldurtabilrsiniz ancak (araştırın) toneri chipli olmamalı.

Mürekkepili uzun süre kullanmazsanız kartuşlar donar, lazerde bu tür sorunlar olmaz.

Mürekkepli kartuş öldüğünde  nerdesin yazıcı fiyatına kartuş alırsınız, lazerli toner pahalı olsada sayf başı maliye çok daha düşüktür. Bu nedenle mürekkepli daha ucuz lazerliler pahalıdır.

Tüm bunların dğrultusunda size alabildiğiniz kadar ucuz mrekkep püskürmeli veya adam gibi lazer almanızı öneririm. Yani püskürtmeli alalıyorsanız ucuz olması önceliğiniz, lazer alıyorsanız kalitesi önceliğiniiz olsun.

Püskürtmeli bunu;

Lazer bunu toner dolduranlara bir sorun taner dolumunda proplem olmuyorsa alın.

Arasıra konuyu kontrol ederseniz bu işi bizzat yapan arkadaşlar sizi daha doğru ve daha ayrıntılı aydınlatabilir.