Evet daha iyi anliyorum adminler........

Kapalı Hesap (153334)
04-10-2011, 17:13   |  #1  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj

Evet daha iyi anliyorum adminler........

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 26 Ocak 2012 15:56
Tolunay Kaymakçı
04-10-2011, 17:35   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
479 mesaj

Bakın diğer bilgisayarı yönetebilmesi için bilinçsiz bir kullanıcının bilgisayarına bir alt program yerleştirip, güvenlik duvarına izin vermesi gerekir. Örneğin bir RAT projesi. Yani Windows Live Messenger gibi bilgisayarlar birbirine bağlanıyor, uzaktaki bilgisayardan komut geliyor ve o an kullanılan bilgisayardaki programda bunu işliyor anlatabildim mi?

Tolunay Kaymakçı
04-10-2011, 17:38   |  #3  
Yıllanmış Üye
479 mesaj

Yani şöyle diyelimki ben karşımda bir bilgisayarı kontol etmek istiyorum. Bunun için tek yapmam gereken karşı bilgisayara bir kereliğine gidip güvenlik duvarından izin vermek ve programcığımı yerleştirmek. Gerisini bu program işleyecektir. İsterseniz bunu basitçe bir program yazarak gösterebilirim. Visual Basic kullanarak.

Tolunay Kaymakçı
04-10-2011, 17:39   |  #4  
Yıllanmış Üye
479 mesaj

Eğer biraz olsun bilinçli bir kullanıcıysanız kendini "hacker" olarak tabir eden şahıs bilgisayarınıza programcık yükleyemez. Böylece billgisayarınızı kontrol edemez.

Tolunay Kaymakçı
04-10-2011, 17:44   |  #5  
Yıllanmış Üye
479 mesaj

Korsan yazılım kesinlikle yok. Benim kullandığım taktik basit. Biraz beklerseniz gösteririm.

Tolunay Kaymakçı
04-10-2011, 17:56   |  #6  
Yıllanmış Üye
479 mesaj

Pardon ya yazılım yazarak yapıyorum kolay değil. Ayrıca sızmak imkansız demedim ki zaten öyle değil. Ama zor. Bilgisayarınızda Framework 4 ve İE 6 + yüklü olması gerekiyor eğer yüklü değilse video çekerek anlatırım.

Tolunay Kaymakçı
04-10-2011, 18:13   |  #7  
Yıllanmış Üye
479 mesaj

Bu çok basit bir örnek. Ama bunu kullanarak karşı bilgisayardan fotoğraf,belge alabilirim, Dosya ve dizinlerin uzunca listesiniz alabilirim. Kullanıcının bastığı tuşları kaydedip eposta hesaplarını alabilir. VB... ama tabiiki yapmam. --> http://www.youtube.com/watch?v=blL5lhcEe9o

İzleyin sonra silerim videoyu.

Tolunay Kaymakçı
04-10-2011, 18:15   |  #8  
Yıllanmış Üye
479 mesaj

Çalışma mantığıda şu. Benim siteme bağlanıyor ve böylece komutları almış oluyor. Ben site üzerinden başlığı değiştirince 2 saniye sonra programında başlığı değişiyor.

Tolunay Kaymakçı
04-10-2011, 18:23   |  #9  
Yıllanmış Üye
479 mesaj

Evet windows programcılığından dolayı Windows kullanıyorum. Linux'u seviyorum ama Windows'u biraz daha fazla.

black_flood
04-10-2011, 18:52   |  #10  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

tolunay' ın dediği gibi göründüğü kadar kolay değil bu iş. toplan 350 çeşit sistemi elegeçirip kullanma yöntemi vardır hatta sistemi çökertip şerefsizliğine sonrada alay etmekte dahil.

nasıl olacak kısmına gelince bende basit örnek vereyim mp3 yada video dosyaları.
nasıl kısmına gelince normalde bizim yani tüm bilgisayar denen meneti kullananlar kapalı paket halindeki kodları bir şekilde ara dönüştürücüler aracılığı ile açılarak görüntülenmesi sayesinde görme ve duymaya başlayabiliyoruz.

mp3 dosyalarının içine virüs gömmek bilinen en basit yollardan birisi fakat kodu yazmaktan ziyade windows 7 windows vista ve xp bu işletim sistemlerinin 3 üde birbirinden farklı şekilde çalışıyor ve xp neysede vista ve 7 ortamında aktif hale getirmek hiçte göründüğü kadar kolay değil. uac , smart screen, çift yönlü paket filtrelemesi yapabilen güvenlik duvarına kendini belli etmeden içeriye sokabilmek önemli.

benim şirketler için kullanabileceğim yol şirket maillerinden geçiyor. tc' de kullanılan antivirüs standardı bellidir kaspersky, trend,norton,mcafee, ve esed  bu saydığım yazılımların tümü % 90 lık kesime hitap ediyor diğer % 10 luk kısımda panda ıvır zıvır vs.

mp3 dosyası yada sunum dosyası yada video dosyasına yapacağım müdahale autlok üzerinden yollarsa direk mail box'a düşer dfakat bu noktada antivirüsler giriyor devreye yazdığım kod  ya antivirüsü bloke edecek daha tarayamadan yada direk kendini gizleyebilecek olmalıdır. mail kutusuna düşürdüğüm bu maile kişi tıkladığı anda uac kapanacaktır zaten kullanıcı bilinçsiz ise zaten iş kolaydır ister sistemi çökertirim istersem bilgilerini transfer ederim o kısmı bana kalmıştır.

linux' çular genelde güvenlik bileşenleri disable konumdayken denerler ve bu durumda her türlü aşılabilir.
güncellemeleri tam ie9 sağlam güvenlik duvarı ve en az 3 yada 4 katmanlı bir antivirüs var ise hiçte görüldüğü gibi sistem aşılamaz.

cia olayına gelince % 90' ı web tabanlı yapılan saldırılar  ile edinilen bilgiler % 5 lik kısmıda dediğim gibi mail yolu ile. erişimi tamamen bloke edip sistemi çökertme olayına gelincede genelde spofing kullanırlar ve bu olayı fark eden bilgi işlemci zaten gerekli önlemini alıp gereken müdahalede bulunur.

ECHELON_
04-10-2011, 18:59   |  #11  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,644 mesaj

bazıları kral olmak için çabalar bazıları kralın yanında yöresinde gurursuzda olsa güğzel bir haayat yaşar ama kral olmak isteyenler en büyük bedelleri öderken kraalın yanındakiler hiç bir zzaman sen çıplaksın diyemez. ve profik resmime bakıpta linux cematinden olduğum düşünülmesi linux abartılıyor siyasi bir nitelik kazanıyor linux kullanıcılarının çoğuda marjinal enteresan tipler evet linux o kadar iyiki her 3-4 ayda bir yeni bir dağıtım zıçıyor oha o ne aln demedin başka bir linux ekip yardırıp alın bizde çıkardık diyor linux o kadar iyi ki ilk güncellemede cortluyor linuxün güzelliğini saymakla bitiremeyiz ama windowsda babaım oğlu değil bu saçma taraflaşmada en az linux kadar saçma

dabbe1
04-10-2011, 19:15   |  #12  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,665 mesaj
Alıntı: ECHELON_  
bazıları kral olmak için çabalar bazıları kralın yanında yöresinde gurursuzda olsa güğzel bir haayat yaşar ama kral olmak isteyenler en büyük bedelleri öderken kraalın yanındakiler hiç bir zzaman sen çıplaksın diyemez. ve profik resmime bakıpta linux cematinden olduğum düşünülmesi linux abartılıyor siyasi bir nitelik kazanıyor linux kullanıcılarının çoğuda marjinal enteresan tipler evet linux o kadar iyiki her 3-4 ayda bir yeni bir dağıtım zıçıyor oha o ne aln demedin başka bir linux ekip yardırıp alın bizde çıkardık diyor linux o kadar iyi ki ilk güncellemede cortluyor linuxün güzelliğini saymakla bitiremeyiz ama windowsda babaım oğlu değil bu saçma taraflaşmada en az linux kadar saç
işletim sistemini makinalar yaparsa sıfır hata olur ve %100 mükemmel olabilir denir ancak oda hayal en kötü Linux dağıtımı bile en iyi Windows versiyonundan 1000 kat daha iyidir... ama en iyi tarafı destek için forumuna girmen yeterli olması... sen hala Windows kullanıyorsundur... Servis ve garanti olmasa kesinlikle Windows olmazdı... adamlar freedos satılan ürüne garantisiz diyerek satan sazanlarda var... buna rağmen Linux kullananların sayısı artıyor...

ECHELON_
04-10-2011, 19:21   |  #13  
Yıllanmış Üye
1,644 mesaj

çok gördük biz özgür linuxçüleride forumlarınıda adamların eleştiriye tahammülü git orada burada windowsun kötülendiği gibi ubuntuyu linuxu kötüle bakalım seni forumdan ebediyen yasaklamıyorlar mı türkiyede linuxü millet bir yerinden anlıyor yok windows kötü linux iyiymiş ondan ya dünyanın yarısı windows kullanıyor. alışkanlıkmış bende defelarca çuvalla dağıtım denedim hatta linuxu buradaki acemi linuxcüler gibi çok sevindim partizanca neymiş "linux iyiymiş windows kötüymüş, linuxe virus girmezmiş dünyanın en baba hackerları linux kullanıyormuş" bla bla bizde ağzımızda çok sakız yaptık bu mevzuyu varılan son nokta yine windows piyasa şartlarında linuxden bir cacık olmaz win7 ve yakında çıkacak win8 varken.

kurbak
04-10-2011, 19:39   |  #14  
kurbak avatarı
Üye
96 mesaj

Arkadaşlar muhabbetinizi çok beğendim keşke katılabilsem ama vaktim yok yorumları bile okuyamadım Ağlıyor
ayrıca videoyu neden kardıldınız indirecektim Ağlıyor

Tolunay Kaymakçı
04-10-2011, 20:30   |  #15  
Yıllanmış Üye
479 mesaj

Videoyu bazı kötü niyetli kullanıcılara fikir vermesini engellemek için sildim.

dabbe1
04-10-2011, 21:17   |  #16  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,665 mesaj
Alıntı: ECHELON_  
çok gördük biz özgür linuxçüleride forumlarınıda adamların eleştiriye tahammülü git orada burada windowsun kötülendiği gibi ubuntuyu linuxu kötüle bakalım seni forumdan ebediyen yasaklamıyorlar mı türkiyede linuxü millet bir yerinden anlıyor yok windows kötü linux iyiymiş ondan ya dünyanın yarısı windows kullanıyor. alışkanlıkmış bende defelarca çuvalla dağıtım denedim hatta linuxu buradaki acemi linuxcüler gibi çok sevindim partizanca neymiş "linux iyiymiş windows kötüymüş, linuxe virus girmezmiş dünyanın en baba hackerları linux kullanıyormuş" bla bla bizde ağzımızda çok sakız yaptık bu mevzuyu varılan son nokta yine windows piyasa şartlarında linuxden bir cacık olmaz win7 ve yakında çıkacak win8 varken.
asıl Windows'tan bir cacık olmaz... olsa olsa muzlu pasta olur... Windows 8 MS için 3. Millenium faciası olacak... demedi deme... Linux dağıtımlarındada beğenilmeyen dağıtım çıkıyor tabi... ubuntu 9.10 en fazla eleştrilen dağıtım oldu... şimdilerde ubuntu 11.04 eleştriliyor...

Kapalı Hesap (101323)
04-10-2011, 21:36   |  #17  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
3,337 mesaj

eğer  deep freeze i boot thawed yapabilirsen  yapılıyor adf 0.1  ile ama  tekrardan girip baktığında boot frozen oluyor  anti deep freeze lerin hiçbiri çalışmıyor  bende denedim inanmyorsan dene kullanduğım versiyon  current version 7.22.020.3453

Kapalı Hesap (101323)
04-10-2011, 21:41   |  #18  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj
Alıntı: DETROID_35  
onlar lisans almadıkları için kullanmıyorlar lisans alanlar current version u kullanıyor ve current version kırılamıyor  kırılıyor fakat yeni versiyon çıkıyor
team id pass vercem biraz sonra pc ye reset atmana gerek yok  boot thawed   yap  sonra tekrar gir boot thawed de kalırsa  sana aferin diyecem ben bile kıramadım

Kapalı Hesap (101323)
04-10-2011, 22:28   |  #19  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj

biosa zarar verdiği  doğrudur  deep freeze  hdd yi koruyor bios u değil  silinecek bişey kalmadıki üstat
virüsten eser  yok   av yi açtım  oda bişey bulmuyor
ne  yapmalıyım bu durumda

Kapalı Hesap (200174)
05-10-2011, 08:50   |  #20  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj

hacı varya bigün bu site ile sizleri bi hack'licem göreceniz gününüzü 
(desemde inanmayın)  Gülüş

Kapalı Hesap (200174)
05-10-2011, 10:15   |  #21  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj
kurdunmu pardus
Kurdum dostum
teşekkür tekrardan 
Birde şu oyunları desteklese varya yeme yanında yat :)

Kapalı Hesap (101323)
05-10-2011, 12:41   |  #22  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj
silindiyse sorun yok ama bilgisayarında kaldıysa rarardan dışarı çıkıyor.Hemde sen farketmezsin.Sabah bi açaya çalışırsın bilgisayarı açılmaz.Ben sanalda denedim normal bilgisayarda çöktü.
Dikkat ettiysen bütün adlar aynı olmaya başlıyordu.
Bilgisayarında sorun olmasında gerisi önemli değil.
üstat tüm hdd ler  df korumasındaydı  korunmayan hiçbir yer yoktu
nereye oyunları kaydediyorsun diyorsan oyun kaydı yapmıyorum   :)

CasperTweti
05-10-2011, 15:44   |  #23  
CasperTweti avatarı
Yıllanmış Üye
158 mesaj
Alıntı: Tolunay Kaymakçı  
Bu çok basit bir örnek. Ama bunu kullanarak karşı bilgisayardan fotoğraf,belge alabilirim, Dosya ve dizinlerin uzunca listesiniz alabilirim. Kullanıcının bastığı tuşları kaydedip eposta hesaplarını alabilir. VB... ama tabiiki yapmam. --> http://www.youtube.com/watch?v=blL5lhcEe9o

İzleyin sonra silerim videoyu.

Muhabbetinizi okudum çok ilgi çekici. İnsanlar nice aletler kullanıyor ve bunları ya maksatları doğrultusunda ya da maksatları dışında... Örneğin araba; seyahet ve ulaşım için olduğu kadar suç işlemek için de, makas; kırtasiye, kumaş gibi eşyaları küçültmek için olduğu kadar bıçaklamak için de, ateşli silah korunmak ya da spor için kullanırken suç işlemek ya da canilik için de kullanıldığı gibi ... Keşke videoyu seyredebilseydim diyorum... İlgi çekici çünkü... Siz nasıl kötü maksatlı kulanmıyorsanız seyretme de sakınca görmeseydiniz keşke... Çok merak ettim doğrusu...

Son Düzenleme: CasperTweti ~ 05 Ekim 2011 15:50
Kapalı Hesap (101323)
05-10-2011, 15:52   |  #24  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj
küçük bir flah bellek bul oyun kaydını oraya al.
flash belleğim var 8 gb  ama  bootable yaptım  bana bazen pc geliyor tamir için flash bellekle sistem kuruyorum  daha kısa sürüyor  ve malsef  daha   lise diploması almadığım için   lisenin bitmesine 2 yılım var bedavaya yapıyorum pc tamiri

Kapalı Hesap (101323)
05-10-2011, 15:58   |  #25  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj

current version yani lisanslı bir deep freeze  anti deep freeze unfreezer  vb. yazılımlarla devre dışı bırakılamıyor  
kişisel bilgilere gelince  msn nem facebookum birde deep freeze şifrem  kişisel başka kişisel birşeyim yok
os yi her zaman son sürüm son build ve güncel kullandığım yazılımlarıda son sürüm son build güncel kullandığımdan sorun yaşamıyorum   şu ana kadar kimse msn şifremi  çalamadı

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 05 Ekim 2011 15:59