Evin içinde bi odadan bi odaya çekmeme problemi..

deejay
03-09-2009, 14:27   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
25 mesaj

LINKSYS WAG160 N  model wireless modem aldım çift antenli, N Band yeni teknoloji dediler G teknolojisine göre daha hızlı ve daha da uzaktan veri aktarıyor daha iyi çekiyor dediler bu yüzden bunu tercih ettim, fakat evde laptopla odadan salona gidiyorum bağlantı kopuyor ve görmüyor.Duvardan olabilir dediler ama bir sürü wireless ağ görüyor bizim evin içinde bir odadan bir odaya görmüyor.Zaten sitede oturuyoruz bütün bloklar aynı yapıda ve diğer dairelerinkini çekiyor da bizimkini neden çekmiyor.Benim laptop'un wireless kartının N band desteği yok.Acaba dedim bununla alakalı bi sorun olabilir mi dicem modem (802.11 n/g/b, 802.3u, g.992.1, g.992.2, g.992.3, g.992.5, T1.413i2 Issue 2) hepsini destekliyor.Diğer ağları 1.2.3. sinyal şiddetinde görüyor odadaki wireless modem i görmüyor azıcık yaklaştığımda 1 le görüyo tıklıyorum bağlanmaya çalışıyor fakat yeterli derecede alamadığı için bağlanılamıyor diyor.Modemde mi sorun var dicem modemi aldıktan bikaç ay sonra bozuldu otomatik ip vermiodu makinalara götürdüm yenisiyle değiştirdiler bu da aynı şekilde çekiyor bi farkı yok yani.Artı modemin firmware upgrade ini de yaptım bişey değişmedi.Bi çözüm bulamadım yani neden çekmiyor 10 metrelik mesafede çift antenli olmasına rağmen?

Son Düzenleme: deejay ~ 03 Eylül 2009 14:33
asesbaşı
03-09-2009, 16:13   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
201 mesaj

Dostum şimdi Sana bir tavsiye vericem Modemi al götür adamların başına at  paranı geri iste sonrada ya airties yada zyxel bir kablosuz modem al gidip ismini bilmediğimiz modemler alıyor çoğu millet ve senin yaşadığın bu sorunu yaşıyorlar yeni teknoloji ilede alakası yok bunların zaten servis sağlayıcılarımız ne kadar hızda alırsak o hızda veriyorlar dowland'ı ve upload'ı yani daha hızlı yavaş die modemlerden çok nadir kaynaklanır