Executable Program

talhak
12-07-2008, 14:44   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

Herkese Merhaba,

Mesela biz biz Swing uygulaması yaptık ve bunu sunacağız.. Sunduğumuz kişi/kuruluş bunu denemek için Netbeans'i kullanmak zorunda değil mutlaka.. Mesela bir hastane otomasyonu programında, kullanıcı direk olarak bir simge üzerine çift tıklayarak programa erişebilmeli.. Yani benim sorum şu: Bizim Swing uygulamalarımızı direk olarak Windows'tan veya başka bir işletim sisteminden çalıştıralabilen hale nasıl getiririz? Lütfen yardımcı olur musunuz?

Şimdiden çok teşekkürler..

Saygılarımla...

bozfar
13-07-2008, 14:33   |  #2  
Yeni Üye
42 mesaj

arkadaşım öncelikle java ile ilgilendiğin çok mutlu oldum çünkü bende java ile ilgileniyor ve ilgilenen arkadaş arıyorum soruna gelince netbeansı bilmiyorum ama eclipse adlı derleyicide programı yazdıktan sonra File=>export diyorsun ve jar arşivi şeklinde ouşturuyorsun sonra da çift tıkla keyfini çıkar ama netbeanste nasıl bilmiyorum asıl problem jar dosyası oluşturmada yani

talhak
13-07-2008, 16:57   |  #3  
OP Taze Üye
9 mesaj

ilgilendiğin için teşekkürler arkadaşım.. sağol... Gülümseme

panda34
16-07-2008, 14:38   |  #4  
Yıllanmış Üye
2,344 mesaj

Ben anlamadım , bu JAR dosyaları nasıl çalıştırıcaz .
Yukarıda "bozfar" adlı üyenin dediği gibi
JAR dosyaya çift tıklayınca WinRAR açılıyor .
Java Platform SE (JRE 1.6)yüklü ...

SeRBoY_WHiTe
16-07-2008, 19:45   |  #5  
Yıllanmış Üye
390 mesaj

Arkadaslar jar dosyası bir arsive dosyasıdır. Yani JAva Archive(JAR)...
Default olarak winrar bunu açmak isteyebilir. Siz bu dosyaya ters tıklayarak properties den, open wits... ayarını Java Run Time Environmet olarak değiştirmelisiniz.
Eğer programınızda bir sıkın yok ise executable java programınız hayırlı-ugurlu olsun ;)

Not: NetBeans ile tıpkı Eclipse deki gibi executable JAR dosyaları oluşturulabilmektedir.

Son Düzenleme: SeRBoY_WHiTe ~ 16 Temmuz 2008 19:48
panda34
16-07-2008, 21:27   |  #6  
Yıllanmış Üye
2,344 mesaj
SeRBoY_WHiTe
Arkadaslar jar dosyası bir arsive dosyasıdır. Yani JAva Archive(JAR)...
Default olarak winrar bunu açmak isteyebilir. Siz bu dosyaya ters tıklayarak properties den, open wits... ayarını Java Run Time Environmet olarak değiştirmelisiniz.
Eğer programınızda bir sıkın yok ise executable java programınız hayırlı-ugurlu olsun ;)

Not: NetBeans ile tıpkı Eclipse deki gibi executable JAR dosyaları oluşturulabilmektedir.

Teşekkür ederim ...