Explorer 9 Beta Deneyenler Buraya...

Kapalı Hesap (190488)
24-09-2010, 17:53   |  #1  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 12
308 mesaj

Bi hayal kırıklığı diyebilirim,tabii beta sürüm bu ama yinede memnun kalmadım,yüklediğim gibi kaldırdım,sade görünümlü lakin menü çubuğuna bi şey ekleyemiyoruz ki,her sitenin adını yazacaz yani,oysa İE 8 de üstte hemen kısayol ekleyebiliyordun,ama İE 9 da yok.İE 8 de bi sitedeyken, başka bir siteye geçmek için arama sağlayıcıyı kullanıyordun fakat İE 9 da bu da yok,tekrar başa dönüp google 'dan yazman gerekli.Sekmeler hızlı açılıyor ama dengesiz bir şekilde,web sitelerinde ki yazılar biraz sorunlu uyumlu olmadığından mıdır bilmiyorum.Tabii bu beta sürüm,eğer Final sürümde de bunlar olursa hiç kullanmam,İE 8 kullanmaya dewam ederim,o daha güzel,belki de bende artık bi mozilla kullanıcısı olurum,şimdiye kadar hep İE kullandım ama böyle giderse mozillaya geçeçem.çok abarttılar İE 9'u,hani microsoft işi gücü bırakıp İE 9 için çalışıyordu,bilmem ben beta sürümden hiç memnun kalmadım tek artısı biraz hızlı olmasıydı,oda biraz...

İE 9'u deneyen arkadaşlar sizin görüşleriniz nedirrr....?

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (190488) ~ 25 Eylül 2010 00:15
stalone
24-09-2010, 18:05   |  #2  
stalone avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
264 mesaj

bende yeni denedim.ama açıkçası pek memnun kalmadım diyebilirim.firefox daha performanslı çalışıyor.o yüzden çok fazla kullanmadan firefox a döndüm.Ama aralı sürümde işler ne olur pek bilemem.

NewAge24
24-09-2010, 18:10   |  #3  
NewAge24 avatarı
Yıllanmış Üye
140 mesaj

Ben de pek hoşnut kalmadım açıkçası, Adres çubuğu ve sekmeler yanyana gelince çok sıkışıyor çok çirkin bi görüntü ya alta alsalardı yada üste çok çirkin duruyor. birde hız olayına gelirsek birazcık şişirme gibi geldi bana Flash video izlerken işlemci sömürüsü oluyordu ie8 de bunun için GPU  yani ekran kartı desteği yapmışlar ama sonuç foss gene işlemciyi aynı şekilde sömürüyor.. Google Chromun çakması gibi olmuş.. hiç beğenmedim O yuzden Opera 10 << kullanıyorum sizede tavsiye ederim şu anda en hızlı tarayıcı olarak opera 10 görünüyor..  Microsoftun Operaya bakıp biraz örnek almasını tavsiye ederim...

MertBJK1903
24-09-2010, 18:16   |  #4  
MertBJK1903 avatarı
Yıllanmış Üye
1,020 mesaj

Bence güzel flash içerikleri en hızlı açan tarayıcı diyebilirim fakat sayfa görüntüleme opera kadar iyi değil onun haricinde birkaç problemler var fakat bu daha beta sürümü

pcman34
24-09-2010, 21:11   |  #5  
pcman34 avatarı
Yıllanmış Üye
728 mesaj
Alıntı: HBattousai  
Bi hayal kırıklığı diyebilirim,tabii beta sürüm bu ama yinede memnun kalmadım,yüklediğim gibi kaldırdım,sade görünümlü lakin menü çubuğuna bi şey ekleyemiyoruz ki,her sitenin adınımı yazacaz yani,oysa İE 8 de üstte hemen kısayol ekleyebiliyordun,ama İE 9 da yok.İE 8 de bi sitedeyken, başka bir siteye geçmek için arama sağlıcıdan girebiliyordun fakat İE 9 da bu da yok,tekrar başa dönüp yazman gerekli.Sekmeler hızlı açılıyor ama dengesiz bir şekilde,web sitelerinde ki yazılar biraz sorunlu uyumlu olmadığından mıdır bilmiyorum.Tabii bu beta sürüm,eğer Final sürümde de bunlar olursa hiç kullanmam,İE 8 kullanmaya dewam ederim,o daha güzel,belki de bende artık bi mozilla kullanıcısı olurum,şimdiye kadar hep İE kullandım ama böyle giderse mozillaya geçeçem.çok abarttılar İE 9'u,hani microsoft işi gücü bırakıp İE 9 için çalışıyordu,bilmem ben beta sürümden hiç memnun kalmadım tek artısı biraz hızlı olmasıydı,oda biraz...

İE 9'u deneyen arkadaşlar sizin görüşleriniz nedirrr....?
Aramayı URL çubuğundan yapabiliyorsunz  fark etti iseniz yanında bir büyüteç var ayrıca sekmeleri yana kaldırmaları çok güzel bir sade görünüm oluşturmuş çok fazla sekme açmadığımdan sevdim bunu öncekilerine göre daha hızlı ve cpu ışığı yanmıyor ;)

SUNGUR ALP
24-09-2010, 23:59   |  #6  
SUNGUR ALP avatarı
Yıllanmış Üye
153 mesaj

Windows7 ye yakışmamış Daha farklı br IE9 bekliyordum ama beğenmedim IE8 daha güzel ve kulanışlı Kendim için fikrimi söylüyorum sadece

Tasarimci
25-09-2010, 00:07   |  #7  
Üye
66 mesaj

Bende i€ 9 Beta Magdurlarındanım :) Samsung N150 Netbook'a Yüklemez Olaydım. Yüklediğim Gibi Kaldırdım.. Sadece Görsel Bi Şölen Var Başka Birşey Yok. Sistemimi %20 Kastı. Yani Acıkcası ie 8 de Daha Seri Çalışıyor.. Makina.

yunus1476
25-09-2010, 00:37   |  #8  
yunus1476 avatarı
Üye
97 mesaj

İE9 da klasik ie tarzının deiştiini hissediosun ama hala biseyler eksk bence bu beta ile ilgili deil cünkü chorme kullanmıs birinin bidaa baska bi tarayıcıya dönceeni sanmıorum btn tarayıcılar yawasgelio artk senkronize olayı harika eklentilerimden yerimlerine tarama gecmişime kadar yanımda tasıorum bundan sonra ne firefox 4 nede ie 9 a ısınabilceimi sanmıorum 2sinide denedm ama chorme deki hissi vermedi bana beenemdm bence google nn son yıllarda androidden sonra yaptıı en ii iş bu tarayıcı

MertBJK1903
25-09-2010, 10:01   |  #9  
MertBJK1903 avatarı
Yıllanmış Üye
1,020 mesaj

ben şu ana kadar tüm tarayıcıları kullandım şu ana kadar en hızlı ve kararlısı opera diğerleri ya yavaş yada çöküyor özellikle chrome bende çok çöküyor ama en hızlı açılan tarayıcı da chrome

sadaksoy
25-09-2010, 13:16   |  #10  
Üye
87 mesaj

Windows7 ye yakışmamış. Daha farklı br IE9 bekliyordum ama beğenmedim IE8 daha güzel ve kullanışlı.IE9 da bazı sayfalar açmıyor ve açsa da resimler ve yazılar üst üste geliyor..Beta olmasından dolayı şimdilik denemekle yetiniyorum..IE8 e devammmmm....Crome da devam bu arada çünkü çok hızlı....

poyrazl
25-09-2010, 13:57   |  #11  
poyrazl avatarı
Taze Üye
6 mesaj

yükledikten hemen sonra kaldırdım.. ie 8 daha iyi. chrom e yetişmesi imkansız. kullanmayan arkadaşlara  chrome kullanmalarını tavsiye ederim...

UzakMasaustu
25-09-2010, 14:17   |  #12  
Taze Üye
11 mesaj

Pek olumlu bi yorum olmamış. Hiç denemesemmi napsam :)

Boracalin
25-09-2010, 16:30   |  #13  
Boracalin avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
1,591 mesaj

Valla bende geçen kurdum ama hiç memnun kalmadım. Bir iki kez denemek için kullandım ama hoşuma gitmedi. Fikirlerimi belirtecek olursam :
Tarayıcının üst tarafı çok boş kalmış çok yer kaplamış. Tamam şeffaf falan ama o kadar yeri ziyan edince benim gibi 13,3 inç laptop ekranında sayfa görüntülenme alanı azalıyor.
Sekmelerin adres çubuğunun yanında olması hiç iyi olmamış bence 7-8 sekme sonra ne olduğunu anlamıyorsunuz orada , bütün sekmeler sıkış tepiş minicik minicik oluyor...
Belki beta oluşundan diyeceğim ancak 10. sekmeden sonra çöktü :(
Ayrıca hız konusuda biraz şişirme gibi geldi... Kullandığım FF ve Opera dan hızlı değil...
Eklenti desteğinin olmayışı benim gibi FF kullanıcılarını hiç tatmin etmeyecektir.
Son olarak sistemi özellikle cpu'yu fazla yoruyor. Açık kaldığı sürece Chip'te gezinirken cpu kullanımı %60'lara varıyordu... Bu operada %10-12 arası Firefoxta %20 civarı falan bende....