Explorer.exe yi elle başlatmak zorunda kalıyorum

El_Niko
09-02-2012, 17:16   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Herşey düzgün bir şekilde başlıyo ama ekran simsiyah sadece fare görünüyo görev yöneticisini açtığımda explorer.exeyi sonlandırıp tekrar başlatıyorum ekran geliyo ama her açılışta bunu yapmak zorunda kalıyorum yardım edin.

Erdem_Aydın
09-02-2012, 18:35   |  #2  
Erdem_Aydın avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 18
1,628 mesaj

Format cdsini takın kur dosyaları yüklüyor kısmını geçtikten sonra format seçenekleri gelmeden sistem onarma diye bir seçenek var. Ona gir ve sistem onarma yap düzelir...

mahmutdemir
09-02-2012, 20:09   |  #3  
mahmutdemir avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
497 mesaj

Sistem onarma veya sistem geri yükleme yap sorn büyük bir ihtimalle çözülecektir.

Kapalı Hesap (221406)
09-02-2012, 21:49   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 4
841 mesaj

aslında msconfig'e  exe  explorer.exe  ekleyerek bu sorun kökünden halolur / bi program vardı . neyse /işletim sisteminiz nedir ?? xp mi windows 7 mi ??

Kapalı Hesap (221406)
09-02-2012, 22:15   |  #5  
Kapalı Hesap
841 mesaj

tamam farketmez / bakşimdi dostum msconfig'e program ekleyecez /yani başlangıçta explorer.exe  yi çalıştırıcaz . /  ilk önce şu programı indirelim  http://www.mlin.net/files/StartupCPL_EXE.zip  tamam indirdik ve karşımıza bu pencere çıktı .

resimdeki işaretleri ciddiye alma onlar sembolik / yukarıdaki sekmelerden (  startupuser  )  tıkla tıkladıktan sonra çıkan küçük pencerenin ortasında sağ'a  tıkla ve  ''  new   ''  yap  sonra karşına dosya uzantısı isteye benzer bi pencere daha çıkacak / o pencerede ''programproterties ''  ilk boşluğa   ''explorer.exe  yaz  ve hemen aşağıdaki  ''browse files ''sekmesine tıkla / karşına çıkan kendi bilgisayarının uygulaması olacak / o dosya uygulamasının içinden şu yola gideceksin  XP ye göre tarif edecem   C:\WINDOWS\Prefetch\EXPLORER.EXE-082F38A9.pf    ama ama dikkat et  sen bunu kendi dosya yoluna göre yapacaksın /senin  ''browse files ''  yolun değişik olacak büyük ihtimal / ve en sonunda OK  deyip kapatacaksın / çalışmazsa yeniden başlat bilgisayarı sanırım çalışması lazım / benim bizamanalar muhasebede kullandığım bi exe çalışmıyordu bu sayede çalıştırmıştım İNŞALLAH çalışır dostum..
eğer bunlarda fayda etmezse explorer tarayıcısıyla pek işin yoksa kullanma olur biter. / chorome veya mozilla kullan . veya genel bi sorun varsa format at arkadaşların dediği gibi..

El_Niko
10-02-2012, 01:23   |  #6  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj
Alıntı: sayraxx  
tamam farketmez / bakşimdi dostum msconfig'e program ekleyecez /yani başlangıçta explorer.exe  yi çalıştırıcaz . /  ilk önce şu programı indirelim  http://www.mlin.net/files/StartupCPL_EXE.zip  tamam indirdik ve karşımıza bu pencere çıktı .

resimdeki işaretleri ciddiye alma onlar sembolik / yukarıdaki sekmelerden (  startupuser  )  tıkla tıkladıktan sonra çıkan küçük pencerenin ortasında sağ'a  tıkla ve  ''  new   ''  yap  sonra karşına dosya uzantısı isteye benzer bi pencere daha çıkacak / o pencerede ''programproterties ''  ilk boşluğa   ''explorer.exe  yaz  ve hemen aşağıdaki  ''browse files ''sekmesine tıkla / karşına çıkan kendi bilgisayarının uygulaması olacak / o dosya uygulamasının içinden şu yola gideceksin  XP ye göre tarif edecem   C:\WINDOWS\Prefetch\EXPLORER.EXE-082F38A9.pf    ama ama dikkat et  sen bunu kendi dosya yoluna göre yapacaksın /senin  ''browse files ''  yolun değişik olacak büyük ihtimal / ve en sonunda OK  deyip kapatacaksın / çalışmazsa yeniden başlat bilgisayarı sanırım çalışması lazım / benim bizamanalar muhasebede kullandığım bi exe çalışmıyordu bu sayede çalıştırmıştım İNŞALLAH çalışır dostum..
eğer bunlarda fayda etmezse explorer tarayıcısıyla pek işin yoksa kullanma olur biter. / chorome veya mozilla kullan . veya genel bi sorun varsa format at arkadaşların dediği gibi..

Usta sen ne yaptın ya :D Ben internet explorer'ı demiyorum normal explorer.exe.

Kapalı Hesap (221406)
10-02-2012, 12:08   |  #7  
Kapalı Hesap
841 mesaj
Alıntı: El_Niko  
Usta sen ne yaptın ya :D Ben internet explorer'ı demiyorum normal explorer.exe.
kalın kafama bak neler söylemişim / aslında söylediğim doğru  explorer.exe için geçerlidir / sen uygulamasına uygula onu / ama son anda chrom  tavsiye etmem hatalıdır haklısın / karıştırmışım bi an / ama explorer.exe yi çalıştırmak için o programı kullan / farketmez herhangi bir exe  yi aktif hakle getirmek için kullanabilirsin /tarif doğrudur kardeşim.