Express cinsiyet değişimi

xxömür
30-10-2009, 14:26   |  #1  
xxömür avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,574 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Ara 2007

9 yaşındaki erkek çocuk okuldan erkek olarak çıktı, bir süre sonra kız olarak geri döndü. Arkadaşları onu başka biri zannetti. İngiltere'de ilginç bir olay gerçekleşti. 9 yaşındaki bir erkek çocuk cinsiyet değiştirdi.

Henüz ilkokul öğrencisi olan küçük çocuğun bu girişimi, İngiltere'de bugüne kadar en küçük yaşta gerçekleşmiş cinsiyet değiştirme operasyonu olduğu düşünülüyor.

ERKEK FORMASIYLA ÇIKTI, KIZ OLARAK GERİ DÖNDÜ

Konu, ülkede 12 yaşında başka bir çocuğun cinsiyet değiştirme haberi gündeme gelince ortaya çıktı. Okuldan erkek olarak çıkan çocuk, bir gün sonra kız forması içinde ve cinsiyet değiştirmiş olarak okuluna döndü. Okul kaydını kız olarak değiştirme girişiminde bulunan çocuğun bu isteği okulu tarafından kabul edildi.

AİLE PROTESTO EDİLDİ

Uzmanlar böyle bir operasyon için çocuğun yaşının çok küçük olduğunu belirtirken, cinsiyet değişimi sonrasında uygulanacak hormon tedavilerinin de ağır gelebileceğini vurguladılar. Uzmanların ailesini sorumlu tuttuğu çocuğun cesareti herkesi şaşkına çevirdi.

9 yaşındaki çocuğun sınıfındaki diğer arkadaşları önce sınıflarına yeni bir kız öğrencinin katıldığını düşündüler fakat daha sonra gerçeği öğrenince hepsi şaşkına döndü.

Okuldaki diğer çocukların velileri de durumu garip karşıladı ve küçük çocuğun ailesini internette açtıkları bir blog sitesinden protesto etti.</font