Facebook ciddi bir iyileştirme peşinde...

CHIP Online
22-06-2009, 11:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Facebook güçleniyor: Popüler sosyal ağ platformu ciddi bir iyileştirme peşinde...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/face ... -pesinde_13487.html

Dünyanın en popüler sosyal ağ platformu olan Facebook, arama motoru üzerinde ciddi bir iyileştirmeye gidiyor. Henüz test aşamasında olan yeni arama motoru ile Facebook kullanıcıları, bundan böyle kişileri, organizasyonları ve diğer pek çok şeyi gerçek zamanlı olarak arayabilme şansına sahip olacak.

Test aşamasını başarıyla geçmesinin ardından ise Facebook, arama motorunu terfi ettirerek, Twitter'a güçlü bir alternatif olabileceğine inanıyor.

Bu konuda bir açıklama yapan Facebok'an Kari Lee, blog sayfalarında şu sözleri dile getirdi: "Test grubuna katılan herkes, Facebook'un yeni arabirimini kullanarak kullanıcı profilleri başta olmak üzere, Facebook sayfaları, grupları ve uygulamaları arama sonuçlarında görebilme imkanına sahip olacak. Örneğin, bu test aşaması ile, dileyen tester'lar (testçiler) paylaşımda olan kendi fotoğraflarını, linklerini (bağlantılarını), videolarını ve notlarını Facebook üzerinden arama yaparak bulabilecek."

Bunun yanı sıra durum iletilerinin de arama sonuçlarına yansıyacağını ifade eden Lee, paylaşımlarını herkese açan kullanıcılarla ilgili pek çok içeriğin artık arama sonuçlarında yer alabileceğinin altını çizdi. Diğer bir deyişle, fotoğraf, video ve benzeri bilgilerini sadece arkadaşlarıyla paylaşan kullanıcıların bu içerikleri, arkadaş listesinde olmayan bir kişinin arama sonuçlarında yer almayacak.


Tüm konu: Facebook ciddi bir iyileştirme peşinde...

İzleyin: Mucize çocuk Connie Talbot

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Facebook'un yeni arama motoruyla ilgili ne düşünüyorsunuz? Sizce kullanışlı olacak mı?

a.ozcan
22-06-2009, 11:50   |  #2  
a.ozcan avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,013 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Haz 2009

Bence iyi ve kullanışlı olmayacak.Anladığım kadarıyla üyeliğini eklemeden görebilecek ortak arkadaşı yoksa bile ama saçma bence.